Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez lenne a jósló fájás? Ilyen...

Ez lenne a jósló fájás? Ilyen a szülési fájás is? Második gyerek, de az elsőnél nem tapasztaltam ilyet.

Figyelt kérdés

Az első babánál maximum görcsölt a hasam. Azt úgy kell elképzelni, hogy általában éjszaka jött rám, begörcsölt, és úgy is maradt, amíg fel nem keltem sétálni egyet. Akkor azt hittem, hogy nekem ilyen "speciális" fájásaim vannak :) De aztán nem is akart beindulni a szülés sem, egy huncut fájásom se volt, és végül császároztak.

Most a másodikkal vagyok a 34. héten, és mást érzek. Most is többnyire éjszaka, de nem annyira görcs, inkább befeszül az egész hasam, és olyan érzés, mintha a baba nekifeszülne a méhszájnak, nyomást érzek rajta. De nem fáj, maximum kellemetlen, és kb 20 mp-ig tart, majd pár perc szünet. Ez megismétlődik 3-4x, és vége. Ez lenne az "igazi" jósló fájás? Szüléskor is hasonlót érezni?

Nagyon foglalkoztat a téma, mert szeretnék most természetes úton szülni, és bízom benne, hogy ez jó jel.



2018. szept. 26. 10:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem kemenyedesnek tunik. Par mp-ig tart megkemenyedik a has aztan vege. Ez parszor egy nap. Amugy ez tok normalis.



A szülési fajdalom nekem mas volt. Nehez ezt szavakkal leirni. Az faj, mig az elso valóban csak kellemetlen maximum.

2018. szept. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Aamikor beindult a szülés, tudtam hogy azt érzem. Pedig első baba. Valahogy éreztem és ennyi. Aztán mértem. Nekem a derekambol indulva a hasam aljaig fájt. De az igazi fajasokhoz képest csak kis csipesek voltak. De túl lehet élni. Az eredmény kárpótol
2018. szept. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mensi szerű görcsökkel indult a szülés, aztán nekem a fájások a méhszájamban voltam, éreztem, ahogy tágult odalenn, feszült nagyon. A hasamban vagy nem is volt fájdalom, vagy a méhszájnál lévő fájdalom annyira elnyomta, hogy nem éreztem
2018. szept. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A vajúdási, szülési fájdalom kicsit más! Én úgy tudnám leírni hogy egy nagyon erős mensi görcs egy jó kis hascsikarással egybekötve! Viszont fáj! Az elején apszoldt elviselhető de határottan fáj! Ezért is hívják fájásnak!
2018. okt. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!