Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas kismamák, nézik a...

Magas kismamák, nézik a magasságotokat is, vagy csak a súlyotokon akadnak fenn az orvos/védőnő stb? Mennyit szabadott hízni?

Figyelt kérdés

Hogyan zajlott a súlygyarapodás, első 2-3 hónapban jött e fel kiló, végére mennyi plusz lett? Utána mennyi idő volt mire sikerült leadni? Étkezés tekintetében mennyire tudtál lemondani az egészségtelen ételekről vagy etted amit megkívántál? Mozgás volt, ha igen mennyi? ( a munkahelyit leszámítva)

178 cm vagyok és 71 kg val kezdtem a terhességet. Hízásra hajlamos voltam mindig is, nekem ebben a 71 kilóban komoly munkám van, évek óta tornázok, futok.

A védőnő és az orvos is olyan mintha csak a súlyomat nézné , ha bepillant a kiskönyvembe (hú mennyi lesz a vége ha már most 75kg -18 hetes vagyok) . Ez nekem egyrészt rosszul esik, másrészt érzékenyen érint , mert én úgy érzem, nem vagyok az aki nem foglalkozik vele, mennyit hízik.

Sajnos a futást nem érzem komfortosnak már, a tornát sem bírom úgy mint nem terhesen, kardió szóba se jön rázkódás miatt. Kismama jóga, pilates nyújtás van inkább. Ettől nyilván csak közérzet javulást várok.

Kajára igyekszem figyelni, de éhes vagyok, émelygek és a gyomrom ég felváltva.

Olyan érzésem van, mintha abból indulnának ki, hogy más kismamák 75 kg val mennek szülni. Csakhogy ők gondolom 160 cm ek hozzá, vagy alacsonyabbak.

Tudom ennél nagyobb bajom sose legyen (kérem akit irritál hogy nem vmi eget rengetőt kérdezek, az tekerjen tovább)



#terhesség #súlygarapodás
2018. aug. 23. 07:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

En is 178 cm vagyok es soha senki nem akadt ki a sulyomon, marmint az egeszsegugyben, vagy a terhessegeim alatt.

Mert vekony vagyok, de ahogy te is irod, ilyen magassaghoz azert (szerencses esetben) nem 4-essel, vagy 5-ossel kezdodik a suly.

Pl az egyik kirabbi valaszolonal az az otvenpar kilo a 180 cm-hez extrem keves szerintem, mert en pl egyszer mentem le 55 kilora a 178 centihez, felborult a ciklusom, problemaim lettek tole es alultaplaltnak “nyilvanitott” a haziorvos.


Szoval en pl most varom a 3. babat, de mindegyikkel 62-65 kg kozotti sullyal estem teherbe, a bmi indexen 20 koruli. 15-18 kilot mondott “ajanlott” nekem a regi dokim a hizasra, de pl masodik gyerekkel tiz kilo jott ossze es konkretan keveselte. Azt mondta, hogy sovany vagyok az o izlesenek meg a 40. heten is, illett volna tobbet hizni. Ezt epp akkor mondta, amikor felvett a szules miatt osztalyra es irta be a sulyomat, ami pedig 72 kg volt akkor, tehat nem akadt ki onmagaban a szam miatt.

Most pl 3. babaval 29. heten vagyok, 7 kilo jott fel esdig es mondjuk meg nem mertek azota, hogy megkaptam a kiskonyvet, de meg csak meg sem kerdezte se orvos, se mas azt se, hogy mennyit hiztam. Mivel ranezesbol latszik, hogy nincs tulsulyom, igy szerintem nem erdekli oket a kilok szama.


Amugy szeritnem teljesen normal sullyal kezdted a terhesseget, ehhez a magassaghoz 71 kg is atlagos testalkatnak szamit. Szerintem ezen ertelmes ember nem problemazik, mert ha rad neznek, akkor azert latszania kell, hogy nem vagy elhizva. Ki az a hulye, aki csak a papiron nezi a sulyadatot es nem a konkret szemelyt, aki ott all elotte? Ezt nem is ertem...

2018. aug. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
50%
Én nem vagyok sovány, 157 cm vagyok, 53 kg. Az első terhességem alatt az első három hónapban fogytam, mert alig bírtam enni valamit. Tíz kg jött fel összesen, szülés után meg vég vékonyabb is voltam mint amikor terhes lettem, sok víz is volt rajtam. Engem is piszkált a védőnő, mert egyik hónapban hirtelen megugrott a súlyom, hogy jujjuj meg stb ne egyek banánt, szőlőt ilyeneket. 😊 Akkor kicsit felhergeltem magam ezen, de aztán nem érdekelt, akkor már nem is tudtam nagy mennyiségeket enni mert nőtt a pocakom, a gyomrom meg tolta fel. És úgy voltam vele, hogy a baba a lényeg, a többi meg majd lemegy. Ettem mindent amit egyébként megkívántam. Az édességet különösen, meg tudtam volna veszni érte. Most várom a második babámat, vele kicsit többet fogok hízni, de kívános most egyáltalán nem vagyok. Szerintem egyél rendesen, salátáktól most én is fejre állnék! 😀
2018. aug. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
50%
Engem a védőnő dietára fogott, 172 cm és 58 kg voltam mikor teherbe estem. A végére 74 lettem. Szerintem csinos kismama voltam, a hasam volt hatalmas. Az nőgyógyász szerint is a magasságomhoz viszonyítva és külső szemmel sem voltam elhízva. A védőnő folyamatosan szekált. Egy közel 4.5 kg-os 56 cm magas kisfiút szültem, 64 kg voltam mikor a kórházból hazajöttünk, 2 hónap múlva meg már csak 56. Engem nem zavart, a hatalmas pocakomon kívül más testrészem nem sokkal lett nagyobb.
2018. aug. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező, az, hogy neked eredmény a 71 kg, az nem jelenti azt, hogy nem plusz súllyal kezdeted a terhességed.


176 cm vagyok, 64 kg.


Javaslom a sétát, naponta sokat, ha mást nem bírsz: napi két óra séta sok mindenben segít.


A hízás java még csak most jön, de még meg tudod fogni.


Én is émelygős voltam, úgy ettem, hogy az egy feladat,másképpen nem ment. Feladat a gyerekért, mert kell neki x és y tápanyag. Lehet, hogy másnak ez nem válik be, de nekem csak ez segített.


Végül összesen 8 kg-ot híztam, és 3100 g volt a kicsi születési súlya.

2018. aug. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
44%

Én 174cm vagyok és 95kgról indultam. Tavaly augusztusban még 117 voltam, akkor derült ki a súlyos IR ami miatt meghíztam.

Nem szóltak eddig semmi rosszat szerencsére, se a doki se a védőnő. Persze az IR miatt diétáznom kell és doki kérte 8kg körül legyen a hízás max 10. (Egyébként 8-15 az átlag hízás) 34 hetes vagyok +3-4 kgnál tartok diétával, de így a harmadik trimeszterben kissé nehezen tartom, sokkal éhesebb vagyok.


Szóval tudom még fogynom kell, de már csak terhesség után, addig meg nem érdekel ki mit jegyez meg, csak ha konkrétan veszélyes a hízás mértéke.

2018. aug. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
16%
Utolsó, nagyon vigyázz magadra! A 95 kiló önmagában elhízás, és még ahhoz felszedni vagy huszat, az rengeteg.
2018. aug. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Én soha nem voltam a magasságomhoz 64 kg de irreális cél is lenne. 5 éve sportolok helyesen táplálkozom és szedem a gyógyszert az alulműködésre. Dietetikussal egyeztetve étkezem . Tudom hogy sose leszek hatvan egynehány kiló, mert egyszerűen nem olyan az alkatom.

Nagyon betegen, nulla izommal tudnék annyi lenni esetleg.

Tudom, hogy a java most jön, azért is érdeklődtem, kinek mi a technikája , ha hízásra hajlamos és kicsit tudatosan próbál étkezni-mozogni.

Köszönöm a válaszokat

2018. aug. 23. 12:38
 18/25 anonim ***** válasza:
36%
Én nagysúlyzós edzéseket végzek 9 éve, így vagyok ennyi kiló. Ez nem alkat: testzsírszázalék kérdése. Akkor is, ha nullára pontoz a sok ostoba háziszárnyas.
2018. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
52%

Én 176 cm-hez 53 kg-mal estem teherbe, és 62-vel mentem szülni.

Nem vagyok hízékony, ettem amit megkívántam napközben ésszerű kereteken belül, az esti eszegetéseket, nasikat hagytam teljesen ki, így sikerült csak ennyit gyarapodni.

2018. aug. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Én nem pontoztalak le meg senkit se.
2018. aug. 23. 13:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!