Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki mikor kezdett el vásárolni...

Dika1991 kérdése:

Ki mikor kezdett el vásárolni a picinek?

Figyelt kérdés
28 hetes kismama vagyok eddig semmit sem vásároltunk a picinek. Ki mikor kezdte el?

2018. okt. 10. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Kb a 32. hét körül. Előtte mindig attól féltem, hogy valami baj lesz, vagy kiderül, hogy elnézték a nemét.
2018. okt. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Amikor kiderült a várandósság. Ugyanis festőt kellett hívni a gyerekszoba kialakításához :)
2018. okt. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Apróságokat (body) a 17. héten, mert akciós volt. Előtte pár nappal voltunk ultrahangon, vettem egy kis fürdőjátékot. Én nagyon parás vagyok, kb. minden héten eszembe jut, hogy mi van, ha..., de ha veszek egy-két ilyen apróbb dolgot, akkor kicsit megnyugtat, nem gondolkozom ennyire negatívan. Nagyobb dolgokat (kiságy, babakocsi) 25. hét környékén szeretném megvenni, a ruhák többségét is ott körül, mert még mindig nem tudjuk a nemét.
2018. okt. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Igen...sajnos énis nagyon parázok még hogy mi van ha...?!

Amitől kivoltam hogy kb 13-14 hetes voltam és elkezdtek az ismerősök akiknek már nagyobb a gyermekük elhalmozni mindennel ami "majd jó lesz " ha meg lesz a pici. Tudom...jót akartak! De egyrészt azóta is csak kerülgetem...nem tudom hova tenni másrészt én még korainak tartottam. Első terhességem és még jóformán azt sem tudjuk biztosra hogy fiú-e vagy lány,bár nem mintha bármin is változtatna.

2018. okt. 10. 13:07
 5/12 anonim ***** válasza:
Vissza is lehet utasítani őket.
2018. okt. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Eleinte nem akartam megbántani őket...nem szeretem mikor valaki már már erőszakosan "jót akar".
2018. okt. 10. 13:26
 7/12 anonim ***** válasza:

Mivel még nem költöztünk el, nem vásároltm csak 2 rugit, mikor kiderült neme.

Aztán nemrég kiderült, hogy a nagyfiamról megmaradt, gondosan óvott babaruháknak annyi, csőtörés áldozatai lettek. Kisebb sokkot kaptam. Igy kb mindent vehetünk meg újra a nulláról indulva.

Már 2 hte beszereztük a babakocsit, textilpelust takrót, ezek biztonságban vannak.

Kb 2-3 hét múlva ugrok fejest a komolyabb ruhavásárlásba a kistesónak.


A naggyal kb a 30 hétig semmit nem fogadtam el senkitől, mert mi van, ha baja lesz idő előtt. Kb 1 hónap volt, mire minden meglett.


Most 26 hetes vagyok, szoval lassan már kezdek mindent beszerezni :)

2018. okt. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
3-as vagyok, most ez kíméletlenül hangzik, de én mindig arra gondolok, hogy kb. a 25. héttől hiába húzom, történhet valami a legeslegutolsó nap is, vagy ha megszületik utána 1 nappal, addigra meg már úgyis meg kell, hogy legyen minden. :( Ilyen szempontból nem lehet jó időpontban vásárolni, de kb. a 25. héttől szerintem már csökken az esélye annak, hogy baj legyen.
2018. okt. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

21. héten vettem először néhány apróságot. Aztán a következő hetekben sok minden nagyobb dolgot is megvettünk, mert jó áron találtunk babakocsit, kiságyat, pihenőszéket.


Most 29 hetes vagyok és most a napokban megyünk megint vásárolni, de kb a 24. hét óta semmit nem vettünk. Talán most már a végére is jutunk mindennek a következő 2-3 hétben

2018. okt. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mi a 25 héten vettünk néhány apróság és most 30 hetesen húztunk bele: bútorok, babakocsi. Én szeretnék mindennel végezni a 36 hét előtt, mert lehet, hogy előbb érkezik a baba.

Én is nagyon parázok, de tovább már nem mertem halogatni a vásárlást (meg egyre kevesebb erőm is van hozzá). Történhet baj a szülés közben is, de reménykedjünk hogy minden rendben lesz.

2018. okt. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!