Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Munkahelyen kinek jelentsem...

Munkahelyen kinek jelentsem be a terhességet? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Azért vagyok bizonytalan, mert nincs olyan, hogy "a főnököm", hanem több ember is képben van.

Elég kis cég vagyunk, összesen huszonvalahány fővel. Irodai munka. Van egy vezető réteg - a tulajdonos, akivel igazából semmi közvetlen munkakapcsolatom nincs, nem is beszéltem vele köszönésen kívül 3 éve, mióta itt vagyok, lehet a nevemet se tudja. :D amúgy is ritkán látjuk, mert otthonról dolgozik, csak meetingekre jön be. Ő a cég első embere, de annyira nincs hozzá közöm, hogy szerintem nem neki kellene bejelentenem, személyesen meg nem is tudnám.

Van a HR-esünk, alapesetben szerintem neki kellene, de ő most pont kéthetes szabin van, én meg előbb szeretném megmondani, mert a héten kell több vizsgálatra mennem, amik belelógnak a munkaidőbe, jövő héten pedig egy teljes szabadnapra szükségem lenne. Nem akarok ezekről kamuzni, hogy mikor hova megyek, mikor nemsokára úgyis kiderülne.

Van még a vezetőségen belül az ügyvezető igazgató, aki hivatalosan a munkáltatóm is. Vele sincs közvetlen munkakapcsolatom, de néha azért együtt kell működnünk, és ő legalább bent van a cégnél minden nap.


Van még két középvezető - alapvetően a sima alkalmazottak, mint én, két munkakörre vannak beosztva, és mindkét munkakörnek van egy vezetője, a felettesünk. Szóval ő a közvetlen felettesem, de a cégen belül nem vezetőségi tag, nem is nagyon nevezném főnökömnek, viszont ő a kapocs köztünk, mezei alkalmazottak és a vezetőség között. A mindennapi munkám során vele van a legszorosabb kapcsolatom, vele kellene egyeztetni akkor is, ha valamilyen vizsgálat miatt előbb/később jövök, vagy szabi kell.


Én az ügyvezető igazgató (munkáltatói jogkör gyakorlója) és a közvetlen felettesem között vacilálok, szerintetek melyiknek jelentsem be? Mármint tudom, hogy mindegyiküknek tudnia kell róla, de melyikükkel közöljem először a hírt egy személyes beszélgetés keretében? :)


Amúgy 12. hétben vagyok, dolgozni kb a 8. hónapig tervezek, ha minden rendben lesz.


2018. aug. 27. 08:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Mind2nek

Munkáltatói jogokat aki fyakorolja és a közvetlen főnöködnek

2018. aug. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elsősorban annak, akinek feladata helyetted új munkaerőt keresni, hogy mielőbb találjanak munkatársat...

utána annak, aki a te papírjaidat intézi....

2018. aug. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A közvetlen felettesednek szólj, és kérdezd meg, hogy az ügyvezetőnek te szólj-e vagy ő szólna. Amúgy nem egy nagy beszélgetés, kb. egy mondatot szólsz, ő meg - jó esetben - gratulál.

Azért, ha a HR-es visszajön, neki is említsd meg. Ha pedig nőkkel vagy körülvéve, akkor két napon belül úgyis mindenki tudni fogja. :DDDDD

2018. aug. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nalunk is kb így van.

A közvetlen felettesnek mondtam, ő mondta az ügyvezető igazgatónak.

2018. aug. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!