Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szívdobogás érzés?

Szívdobogás érzés?

Figyelt kérdés

2 hete felmentem a sürgősségire, mert magas volt a pulzusom és a torkomban éreztem dobogni a szívem. Reggeltől estig ott voltam és a végeredmény az lett, hogy terhesség miatti enyhe szívritmuszavar, kardiológiai oka nincs... kaptam rá 10mg-os Betalocot, amit akkor kell bevennem, ha újra előjön, de max 2x1-et. Szerdáig csak 3x kellett bevennem, viszont 2.napja borzasztó. A pulzusom nem magas, de azt érzem, hogy össze-vissza ver a szívem. Mit csináljak? Voltam házi dokinál, nőgyógyásznál is.

Vagy csak nyugodjak meg mert tényleg normális?


2018. szept. 15. 19:31
 1/7 A kérdező kommentje:
26. hétben járok
2018. szept. 15. 19:32
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Kellemetlen, de terhesen normális. Terhesség előtt volt nekem nagyon durva, a tünetek: szívdobogás érzés, légszomj, szédülés, ájulás érzés, ingerlékenység, álmatlanság, fejfájás, meg a hátam fájt egy ponton középen, főleg stresszre. A szédülés miatt mentem orvoshoz, az ekg csúnya lett. Extrasystoles volt a leleten, ami ugye a plusz ütések verzió. Csak magnézium hiány volt. Évekre elmúlt. Majd terhes lettem, megint előjött a szívritmus zavar de enyhébb verzióban, akkor már hiába ittam a magnéziumot. Nem segített. Háziorvoshoz mentem aki amúgy kardiológus és belgyógyász is de azt mondta, terhesen megesik. Szülés óta semmi bajom. Viszont nekem volt szív ultrahang az első esetnél, de ott nekem tényleg durva volt a helyzet ekg alapján is.
2018. szept. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Normalis engem vegig kisert😕
2018. szept. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Sok magnéziumot szedek, 2000mg-ot naponta. Nőgyógyász írta elő, mert sokat keményedtwm az elején.

Még annyit kérdeznék, hogy ilyenkor mit csináltok? Amikor ezt érzitek.

2018. szept. 15. 20:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha tudtam, pihentem. Általában nem oldotta meg, de mozgásra csak rosszabb volt.

Első válaszoló voltam.

2018. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem eleve ritmuszavarom van, tachycardia. Már több mint tíz éve szedek rá gyógyszert. Azzal kezdte a nőgyógyász terhesség elején, hogy ne hagyjam abba a gyógyszert, mert sajna még rosszabbodhat is. Terhesség alatt normális a megnövekedett pulzus.

Szerencsére teljesen jól vagyok, de szedem a gyógyszerem.

Neked esetleg nem lehetne naponta szedni? Kérdezz rá, hogy a folyamatos szedés nem lehetne e megoldás?

2018. szept. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Próbálok én is pihenni.

Mindenképp megkérdezem, hétfőn, hogy nem szedhetném-e folyamatosan. Csak 10mg-os, elvileg az gyenge.

2018. szept. 15. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!