Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26. hetes kismama vagyok....

26. hetes kismama vagyok. Váltani szeretnék magneB6-ról magnerot tablettára. Utóbbiról kinek mi a véleménye?

Figyelt kérdés
2018. máj. 7. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ezek csak vitaminok, a lényeg, hogy bevidd.
2018. máj. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%
Jobb a magnerot, jobban felszívódik, de ha nagy mennyiségben szeded, akkor nagyon drága.
2018. máj. 7. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha napi 2-3 szemmel nem vagy el akkor érdemes magnosolvra váltani abból fél-1 tasak is elég annyival erősebb.

Magnerottal kezdtem,de annyira nem jött be,amikor elfogyott az első doboz dm 400asát vettem,majd magnosolv+ dm mikor melyik kellett

2018. máj. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az első válaszolonak jegyeznem meg, hogy igaz hogy csak vitaminok de nagyon fontos a szerepük. Nem mindegy hogy miért miből és mennyit szedsz belőlük. Koraszülés elkerülése végett pl nem elhanyagolható a Mg.mennyisegenek a bevitele.
2018. máj. 7. 11:20
 5/6 VeDi84 ***** válasza:
Nekem orvos utasítására napi 3x2 magnerotot kellett szednem 37. hétig. Tény, hogy elég húzós az ára, de szerencsére semmi problémám nem volt, kicsit sem görcsöltem.
2018. máj. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ignis Subdialis ***** válasza:

Én csak akkor látnám értelmét, ha kizárólag a magnézium-orotátból tudnál felvenni magnéziumot, de ennek kicsi az esélye.


A magneB6-ban magnézium-laktát, a Magnerotban magnézium-orotát a magnézium hordozóvegyülete.

Mindkettő szerves vegyület és mindkettőből ~100%-ban felszívódik a magnézium.

Az egyetlen különbség, hogy az orotátban csak 7,26%, a magnézium-laktátban meg 12,01% az elemi magnézium.

Tehát

500 mg magnézium-orotátban 36,3 mg

500 mg magnézium-laktátban 60 mg tiszta magnézium van.


(A magnézium egy puha, ezüstös fém, ilyen formában nem tudja felhasználni a szervezet, ezért fontos, hogy több másmilyen atomhoz kapcsolódva vegyületben legyen, de olyanban, amiből könnyen ki tud szabadulni. Így amikor lenyeljük a vegyületet, akkor a többi atom elengedi a magnéziumot és így fel tudja venni a szervezet.)


Egy másik jelentős különbség az ár. Nyilván a kettőt nem lehet közvetlenül összevetni, mert egy magnerot tablettában 36, egy magneB6 tablettában 48 mg magnézium van. De ha kiszámoljuk mindkettő átlagos árát 100 mg-ra, akkor a

magnerot 158 Ft/100 mg

magneB6 79 Ft/100 mg


Ez már így önmagáért beszél, de mondok egy még megdöbbentőbb dolgot: az ugyanilyen összetételű, de reklámokból nem ismert magnéziumpótlók akár felébe, harmadába is kerülhetnek. Sajnos orotátos készítményről nem tudok, de az ugyanolyan jól felszívódó laktátos készítmények ezek:

dr Chen magnézium+B6 forte: 120 mg tiszta magnézium/tabletta = 26 Ft/ 100 mg

Innopharm magnézium-laktát+B6: 50 mg magnézium/tabletta = 34 Ft/ 100 mg


Vagyis ha nem szeretnéd kifizetni a reklámköltségét a terméknek, akkor ilyen alternatívákat keress a hordozóvegyület alapján.

2018. máj. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!