Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezt a magnéziumot lehet...

Ezt a magnéziumot lehet szedni? Vagy nem? 🤔

Figyelt kérdés

Doppel Hertz Magnézium 500mg

Csak mert mikor elolvastam a betegtájékoztatot az van írva hogy terhes nőknek nem ajánlott, így most nem merem szedni. Nem tudja esetleg valaki hogy miért nem lehet?

Mert akkor inkább veszek másikat.

Egyébként csak 1 hétig szedném ezt mert épp nem otthon vagyok és a cirticit elfogyott.

24hkm


2018. okt. 13. 19:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
6%

magas a dózis

amit én szedek edzés mellett (biotech) magnézium az is 300vagy 350 milis

sok gyógyszertáriba 250 sincs


500mg szerintem az rengeteg

2018. okt. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%

A magas dózis nem gond, a terhesek nyugodtan szedhetnek sokat, anno a nőgyógyászom azt mondta, napi 1200mg-ig is elmehetek 3 adagra bontva. Nekem életmentő volt.


Sajnos a kérdésedre nem tudom a választ. De ha be tudsz szeretni magnosolvot vagy magnerotot, azt biztosan szedheted.

2018. okt. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Bocs, szerezni
2018. okt. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Amit eddig szedtem az is 500mg-os volt, és 6ot kelett egy nap szednem. ( orvos javaslatára)

Pont azért vettem ezt a fajtát mert ez 500mg-os. Bár nem terveztem 6ot bevenni ebből is, hanem 3at. Reggel,délbe, este.


Csak hétfő tudok eljutni gyógyszertárba, megkérdem hogy itt kapok e olyat. Ausztriába vagyok jelenleg.

2018. okt. 13. 20:49
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Óvatosan a dózissal, mert van ahol az egész vegyület ennyi. Pl magnesii citrici, én is ezt szedtem, napi 6 szemet. De ebben a tiszta magnézium 6 szemben összesen sincs 500 mg. Ha jól emlékszem 1 g magnézium-citrát tartalmaz 139 mg magnéziumot, szóval az a 6 szem 3*139 gramm magnéziumot. De ez jól is hasznosul.


Ebben meg magnézium oxid van, bár én a 400 grammosat találom, de ennél a 400 mg már a tiszta magnézium benne. Ennek nem valami jó a hasznosulása. :(


Nem tudom miért írták rá, hogy terheseknek nem lehet, talán mert az 500 mg több, mint az ajánlott bevitel de túladagolni nem nagyon lehet, mert hasmenést okoz azaz fel se szívódik a többlet de magnézium oxidnál amúgy se hasznosul mind. Látom, hogy más is van benne, abban legalábbis amit én találtam most hirtelen de ezek vízben oldódó vitaminok, és nem akkora megadózis, hogy gond legyen, a nagyja vizelettel ürül úgyis.


Magnézium oxidból amúgy én simán szedtem már 500 mg-ot terhesen (Béres mg + b6 volt, napi 2 szemmel) de nekem ez se használt, míg a mg citrici igen napi 6-al.

2018. okt. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
17%

[link]



klasszikus értelemben lehet nem lehet túladagolni, de érdekes módon, ha beírod, hogy magnézium túladagolás, van bőven találat

2018. okt. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

Vénásan biztosan...

Senkit se biztatnék ennek a tabinak napi 2-3 bevételére, de 400-500 gramm magnéziummal (főleg ha az magnézium oxidból van) hidd el, senkinek se lesz túladagolása.

2018. okt. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, valószinű a dózis miatt nem ajánlott akkor.

Otthon megfogom azért kérdezni a dokimat kíváncsiságból.

Hétfőn meg inkább veszek egy másikat.

2018. okt. 13. 21:57
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
Magnosolv magnéziumot tudsz venni Ausztriában. Én is itt vagyok és ezt szedem :) ajánlom,nekem nagyon bejött.
2018. okt. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszi az infot akkor olyat veszek, azt legálább tudom hogy lehet.😊
2018. okt. 13. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!