Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas kismamák, nézik a...

Magas kismamák, nézik a magasságotokat is, vagy csak a súlyotokon akadnak fenn az orvos/védőnő stb? Mennyit szabadott hízni?

Figyelt kérdés

Hogyan zajlott a súlygyarapodás, első 2-3 hónapban jött e fel kiló, végére mennyi plusz lett? Utána mennyi idő volt mire sikerült leadni? Étkezés tekintetében mennyire tudtál lemondani az egészségtelen ételekről vagy etted amit megkívántál? Mozgás volt, ha igen mennyi? ( a munkahelyit leszámítva)

178 cm vagyok és 71 kg val kezdtem a terhességet. Hízásra hajlamos voltam mindig is, nekem ebben a 71 kilóban komoly munkám van, évek óta tornázok, futok.

A védőnő és az orvos is olyan mintha csak a súlyomat nézné , ha bepillant a kiskönyvembe (hú mennyi lesz a vége ha már most 75kg -18 hetes vagyok) . Ez nekem egyrészt rosszul esik, másrészt érzékenyen érint , mert én úgy érzem, nem vagyok az aki nem foglalkozik vele, mennyit hízik.

Sajnos a futást nem érzem komfortosnak már, a tornát sem bírom úgy mint nem terhesen, kardió szóba se jön rázkódás miatt. Kismama jóga, pilates nyújtás van inkább. Ettől nyilván csak közérzet javulást várok.

Kajára igyekszem figyelni, de éhes vagyok, émelygek és a gyomrom ég felváltva.

Olyan érzésem van, mintha abból indulnának ki, hogy más kismamák 75 kg val mennek szülni. Csakhogy ők gondolom 160 cm ek hozzá, vagy alacsonyabbak.

Tudom ennél nagyobb bajom sose legyen (kérem akit irritál hogy nem vmi eget rengetőt kérdezek, az tekerjen tovább)



#terhesség #súlygarapodás
2018. aug. 23. 07:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
14%
180 centi vagyok és 53-mal lettem terhes ikrekkel másodjára, 17 kiló jött fel, de mindkét gyerek 4 kiló körül született, szülés után ugyanannyi kiló voltam, mint elötte. Első babánál 10 kilót szedtem fel, de akkor 63-ról indultam, kislányom 4,5 kiló lett, akkor is azonnal visszanyertem az alakom. Fokozatosan szedtem fel a kilókat, sose érdekelt senkit a kilóim száma, de elég vékonyan futottam neki mindkét terhességemnek, az elsőnek az ért annyira nem. Azért én azt mondom, bár mondani könnyű, hogy ne foglalkozz velük! Élvezd a terhességet!! A kajára amúgy egyáltalán nem figyeltem, amikor éhes voltam ettem. Lehet elmondanám nekik, hogy lehet 75 kiló vagy, de magasabb vagy az átlagnál.
2018. aug. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
35%
Nekem csak azt nézik, mennyi voltam előtte. Azt nem, hogy milyen magas vagyok, vagy hány kilóról indultam. Nekem pl volt feleslegem előtte is, na nem olyan sok, vagy szembetűnő, de korántsem voltam vékony. Most vagyok a 32. hétben, 6 kilónál járok. Kalkulátorba megadtam az adataimat, ott azt írta, hogy a normál tartomány, amit még hozzájöhet, az 3 kiló. Ezt nem szeretném nagyon átlépni, mert ennyi még könnyen le is megy.
2018. aug. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%

"Nekem csak azt nézik, mennyi voltam előtte. Azt nem, hogy milyen magas vagyok, vagy hány kilóról indultam."


Bocs, javítom magam, szóval csak azt nézik, a kezdő súlyomhoz mennyi jött hozzá, nem pedig azt, hogy konkrétan hány kiló vagyok.

2018. aug. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
50%
Nálam is csak a súlygyarapodást kérdeztek, néztek nem a konkrét kilók számát
2018. aug. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Első na igen te vékony vagy, az ötvenvalahánykiló tényleg az a kategória.

Nekem 7-9 kgt mondott az orvos és már most ugye 4 nél járok. És nem értem miért mert 7-9 kg túlsúlyosakra vonatkozik.

2018. aug. 23. 08:04
 6/25 anonim ***** válasza:
25%

Persze, hogy nézik a magasságot is. Eleve nézik a kezdő bmi-t és ahhoz lövik be az optimális hízást, és ennek megfelelően cöcögnek, bunkón beszólnak vagy legyintenek.

Nem néztek el nekem sem több hízást, csak mert alacsony vagyok és ezért kevesebb a kezdőm.

2018. aug. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
52%

Én 175cm vagyok.

Első terhességem 67kg-al kezdtem.

20 kg híztam.

3 hónap múlva 69 kg lettem újra.

Azota 3 év eltelt.

Most pajzsmirigy alulműködésem miatt híztam.

77 kg vagyok. És terhes. Jövőhéten megyek védőnőhöz....

Borzasztóan félek mekkora leszek megint😣

2018. aug. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
24%
Én 156 centihez 46 kilóval indítottam az elsőt, 14-15 kilót híztam, de nem piszkált érte senki, mindenki azt mondta, belefér simán. Ebből amúgy 8 kg volt, ami tényleg hízás volt, mert ez maradt is rajtam pár hónapot, de mire a babám 10 hónapos lett, leadtam. Sajnos a szoptatás abbahagyása után 3 kg visszajött, így most 49,5 kg-val indítottam, most 53 vagyok, 19 hetes. Most se piszkál senki, bár szerintem megint túl dinamikusan hízok, de ugyanaz van, mint nálad, émelygek, rosszul vagyok, ha éhes vagyok, így muszáj viszonylag gyakran ennem. És a legrosszabb, hogy nem segít pl. egy alma, vagy szőlő, répa, ilyesmi, ezektől még rosszabbul vagyok, néha ki is hányom. Minimum pár szem keksz kell, hogy felszívja a savat :/ mindegy, egyszer leadtam, csak sikerül másodszor is :)
2018. aug. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
54%
A bmi értéked a terhesség indulásakor 22,4 volt ami abszolút NORMÁL tartományba esik nem voltál túlsúlyos. Szóval foglalkozz vele.
2018. aug. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Ugyanez van nálam is. A gyümölcsöktől salátáktól rosszabbul vagyok mint előtte...Nekem semmilyen bmi-t nem néztek.

A pajzsmirigyem nekem is alulműködik, többek közt azért is olyan munkás hogy súlyomnál maradjak vagy fogyjak (nem terhesen, hanem alapállapotomban). De ez se érdekelt eddig még senkit mint ahogy a bmi se.

2018. aug. 23. 08:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!