Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. terhességet mennyi ideig...

2. terhességet mennyi ideig lehet titkolni a munkahelyen?

Figyelt kérdés
A tegnapi és a mai tesztem is egyértelműen pozitív. Viszont hétfőn kezdem a munkát. (Szezonmunka konzervgyárban, okt. 31-ig van a szerződés.) Tapasztalatokra lennék kíváncsi, hogy vajon meddig tudom majd eltitkolni a terhességet.
2014. júl. 17. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen testalkatú vagy? Egy kövér ember akár végig, egy vékony ruházattól függően kb a 4-5. hónapig.
2014. júl. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ a testalkatodtól.

Én vékony vagyok,így már elég hamar látszódott,hogy nő a hasam.Viszont a férjem kolleganője húsosabb tipus,és nem viccelek a 30. hétig senki sem vette észre rajta,hogy babát vár!

2014. júl. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
160 cm vagyok és 60 kg.
2014. júl. 17. 14:17
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarnád eltitkolni? Ha már felvettek, a terhességre hivatkozva nem küldhetnek el, sőt jobban teszed, ha írásban közlöd a munkáltatóval, mert csak így vagy bebiztosítva az elbocsájtás ellen.
2014. júl. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kéne eltitkolni. Inkább biztosítsd be magad, mert így tutira nem küldhet el.
2014. júl. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Gondolom szükségetek van a pénzre, de az első trimeszterben nagyon kockázatos ez a kemény fizikai munka (gondolom emelgetned is kell), ha náluk lennél állományban, kérhetnél könnyített munkát.

Egyébként volt így kolléganőm is, felvettük, és mire belépett, már állapotos volt.

Mondjuk sokáig ő sem tudta, de aztán kivárta a 3 hónap végét a bejelentéssel.

Viszon egy korábbi válaszoló helyesen írta, most már csak akkor vagy védett, ha írásban bejelented, hogy állapotos vagy. Mennyi a próbaidőd?

2014. júl. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Változott a Ptk és emiatt nem vagy kőteles írásban bejelenteni mert sérti a személyiségi jogokat (intim szférát)
2014. júl. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a pocak lehet árulkodó, én sokat hánytam és szédelegtem.
2014. júl. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!