Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az orvos a has külső megtapoga...

Az orvos a has külső megtapogatásából (néhány msp alatt) meg tudja állapítani, hogy a magzat 1-2 héttel kisebb vagy nagyobb?

Figyelt kérdés

Ez a tegnapi kérdésem:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhe..


Köszönöm előre is a válaszokat!


2018. aug. 30. 07:18
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Elvileg igen, ha nem csak ilyen tessék-lássék munkát végez. És a másik kérdésre a válasz, biztos nem okoztál bajt.
2018. aug. 30. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mert amúgy 8 nappal kisebb, azt tudom. Minden UH-n az, tudom is mikor fogant, mert időzítettük a Férjemmel, de valahogy ezt nem akarja meghallani😅🙄... Nagyon gyorsan végigtapogatta, de nagyjából 30 éve nőgyógyász, Neki ennyi idő is már valószínüleg elég megállapítani. Nyomott mindkét oldalt kettőt a hasamon, felül-alul és ennyi volt, de tényleg profi, viszont nagyon aggodalmas is, ami persze nem baj, csak néha rám hozza a frászt.
2018. aug. 30. 07:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen szülésznőhöz volt szerencsém. Alul-felül megtapogatta a hasunkat, és dekára megmondta, hogy mekkora babánk fog születni. (Pár nappal szülés előtt.) Öten voltunk a kórteremben, mindet jól mondta. 10 dekánál nagyobb eltérés nem volt.
2018. aug. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor remélem azt a 8 napos difit érezte csak, amit nem akar meghallani....
2018. aug. 30. 08:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha olyan profi és sok éve van a pályán,akkor megállapitja uh nélkül
2018. aug. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, hogyha UH-val is tudnak 500-1000 grammokat tévedni, ahol mm-ket tudnak mérni, akkor kézzel hogyan tud 200-300-500 grammot megállapítani... nekem ez a gyanus.
2018. aug. 30. 21:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Velem az ellenkezője történt. 17 évesen elmentem nőgyógyászhoz, hogy biztos valami bajom van, mert 2 napja késik. Pont akkor lett 2 osztálytársamnak is petefészek cisztája, azt hittem nekem is az van. A 30 éve pályán lévő doki azt mondta, hogy ne olvassak össze minden hülyeséget a Nők lapjában, ez nem ciszta, mert megnagyobbodott a méhem, megtartom??? Ezt így kb. egy mondatban, miközben felnyúlt és megnyomta kétszer a hasam. UH-t nem csinált. 1-2 nappal később másik orvoshoz is elmentem, aki hajlandó volt uh-t csinálni, terhességet, vagy vetélést nem látott, azt mondta talán csak azért volt nagyobb a méhem, mert vérzés előtt voltam. Még jó, hogy anyámékra nem hoztam rá a frászt... Pedig ez a doki is sok éve a pályán volt, azért hozzá mentem, mert mindenkitől azt hallottam, hogy ő a legjobb a városban.
2018. szept. 1. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Másik kérdésemhez kiírtam, hogy nem bírtam várni jövő hétig és tegnap elmentem egy UH-ra. 2148 gramm a fiúnk, tehát tartja a 7-8 napos lemaradást:), nagyon boldog vagyok. Megkérdeztem ott egy orvost erről, hogy hason keresztül meg lehet-e állapítani a baba méretét?! Azt mondta, hogy konkrétan a baba méretét nem lehet érezni, mert bármilyen pozícióba lehet, de a méh méretét igen. Lehet, hogy esetleg a méhem kisebb, mint “amekkorának lennie kell” és azért mondta az orvos, hogy csináljunk egy UH-t, de ne aggódjak, mert lehet, hogy nem jól érezte vagy tényleg kisebb, de a gyerek jó méretű:). Az is előfordulhat, hogy nagyobb méhben van kisebb gyerek. Hétfőn megyek a kórházba is UH-ra, kíváncsi vagyok ott mekkorának fogják mérni:).
2018. szept. 1. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!