Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt termál fürdő...

Terhesség alatt termál fürdő 3100es méhszáj értékkel nagyon nem ajánlott? Tudom előre kellett volna gondolkoznom. Esetleg menjek el orvoshoz hétfőn hogy megnézze minden rendben, és nincs e semmilyen fertőzés? 3trimeszteres kismama

Figyelt kérdés

2018. aug. 25. 13:41
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
61%

olvasgattam a válaszokat, hát elég sok okos ember van...még a végén a gyámügyet is rád hívják.. :/

tény,hogy nem ajánlott a termál-gyógyfürdő terhesség alatt :/ de, ha nem indult be a szülés nem aggódnék! ha el is kaptál vmit, azt időben úgyis észre veszed és kikezelik

a kezeletlen-felhúzódó fertőzésektől indulhat be általában előbb a szülés

legközelebb, azért inkább ne menj ilyen helyekre :)

2018. aug. 26. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Többet természetesen nem megyek, meg az egész nyarat anélkül töltöttem, hogy bármilyen közös fürdő helyre elmentem volna. Úgymond csak a zuhanyzás volt, még otthon sem vettem ülő fürdőt sem, most valahogy a pillanat hevében hibáztam sajnos és belementem, de akkor ott jól esett.
2018. aug. 26. 08:13
 33/37 anonim ***** válasza:
16%
Kérdező, kicsit vegyél vissza. Nagyon okos lettél hirtelen. Jobb helyre...
2018. aug. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
30%

"Max 30-32 de nagyon kellemes langyos."

Na, majd a végén kiderül, hogy lesz ez még melegebb víz is...

2018. aug. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan válasszon uszodát?

Ma már csak a víz-visszaforgatásos medencéket engedélyezi az ÁNTSZ ez azt jelenti, hogy a szivattyúk a nap minden órájában forgatják a szűrőrendszeren át a vizet, és minden medencénél kötelező a napi vízfrissítés, vízpótlás is!

Nem elhanyagolható szempont a választásnál a víz vegyszerezése sem: ha túl klóros a víz, nemcsak a szeme, a bőre, hanem az immunrendszere is bánhatja. (Az aktuális értékeket az úszómester tudja. Várandósan semmiképp se menjen be „1 egészes” klórszint fölötti vegyszerezésű vízbe (kisbabák számára a 0,3–0,5 értéket javasolják és engedélyezik a szakemberek).


A termálvizet, illetve a 30-32 Celsius-foknál melegebb vizeket kerülje el! A baktériumok ugyanis 28-30 Celsius-fok fölött már hatványozottabban szaporodnak – tehát sokkal több kórokozót kell hatástalanítaniuk a vegyszereknek, így ezekből magasabb hőmérsékleten lényegesen többet is kell használni. A meleg víz ezenkívül alhasi vérbőséget és áttételesen vetélést is okozhat. Tágítja az ereket, ezért növelheti visszeres problémákat, valamint megzavarja a lepény keringését is.


Jó cégér, ha az uszodában van engedéllyel rendelkező babaúszás vagy speciális, kismamáknak szóló foglalkozás, itt valószínűleg jobban odafigyelnek a vízminőségre. Ahol sokan vannak, különösen a népszerű víziparkokban és wellnessközpontokban, főleg ünnepek idején vagy hétvégén, ott a kismamákra több veszély leselkedik. Érdeklődjön a személyzetnél, mikor vannak kevesebben, vagy ha teheti, menjen oda nyitásra! Úszás után mihamarabb vegye le a vizes fürdőruhát, hogy elkerülje a felfázást, a fertőzésveszélyt.

2018. aug. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

34, 35.válaszoló.. akkor nem kell elolvasni és reagálni ha csak ez megy, tartogasd ezt a stílust a családodnak otthonra.

Nem, nem lesz melegebb a víz, tudom hogy annál melegebbe nem voltam..

2018. aug. 26. 12:46
 37/37 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak pedig köszönöm szépen a leirtakat!! ☺
2018. aug. 26. 12:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!