Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36hetes kismama vagyok sajnos...

36hetes kismama vagyok sajnos holnap megfogják inditani a szülést, ilyenkor már nem lesz olyan koraszülött a baba? Nagyon félek nem szeretném ha ott látnám az inkubátorban és lélegeztetőn a szívem szakadna meg érte.

Figyelt kérdés
2018. szept. 9. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Az én lányom a 36. héten született, makk egészséges volt, egy percet sem volt inkubátorban. 4. nap mehettünk is haza.
2018. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Koraszülött lesz, de nyilván oka van, hogy ilyenkor indítják meg a szülést. Meg mindig jobb, ha inkubátorba kerül, szakemberek kezei közé, minthogy valami történjen vele
2018. szept. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Biztos oka van, hogy megindítják. Már jobb neki kint mint bent. 37 hét előtt koraszülött, de ez nem jelenti azt, hogy inkubátorba kerül. Ha pedig oda, akkor legyél halas a sorsnak, hogy meg tudják gyógyítani. Időre született gyerekek is kerulnek egyébként inkubátorba. Én másfél hónapot töltöttem a gyerekekkel koraszülött osztályon. Ez alatt kb minden negyedik baba teljesen időre született gyerek volt az inkubátorokban.
2018. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Nyilván oka van, hogy beindítják a szülést. Én is 36 hetes vagyok, pont a héten voltam dokinál és mondta ha beindulna akkor már nem állítják le. Ilyenkor ugyan koraszülöttnek számít, de nem vészesen így nem biztos hogy inkubátorba kerül, lélegeztetőre meg pláne. De ha mégis akkor a legjobb kezekben lesz!

Barátnőm kislánya 31 hétre született ás csak 1 napra került inkubátorba és légzéstámogatásra.

2018. szept. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Betöltött 36 héttől a baba nem koraszülött! 36+3 voltam, amikor sürgősségi császárral megszületett a fiam. Kicsit besárgult, más baja nem volt. Mi egy hetet voltunk kórházban.

Nem volt inkubátorban, nem kellett lélegeztetni.

Vizeletkiválasztasi probléma miatt volt a császár. Az eredeti gond két kisebb műtéttel megoldódott, már egészséges másfél éves nagyfiú.

Fel a fejjel!

2018. szept. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Szia! Biztos, hogy már teljesen kifejlett baba lesz. Ha inkubátorba és lélegeztetőre kerül, akkor valószínűleg, ha egy hét múlva született volna, akkor is oda került volna.
2018. szept. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Ha 36. Heten szuletik egy baba es eleri a 2500g-ot mar nem koraszulott.
2018. szept. 10. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

Szia, azóta már megszületett a baba. Hogy vagytok?


Az "utókornak" írom:


A 36 hetes babák sokszor egyáltalán nem kerülnek már inkubátorba, a lélegeztetőnek meg a közelébe sem. Az én ikreim 36 hétre születtek, még örültünk is hogy eddig kihúztuk. 2300 és 2200 gramm voltak, a kisebbet ugyan betették melegedni az inkubátorba egy fél napra, de 5 nap után haza is jöhettünk. Nem kellet koraszülött osztály. Van olyan ismerősöm, aki meg 3000 grammos gyereket szült 36 hétre, őt ugyanúgy kezelték mint egy időre született gyereket.

2018. szept. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!