Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alhasi fájdalom kb a 4. héten...

Alhasi fájdalom kb a 4. héten es terhessegnel ki hanyadik heten ment orvoshoz eloszor?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Most teszteltem pozitivat kb 4 hetes terhes vagyok. Normalis az, hogy naponta tobbszor is faj az alhasam? Elkezdtem terhes vitamint szedni ma. Masnak is fajt eleinte? Persze nem annyira hogy elviselhetetlen vagy nagyon fajna, csak neha erzem mintha menzesz szeru gorcs- tompa fajdalom van. Ez normalis? Hany hetes korig szokott ilyen erzes lenni?Masik kerdesem meg az lenne, hogy mikor erdemes orvoshoz menni, hany hetesen eloszor?
2018. okt. 13. 13:45
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
12%
(Mondjuk köztudott, hogy a védőnői szolgálat egyedülálló a világon, csak Magyarorszagon létezik, de ezg ugye apróság. A kérdező biztosan nem külföldön él, ez 1000%a kommentjei alapján. De mindegy, ő jól szórakozik, az a lemyeg)
2018. okt. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Kimondottan védőnő.. de terhesgondozás ugyanúgy van!
2018. okt. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
17%
Az van. De nem 4/6/8 hetes terhességtől, hanem 12. héttől.
2018. okt. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Európában a legtöbb országban a háziorvost vagy nőgyógyászt kell felkeresni a pozitív terhességi teszt, vagy terhességi gyanú esetén. Ő pedig elküld vagy megcsinálja a szukséges vizsgálatokat. Az ultrahangot azonnal a vérvételt pl vagy azonnal vagy 10. hét körül csinálják. Nem értem miért ragaszkodsz hozzá hogy 12hét előtt elküldenek... Alapból az első kérdés, hogy megtartod e, mert ugyebár 12hétig lehet vetetni, illetve ellenőrzik hogy nem e méhen kívüli a terhesség, mivel ha az akkor akár órákon is múlhat az életed, nem hogy heteken, harmadrészről ellenőrzik hogy nincs e súlyos fertőző betegséged pl HIV, illetve kompatibilis e a magzat vércsoportja a tiéddel.
2018. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
48%
Nálunk pl - és én nem Magyarorszagon élek- nem jutsz el a nőgyógyászhoz. Sima rakszurest a háziorvos, de még inkább az asszisztens csinál, nőgyógyászati problémával pedig előbb a háziorvos foglalkozik, majd ha úgy ítéli, akkor küld a nőgyógyászatra. Itt pl nem is létezik semmilyen magánorvos sem. Szülésznőnél kell jelentkezni terhesség esetén. Mehetsz 4 hetesen is, azt fogja mondani, gyere vissza , ha 12 hetes leszel. A terhesség során nem fogsz találkozni nőgyógyászal, csak és kizárólag akkor, ha valami komoly probléma lép fel. Ezen kívül itt nem 12 het a nő kérésére végzett abortusz határa. HIV szűrést meg amúgy Magyarorszagon se csinálnak alapesetben jó ideje
2018. okt. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%
Neharagudj én nemtudom ez konkrétan melyik ország, de én ilyenről még nem hallottam, illetve ha valóban így van azt gondolom mindenképp érdemes hazajönni. Egyrészről a hiv egy példa volt, de akkor beszélhetünk hepatitisről,szifiliszről vagy bármirol ami veszélyes a magzatra. Illetve azt sem értem, hogy ez esetben ki állapítja meg a terhességet és mikor, honnan tudod mikor töltöd be a 12. hetet pontosan, amikor többeknél lép fel vérzés a terhesség elején, illetve ki zárja ki a méhen kívüli terhességet, ki tartja szemmel a várandóságot, és ki állapítja meg hogy minden rendben van e vagy gond van. Nekem ez az egész kucsit kusza neharagudj. De ha így is van, te felhoztál egy példát aholúgy tűnik még gyerekcipőben jár a terhesgondozás, és valljuk be a 21. században nem ez a szokványos.
2018. okt. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Hollandiában élek, úgyhogy igen nagyot tévedtél, nem jár gyerekcipőben a terhesgondozás. Sőt

A nő állapítja meg, a menstruáció elmaradásából, hogy hány hetes -- ahogy kérdezőnk is tette. Szülésznő kíséri végig a várandósságot, szükség esetén bevonja a nőgyógyászt, de ez igen ritka. A szülésznő ultrahangot csinál, megszakadt néz, mindent megcsinál, amit Magyarországon egy nőgyógyász. Van szűrővizsgálat is. A különbség az, hogy otthon terhes vagy, amit úgy kezelnek, mintha súlyos beteg lennel és maga a nő is -tisztelet a kivételnek-úgy áll hozzá, itt meg egy természetes állapot, ami nem igenyelmorvost, hiszen nem vagy beteg.

2018. okt. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
51%
Tény és való hogy hollandiában máshogy állnak a terhességhez. Kedves válaszadó, itthon sem te számolod ki a terhességed idejét, hanem a terhességi gyanú esetén 0. ultrahang vizsgálaton megmondja az orvos hogy hány hetesnek gondol, majd az első ultrahangon napra pontosan közlik veled. Tekintettel hogy nagyon sok nő, a terhessége első, vagy második hónapjában még menstruációhoz hasonló vérzést tapasztal. De gondolom ha ilyen jól informált vagy akkor tisztában vagy vele. Azt még mindig cáfolom hogy 12 hét előtt elküldenek, ugyanis ha kiderül a terhesség gyanúja felkell kerened a háziorvost aki vagy elküld nőgyógyászhoz és ő majd ajánl egy szülésznőt , vagy keresned kell egy szülésznőt és ő maga vizsgál meg, általában pár napon belül ragaszkodik az időpont egyeztetéshez és vizsgálathoz, majd eldönti hogy szükséged van e kórházi ellátásra. Van amelyik szülésznő a saccolt terhességi időnél szereti megvárni a kilenc hetet, hogy biztosan látható legyen és hallható a szívhang, de ez egyénfüggő.. Itthon is volt már olyan eset hogy a kismamát visszahívták két héttel később mert még nem látszódott a magzat. Védőnő pedig hiába kimondottan nincs erre célra, a szülésznő látja el ugyanazokat a feladatokat, és amennyiben felmerül a probléma lehetősége beutal a kórházba. A vizsgálatok pedig szintén nagyon hasonló időben vannak mint itthon, annyi kivétellel hogy kevesebb a vérvétel, csak két kötelező ultrahang van amit fizet a biztosító és talán nincs terheléses vércukor, de ezt nem tudom jelenleg pontosan. Egyébként megjegyezném hogy nagyon sok kismama nem véletlenül jár haza szülni... mert bizony nem a komplikációmentes szülésről híresek, nyilván ezt még tetőzi az otthonszülés is. Azt pedig hiába hangsúlyozod hogy a terhesség nem betegség, ezzel egyet értek, de azért mutatnék neked egy két olyan kismamát akinek probléma lépett fel a várandóság vagy a szülés alatt... hogy mit is éltek át, sajnos nem mindenkinek zajlik problémamentesen.
2018. okt. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
51%
De le is zárom, mert nagyon szépen el lett kanyarodva a témától, csak nem kellene tudatlanul belebeszélni a másik emberbe, hogy felesleges 12 hét előtt terhesség gyanúval orvoshoz menni, mert úgy is elküldenek... mivel úgy gondolom hogy ismeretlenül nem tudod megítélni sem a terhességét, sem a helyzetét, bármi gondja-baja lehet, te attól ugyanúgy éled tovább vígan az életed... További szép napot!
2018. okt. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!