Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Veszélyeztetett terhes vagyok,...

Veszélyeztetett terhes vagyok, kirúghatnak?

Figyelt kérdés
A nőgyógyász el akar küldeni táppénzre, mert veszélyeztetett terhes vagyok, de még próbaidőn vagyok. Él még az a törvény, hogy kirúghatnak, vagy védve vagyok így? 1 éves határozott szerződésem van.23 hkm
2018. szept. 12. 15:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Próbaidőn sose vagy védett.
2018. szept. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Próbaidő alatt indoklás nélkül elküdhetnek. Védve csak a próbaidő után leszel.
2018. szept. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
67%
Próbaidő alatt nincs ilyen védelem kismamáknak sem.
2018. szept. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%

Próbaidő alatt igen.

Vagy kamuzol és lehet hogy elvetélsz. Vagy elmondod és tutira kirúgnak. Felelős gyerektervezés újabb példája.

2018. szept. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Csődbe ment előző főnököm, mindenkit leszámoltatott. Ott dolgoztam 8 évig.

Tudja a mostani főnök, hogy terhes vagyok, és azt is hogy veszélyeztetett... De nem érdekli, fizikai munkát végzek.

Milyen felelős????

Ha nem lett volna ez az előző cégnél, most nem lenne ez, hogy új munkahelyen legyek! Te is tudsz ítélkezni, úgy, hogy azt sem tudod mi van....

2018. szept. 12. 16:02
 6/17 anonim ***** válasza:
7%
Most akkor próbaidőn vagy vagy van 1 egy éves szerződésed.Ha az utóbbi akkor akkor nem fognak szerződést hosszabbítani neked amikor lejár az 1 éved.Épp nemrég járt így egy ismerősöm.Sehova se mehet panaszra ,mert határozott idejű volt így nem jelentett védettséget a terhesség sem.
2018. szept. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az áll a szerződésben, hogy 1 éves határozott szerződés, de az első 3 hónap próbaidő, bármikor felmondhatnak.
2018. szept. 12. 16:06
 8/17 anonim ***** válasza:
26%
Próbaidő alatt nem vagy védett, de ha esetleg nem is küldenek el ez alatt az idő alatt, a szerződésedet a lejárat után nem fogják meghosszabbítani.
2018. szept. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Értem. És mivel kb 2 hónapja vagyok ennél a mostani cégnél, és elmegyek táppénzre, akkor 2 hónapig kapok táppénzt. Utána mi lesz? Sehonnan semmi?
2018. szept. 12. 16:13
 10/17 anonim ***** válasza:
57%

Ha elküldenek nem jár táppénz.

Probaidő alatt nem vagy védett.

2018. szept. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!