Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bölcsessegfog problemák terhesen?

Bölcsessegfog problemák terhesen?

Figyelt kérdés

Terhesen kiszedik a bölcsesseg fogat?

A babára lehet káros hatással, hogy szenvedek két bölcsességfogammal?


2018. szept. 2. 13:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy? Nekem azt mondták hogy az első 3honapban nem ajálják és az utolso 2-3-ban sem. Szóval középidőben ha indokolt és nincs rá más lehetőség akkor igen ki lehet húzatni. (Nekem szerencsére nem kelett mert nem volt panaszos végül)


Sőt hallottam olyat is aki az első 3 honapban is húzatott fogat vagy éppen az utolsóban és minden rendben volt. De ugye az orvosok ezt nem ajánlják ettől független.

2018. szept. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! 5 hetes voltam, amikor szörnyen megfájdult a bölcsességfogam. Jeleztem a fogdokimnak, hogy babát várok. Van valami spéci érzéstelenítője, amit nyugodtan adhat ilyen esetben. Két perc alatt kikapta és utána se fájt! Panadolt vehettem volna be, de nem volt rá szükség. Mikor megfájdult annál inkább, de akkor még nem tudtam, hogy azt lehet bevenni. Hozzátenném, hogy nem kellett vágni, varrni. Évek óta kinőtt már a fog. röntgent a pozi teszt előtt nem sokkal csináltattam.
2018. szept. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és nekem is mondták, hogy a második trimeszterben a legjobb ilyesmit csináltatni. Persze nem hagynak szenvedni, ha akut fájdalmad van :)
2018. szept. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én is szívtam vele, de a röntgent nem akarták megcsinálni. Így a műtétet sem röngten nélkül. Ha lett volna előtte röntgenem, akkor simán megcsinálták volna. Szájsebész azt mondta, várjuk meg hogy alakul, ha gondom van vele azonnal menjek és kapok vagy gyógyszeres csíkot vagy terhesen szedhető antibiotikumot, röntgent ha tényleg muszáj, a 2. trimeszter végefelé esetleg. Végül csak áttört, szóval nem került sor erre.

De csak megcsináltattam a panorámaröntgent a 2. terhességem előtt.. nehogy ezen múljon. De akkor nem volt gondom egyikkel se. (Azóta ki lett műtve az egyik)

2018. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

12 hetes terhes vagyok. Már valamennyire kinőtt de pénteken letört belőle egy darab. Hétvégére meg feldagadt egy kicsit az arcom, az állkapcsom is fáj enni alig bírok. Holnap megyek fogorvoshoz bízom benne, hogy kitudja szedni mert ez a hetvége borzalmas volt és nem szeretném így végigcsinál a terhességet.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2018. szept. 2. 14:08
 6/7 anonim ***** válasza:
Szájsebész kellene, főleg, ha teljesen át sem tört még. Fresh dental nem tudom van-e felétek, ők vannak vasárnap is estig, én ott kaptam gyógyszeres csíkot, sztk-ban csak átmosták. 2 napja nem ettem, nem aludtam, már nem bírtam. A kivétellel lehet megvárják, hogy meggyógyul, ha gyulladt.
2018. szept. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*csíkhoz mondjuk nem kell szájsebész, de a továbbiakat vele kell megbeszélni úgyis.
2018. szept. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!