Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magnerot magneb6 helyett mennyit?

Magnerot magneb6 helyett mennyit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elsősorban azokhoz fordulnék, akik magnerotot szednek vagy szedtek a terhességük alatt. 17 hetes terhes vagyok, eddig 3x2 magneb6-ot szedtem orvos javaslatára, viszont párszor már éreztem, hogy bekeményedik a hasam, nem túl sokáig, de azért aggaszt. Azt hallottam a magneb6 nem valami erős és inkább a magnerotot ajánlják. Orvoshoz csak 1 hét múlva megyek, de pont most fogyott el és magnerotot vettem helyette, hogy kipróbáljam. Mennyit szoktatok ebből szedni?

2018. szept. 21. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 2x1-et szedtem, de lehet 3x1-et is szedni belőle. Nekem ennyit mondott a doki maximumnak.
2018. szept. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is 2x1-et szoktam, pörgôsebb napokon esetleg 3x1-et.

20 hkm

2018. szept. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sokat görcsöltem, akkor 3x2 kellett belőle szednem. Nyugisabb napokon 3x1.

Szerintem kezd 3x1-gyel, és ha nem érzed elégnek, akkor emeld az adagot. Amúgy a dobozán fel van tüntetve az adagolása.

2018. szept. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Èn csak napi 1-t szedek.


19 hetes

2018. szept. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
23+3 hetes vagyok, reggel-délben egyet szedek, estére meg két szemet. Amúgy nem haskeményedés miatt, hanem fájdalmas vádligörcs az oka, hogy szedem, szerencsére ettől elmúlik. A magneb6 semmit nem használt nekem, utólag olvastam, hogy a magnézium oxid alapú nem jól szívódik fel, helyette orotát vagy citrát alapút érdemes választani. Szerintem először 2-3x1 szemet szedj, érezni fogod, hogy elegendő-e vagy kell-e még emelni.
2018. szept. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%

Szia

Barnaztam és véreztem terhességem elején de csak addig amíg ezeket a drága de semmit erő magneziumokat szedtem.Ajánlom a magnesii citrici t

Minden kismamanak szoptato anyukanak.olcsó és nagyon jó

2018. szept. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
A magnerot (magnézium-ororát) 33g, a magnesi citrici (magnézium-citrát) 70g, a magneb6 (magnézium-laktát) 48g magnézium iont tartalmaz. Ezek mind jól felszívódó formájúak.
2018. szept. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. szept. 22. 05:31
 9/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
76%

A magnerot magnéziumvegyülete a magnézium-orotát, a magneB6-é pedig a magnézium-laktát. Ha utánanézel, megtalálod, hogy mind a kettőnek abszolúte hasonló, 100% közeli a biológiai hasznosulása (felszívódása). Ilyen értelemben nincs köztük különbség. Viszont abban van, hogy mennyi a valós magnéziumtartalmuk, mert az a magneB6-nak több, itt leírták már, hogy mennyi, jól le is pontozták, pedig ezek tények. :D

A várandós napi szükségletet bizony így kb. 13 Magnerot tabletta fedezi, még ha nyilván táplálékkal is viszünk be magnéziumot. De ilyen görcsökre egyes nőgyógyászok 1000 mg körüli tiszta magnéziumbevitelt is javasolnak, ami magnerotból jó 30 tabletta lenne.

Az ilyen készítmények borsos ára és alacsony magnéziumtartalma miatt érdemesebb lehet a kicsivel gyengébb felszívódású, de olcsóbb és nagyobb dózisban is elérhető magnézium-citrátra átnyergelni. A Magnosolvból kicsivel több mint egy adagból kijön a várandós napi szükséglet, csak mivel ez nagy dózisú és könnyen felszívódó formában van (oldat), érvényesülhet a magnézium hashajtó hatása. Ez viszont könnyen orvosolható, ha több részben vagy lassan fogyasztjuk el az oldatot.

Ha maradnál a 100% közeli felszívódású vegyületeknél, akkor a drChen magnézium+B6 forte készítményéből tablettánként 120 mg magnéziumot nyersz magnézium-laktátból. Ráadásul mivel itt nem kell fizetni a reklámért, 60%-kal olcsóbb legalább, mint az ugyanilyen, de kisebb dózisú magneB6.

3×2 db magneB6 valós magnéziumtartalma 288 mg. Magnerotból minimum 9 db fedezi ezt a mennyiséget. De akár a dupláját is szedhetnéd.

2018. szept. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ is :) nem tudom ki pontozza le a másikat, tőlem mindenkinek ment a zöld
2018. szept. 26. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!