Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a teendő, ha a férjem rh...

Mi a teendő, ha a férjem rh pozitív én meg rh negatív és gyereket szeretnénk? Mi lesz a babával?

Figyelt kérdés
Hallóttam már injekcióról, meg vérátömlesztésről is... De mit kell és mikor kell, amint kiderül, hogy bejött a baba-projekt?
2010. jún. 21. 11:57
 1/9 anonim ***** válasza:

semmi különös. kapsz egy szurit és csá. a szüleimnél is így volt mikor megfogantam és anyukám elment a dokihoz kapott egy szurit és voilá itt vagyok

25L

2010. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem nincs semmi teendő a terhesség alatt, amikor megszületik a pici eldől hogy melyik vércsoportot kapja, utána ha pozitiv akkor kapsz te egy szurit. Aztán figyelik a babát, ritka vércsoportoknál előfordul hogy nem akarja befogadni a baba szervezete ezért sárgul nagyon, vagy kékfényes inkubátorral megoldható vagy a legvégső megoldás a vérátömlesztés, de ez ritkább.
2010. jún. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
első vok.az a helyzet h minél korábban meg kellene kapd a szurit különben lehet h kilöki a szervezeted a babát mert idegen anyagnak érzi ha nem a te vércsoportod csörgedezik benne.
2010. jún. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1. még mindig. ezt ugy mondják h anyai-magzati összeférhetetlenség
2010. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket! Esetlev volna vmi irodalom hozzá vhol?
2010. jún. 21. 12:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia.Kaptam egy szurit a fenekembe szülés után,és a zárójelentést gondosan kell őrizni,mert ez a második babánál lényeges lesz.A zárójelentésben feltüntetik hogy megkaptad az injekciót,és amikor a második baba megfogan kérni fogják ezt a papírt.Már nem emlékszem pontosan miért is,de ha nem kapod meg ezt az injekciót,a második babával lehetnek gondok.
2010. jún. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mi is így vagyunk a férjemmel,én rh negatív vagyok,a férjem rh pozitív.

Két gyereket szültem,midkettő rh pozitív,és semmi gond nem volt belőle,pl. nem sárgult be egyikőjük sem,vérátömlesztésről szó sem volt!

Annyi volt,hogy mindkét szülés után én kaptam egy-egy szurit!

Szerintem annyi a teendőd,hogy a terhesség elején ezt megmondod az orvosodnak,a többit ő tudni fogja! :)

2010. jún. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]



első voltam

2010. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi "első" !!!
2010. jún. 23. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!