Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nincs fogadott orvosom...

Ha nincs fogadott orvosom hanem az ügyeletesnél fogok szülni, akkor is szokás pénzt adni? Ha igen akkor mennyit?

Figyelt kérdés
38 hetes kismama vagyok és nem tudom hogy ez hogyan működik, mert első babuci.

2018. szept. 23. 11:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%
Pénzt adni soha nem kötelező, hisz az orvosnak ez a dolga, ezért kapja a fizetését. Én nem is adtam pénzt, mikor szültem. Nekem sem adnak minden egyes ügyféllel való felvilágosítás, konzultáció után (ami mellesleg a munkám része, ezért is kapom a fizetésemet) plusz pénzt. Megkapom a fizetésemet és kész. Nem is várnám el.
2018. szept. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Nem, az sztk-s szülés pont azt takarja hogy nem kell pénzt adni, viszont a "szolgáltatás" is fapados lesz egy fogadott orvos/szülésznős történethez képest.
2018. szept. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Teljesen toled fugg, ha akarsz adsz, ha nem akarsz nem adsz.

Ha ugyeletesnel szulsz, akkor az szo szerint halapenz, attol fuggoen, hogy anyagilag neked belefer-e, ha igen, akkor pedig erdemes-e adni.

Az osszeg ugyanilyen, nincs tul keves, vagy tul sok, mert ez teljes mertekben extra.

A gyereket visszarakni igy sem, ugy sem fogjak es kedvesebbek sem lesznek, tekintve, hogy idealis esetben a tavozaskor, azaz az ellatas vegen adja az ember a halapenzt es nem elore. Szoval magan a szuleselmenyeden es a bent toltott ido alatti ellatason mar nem valtoztat semmit a dolog.


Egyebkent en ugy tapasztaltam, hogy videki korhazakban nagyobb divat meg a halapenz. Kelet-Magyarorszagon kisebb varosban gyakorlatilag meg a portasnak is adnak szinte, de szo szerint a beteghordotol kezdve az agysebeszig mindenki kap valamit, adja fiatal es idos is, igaz, nagyreszt elore, hogy normalisak legyenek a beteggel.

De Budapesten mar messzirol sem toljak ennyire, a fiatalabbak oedig foleg nem.


Nem ciki, ha nem adsz es nem is kotelezo, tenyleg te dontsd el.

2018. szept. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
47%
Szokás, ez a hálapénz. Nem kötelező, ezt akkor adja az ember, ha elegedett az orvossal.
2018. szept. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A hálapénz az ügyeletes orvosnak olyan, mint mondjuk étteremben vagy bármilyen más szolgáltatónál a borravaló. Ha akarsz adsz, ha nem akarsz, akkor nem adsz. Senki sem fogja számon kérni rajtad. És ahogy írták: mivel úgy is utólag adnád, nem fog változtatni azon, hogy hogyan bánnak veled.


Egyébként ezt a "fapados" témát nem értem. Mégis miért lenne "fapados"? Pont ugyanazt csinálja az ügyeletes orvos is, mint a sajátod.

2018. szept. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Szülésznőt fogadtam volna de sajnos orvos nélkül itt azt sem lehet (Eger). A családban mindenki most szült, azt mondták hogy az orvos csak a legvégén lesz csak bent meg néha-néha rádnéz, a szülésznő a fontos. Köszönöm a válaszokat!
2018. szept. 23. 11:30
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor, ha tudtok és/vagy akartok, akkor adtok, ha nem, hát nem. Senki sem fogja visszatuszkolni beléd a gyereket...


Ha fogadott orvosod van, akit bármikor elérhetsz; hívhatod, akár munkaidéjén kívül is; akármikor is indul be a szülésed, Ő ott lesz...stb., az már egyfajta szolgáltatás, aminek ellenértéke van, és teljesen jogos is!


Ha ügyeletben szülsz, akkor ott és akkor munkaköri kötelességük ellátni téged. Ezért kapja a fizetését.


Az emberek összetévesztik ezt a két dolgot, és ebből szokott az kiketekedni, hogy ha nem adsz hálapénzt, akkor nem kapsz normális ellátást.

Ez nem igaz! Az alap ellátást ígyis-úgyis megkapod! A magasabb szintűt meg meg kell fizetni (mint az élet bármely területén).

2018. szept. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
100%
Én egy apuka vagyok, és azt mondom hogy ne adj. Ha eddig nem volt választott orvosod akkor teljesen felesleges. Amikor az én lányom született nekünk volt választott orvosunk. Ami előnye volt. Nem a korházos rendelőbe kellett menni a sok beteg krahácsoló ember közé. Ezen kívül időpontra mentünk vizsgálatra, ami azt jelentette hogy tudtunk este is menni, amikor én már nem dolgoztam, és így picit nagyobb biztonságban tudtam a dolgot, és gyorsabvan sorra kerültünk. 2 héttel hamarabb jött a kislányom. Pont nyaralni volt a választott dokink. Másnál szültünk. Adtam a dokinak is meg a szülésznőnek is, de csak miután rendben lezajlott minden. Utána elgondolkodtam hogy minek.? Bár szerintem a szülésznő és a nővérek jobban megérdemelték. Igazából annyi hasznom lett az egészből, hogy másnap mikor mentem látogatni, mosolyogva előre köszönt a doki. Az égvilágon semmi más. Felesleges. Költsd inkább a picire! Sokkal többet érsz vele!
2018. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szülésznőt fogadtam volna de sajnos orvos nélkül itt azt sem lehet (Eger). A családban mindenki most szült, azt mondták hogy az orvos csak a legvégén lesz csak bent meg néha-néha rádnéz, a szülésznő a fontos. Köszönöm a válaszokat!


Hát nem tudom, nálam végig bent volt a doki(fogadott)és így észrevette hamar hogy baj van. Ha ügyeletesnél szülök nem tudom mi lett volna, valószínűleg nem észlelték volna idejében és lehet meghalunk mindketten:-(

2018. szept. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

2x császároztak ügyeletben, egyszer sem adtam semmit és mindenki nagyon kedves és segítőkész volt. 6 hetes kontrollra is azokhoz az orvosokhoz mentem vissza, semmit nem vártak el.


Mivel nem a fogadott doki extra idejét (éjszakáját, vasárnapját) veszem el, így az évekig levont Tb-vel megfizettem a szolgáltatást.

2018. szept. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!