Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már valaki terhesen...

Hevnek kérdése:

Volt már valaki terhesen vitorlázni?

Figyelt kérdés

Mik a tapasztalatok?

Még a nyár elején barátiankkal leszerveztünk egy görögországi vitorlázást ( 7 nap,8 fő, koftu, kefalonia, itaka, lefkas szigeteket járnánk be). Időközben teherbe estem, jelenleg a 10-ik hétben járok, egészségesek vagyunk mindketten, abszolút probléma mentes. Két orvossal beszéltem a virolázásról, az egyik ajánla a másik viszont nagyon ellenzi. AZ én érzéseim is vegyesek, a párom nagyon szeretné ha mennénk. Én már voltam párszor vitorlázni, akkor imádtam, viszont kíváncsi lennék másnak van-e tapasztalata állapotosan megterhelő volt-e vagy abszolút kényelmesen vieselték?



2018. szept. 24. 21:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Szia!


Abszolút nem vagyok szakértő, de nekem a vitorlázásról csupa olyan emlékem van, hogy ilyen békés, nyugis dolog, semmi megterhelő nincs benne (vagy legalábbis nem muszáj épp neked felcibálni a grószt, meg elesésveszélyes dolgokat csinálni). Ha arrafelé nem várható nagyon vad időjárás, vagy nagyon nagy meleg (vagy nem olyan a hajó, hogy ne tudnál jól árnyékba húzódni), akkor nem értem, mi lenne a gond a vitorlázással terhesen.

2018. szept. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Még annyira a terhesség elején jársz.Alapjában véve nem gondolnám hogy probléma lenne a vitorlázás,hiszen gondolom te csak pihennél,vagy a megerőltető dolgokat nem te csinálnád,de bele kell gondolnod hogy mit csinálsz akkor ha ne adja Isten elkezdesz vérezni?Akkor hova fogsz rohanni ha épp a tengeren vagytok?

Elhiszem hogy vártátok nagyon,de én kockázatosnak gondolom ennyire kora terhesen.

Persze a döntés a tiéd,én csak a véleményemet fejtettem ki.

2018. szept. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Miért ne lenne kényelmes? A tested még át sem alakult.


Nem kell, hogy akadályozzon bármiben is.

2018. szept. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! A szigetek egyébként közel vannak egymáshoz (10km kb),tehát a cél nem az egész napi tengeren való ringatózás, nem is a sport vitorlázás,hanem amolyan nyugdíjas hajókázás :) Igen, ahogy már itt írta valaki amitől leginkább tartok az egy esetleges vérzés stb ami azonnali ellátást igényel és nem tudom lehet-e bármilyen olyan tényező,amire a vitorlázás alatt fokozottan figyelni kell hogy ne történjen meg (oke nem emelek,nem süttetem magam,nincs hirtelen mozdulat stb.)
2018. szept. 25. 11:39
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos aki ellenzi mit mond miért?

Ha már voltál hasonló helyen, nincs problémád és nagyon mennél akkor kellő felkészüléssel én elmennék.

Kellő felkészülés:

1. Az indulás időpontjához minél közelebb egy ultrahang. Nekem magán orvos 10 hetesen megmondta, hogy 99% (ennél kevesebb nem tud lenni) az, hogy nem vetélek el. Ekkor már jó ultrahanggal egy jó orvos ki tudja zárni a vetélést okozó genetikai problémákat.

2. Tennék progeszteront a csomagomba. Kis terhes vagy, ha vérzel ezen kívűl úgy sem csinálnak itt sem semmit. Az orvosi protokoll az, hogy megnézik, hogy minden rendben van-e a babával, adnak valamilyen progeszteron készítményt és pihenést javasolnak. Én (belföldi) szabadság alatt véreztem 20 hetesen, akkor sem csináltak egyebet.

3. Kötnék külföldön is érvényes beteg biztosítást és az uticél közelében utána néznék, hogy milyen orvosi ellátásra van lehetőség. Ha menni kell akkor ne ott kelljen kapkodjatok.

4. Vigyáznék magamra. Azaz semmi megeröltető, semmi utcáról vásárolt helyi étel specialitás, csak dugaszolt víz, napozás kihagyása.

De ez én vagyok, le lehet pontozni. :D

2018. szept. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!!

A doki aki ellenzi annyit mondott az első 12 hétben sehová ne menjek, nem különösebben indokolta de kockázatosnak ítélte (ő az sztk orvos itt a városunkban,aki egyébként a Kaáli intézet orvosigazgatoja, szóval ha valaki akkor ő nagyon félti az anyukajit,bár én nem voltam soha nála teherbeesesi problemakkal,korábbról nem ismert).

A magan dokim viszont nincs ennyire ellene, ugyanazokat mondta, amiket az utolsó válaszoló is javasolt. Indulás előtti napon egy utolsó ultrahangot csinál, progeszteronkent Utrogestan kaptam 2-1-2 naponta a 12. Hétig (6 hetesen volt egy pici hematoma,ami miatt elkezdtem és szerencsésen felszivodott). Javasolta h kössek kifejezetten szülészeti- nőgyógyászati ellátásokra vonatkozó biztosítást és tájékozódjak a lehetséges kórházakról,dokikról akik ellátást végeznek ha mégis baj van.

6 hetesen Egyiptomba utaztunk volna, azt alap volt h lemondjuk. Viszont ezt a vitorlázást nagyon szeretnénk. :) Ja és ide kocsival mennénk le. Egyre inkább vagyom,főleg h itt beköszöntött a rossz idő, Corfun pedig még késő nyári. :)

2018. szept. 25. 12:45
 7/12 anonim ***** válasza:

#5ös vagyok. Keszülj fel, hogy lesz aki leszól majd, hogy miért nem a baba a fontosabb. De és ezt rossz kimondani, ha kis terhesen baj van az ellen a progeszteronon és a pihenésen kívűl nem nagyon van mit tenni. Ez a szomorú igazság. Ha ráadásúl indulás előtt elmész doktorhoz akkor sok probléma kizárható és meg tudja állapítani, hogy van-e olyan probléma ami vérzést okozhat (pl. hematóma). Ha progeszteront amúgy is kapsz akkor a progeszteron hiány nem léphet fel. Kis terhesen tényleg csak a progeszteron hiány orvosolható...

Nekem a saját nőgyógyászom és a család orvosom is azt mondta, hogy kis pecsételő vérzés ha van 1-2 alkalommal az "belefér". Pecsételés előfordulhat akár nőgyógyászati vizsgálat vagz együttlét után is.

Persze senki nem garantálja, hogy nem történhet baj, de az orvosod jó eséllyel azt mondhatja, hogy 99%-ban minden rendben lesz ha vigyázol magadra. A maradék 1%-ra meg (ne következzen be de) vannak ott is orvosok és korházak. A legtöbben otthon sem 15 percre lakunk a kórháztól és jó eséllyel ott is megoldható, hogy sűrgösségi esetben 2 óra alatt beérj. Ilyen esélyei vannak egy vidéki kismamának is itthon.

Kiskönyv mindenképpen legyen nálad és leírva (akár beragasztva) a címek és a telefonszámok amiket probléma esetén egyből elő lehet venni.

Jó szórakozást! :)

2018. szept. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igen, voltam idén nyáron, 10 hetesen. Én semmi ellenjavallatát nem látom. És külföldön is többször voltam már terhesen. Ha nem vagy veszélyeztetett terhes, menj nyugodtan és érezd jól magad!
2018. szept. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szia! Sajnos a papiromra a hematoma miatt 6 hetesen ráírtak h veszélyeztetett bar egy hét alatt felszivodott és azóta sincs semmi probléma sem velem sem a picivel ... így ez végig kísér.Tegnap voltam ultrahangon és mindent rendben tálaltak.Megkaptam a megfelelő instruciokat a dokitól,kötöttem egy baromi jó biztosítást, vitaminok- progeszteron bepakolva! Holnap indulunk! :)
2018. szept. 27. 14:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Jó utat, biztos rendben lesz minden! :-)

Utolsó

2018. szept. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!