Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eltérő tarkóredő adatok,...

Eltérő tarkóredő adatok, talasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg 14 hetes (14+0) várandós vagyok a második babánkkal. 12+6. napon voltam genetikai ultrahangon,itt az alábbi adatokat mérték:

CRL:62mm NYR: 1,5mm BPD 20mm Nb:0,21mm Orrcsont,végtagok látszanak.

Magán diagnosztikai központ volt,a nyako redőt többszöri mérés után átlagolta,mivel sehogy se akart "semlegesen" feküdni a pici",tehát többször mérte ezt a 1,5 mm-t.Kombinált teszt volt,vérvétel eredmény még nincs.

Tegnap (13+6.napon) saját orvos 3 adatotot mért tarkóredőre: 2,6/2,8/2,9 mm. Orrcsontot itt is láttuk,szabályos retronasalis háromszög.

(CRL 71mm BPD 24mm HC 91mm AC 80mm FL 11mm) Zárt hasfal,zárt koponya,épnek imponáló végtagok,jó szívműködés,jó gyomor és hólyagtelítődés.

Viszont elküldött genetikai tanácsadásra,tekintve,hogy nagyon más adatok lettek.

És természetesen az első dolgunk volt a kétségbeesés...

Életkori (25) kockázat 1:1350, családban nincs genetikai rendellenesség.

A fogadott orvosunk mondta,hogy határértéken belül van,de előző várandóságomnál nem volt ekkora eltérés.

Ha esetleg lenne bárkinek tapasztalata, hasonló várandósságból adódó taapsztalat,kérlek írjátok le.

Köszönöm!



2018. aug. 25. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:
A tarkóredő nem egy állandó méretű dolog. A kor előrehaladtával párhuzamosan az is növekszik. Ezért mértek mást. Nincs ezzel semmi gond. Mondjuk felesleges volt 2x is mérni, mert csak idegeskedtél miatta... Nem kóros, hogy ezt az értéket kaptad.
2018. aug. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Határérték, ami ebben az esetben azt jelenti, negatív. Kb. pont ez volt nálunk is, csak nekünk a kockázat 1:3000 volt. A nyakiredő a felső határon volt minden méréskor. Az orrcsont mindig szépen látszódott. Down esetén ilyen pici terhességnél nem látszódik, vagy nem "normális" képet mutat. Genetikjai tanácsadásra kb. mindenkit elküldenek, ezt tapasztaltam, ez csak egy beszélgetés, ahol felvilágosítanak arról, hogy milyen vizsgálatoknak vetheted alá magad, ha akarod, és adnak beutalókat, ha úgy döntesz. Én voltam, ajánlottak 2 vizsgálatot. Az egyik ez a hasbaszúrós, azt visszautasítottam. A másik szív uh. Arra elmentünk, majdnem kidobott a vizsgálatot végző, hogy mit képzelünk magunkról, panasz nélkül megyünk hozzá. Mondtam, hogy a tanácsadáson mondták, hát nem volt kíméletes velünk. Én kértem elnézést, hogy nem beteg a babám....pffff
2018. aug. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nemrég szerencsére megkaptunk a kombinált vérvétel eredményét. :) Nagyon alacsony kockázat lett, Down 1:18139, Patau,Edwars pedig 1:50000. :)

Magánrendelésre járunk,nagyon alapos orvosunk van,előző kisfiúnknál is 12.heti után kb 1 héttel mentünk hozzá kontrollra, de akkor a két mérték nagyon hasonló volt tarkóredő mérésnél(genetikai Uh,és amit a dokink mért) ezért ijedtem meg eleggé,mikor ennyire más mértéket mért tegnap.

Nehezen is indult a terhesség,fenyegető vetélés,hematóma a petezsák mellett,Utrogestan,annak egész napos mellékhatása... :/

Kicsit fellélegeztünk ezzel a vérvétel eredménnyel. :)

2018. aug. 25. 16:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!