Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamin mellé Ti szedtet...

Terhesvitamin mellé Ti szedtetek bármi mást?

Figyelt kérdés
Többektől hallom -olvasom, hogy a hagyományos terhesvitamin mellé még szednek mást is pluszban - vasat, kálciumot, stb. Nekem az orvosom semmit nem ajánlott mellé, egyébként Femibiont szedek. Nem pont az a lényege, hogy minden megvan benne ami kell? Szerintetek szedjek még mást is?
2018. okt. 16. 07:21
 1/9 anonim ***** válasza:

En omega 3-at szedtem melle, mert az nem volt benne, valamint C vitamint.

De ez 9 es 10 eve volt, utana lett olyan terhesvitamint, amiben van omega 3 is.

2018. okt. 16. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A vasra egyebkent a harmadik trimeszterben gyakran szukseg van, mert hiaba van a terhesvitaminban (vagy masikban) es hiaba nincs vashiany a terhesseg elejen, de a huszas hetek vegere lehet. A terhes nok kb harmadanal van.

A magzat addigra osszeszedi maganak a vastartalekot, ez okozhat a kismamanal verszegenyseget. Szulesnel ez nem valami jo, utana meg rosszabb a verveszteseg miatt. Ezert szoktak elkezdeni a vasat, ha romlik a verkep.

Mondjuk pluszban nekem pl nem javasoltak az elejetol kezdve (csak ami van a terhesvitaminban), mert tultolni sem szerencses, raadasul gyakran szorulast okoz, ami eleve elofordul a terhessegnel.

2018. okt. 16. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Omega3-at, magnéziumot szedek pluszban. Mikor vashiányom lett, akkor plusz vasat szedtem.
2018. okt. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Magnéziumot szedtem még, mert nagyon sokat görcsölt a hasam.

Igazából étkezésfüggő. Én nagyon sok kálciumtartalmú dolgot eszek így nem gondoltam rá, hogy pótolni kéne.

Vassal se volt bajom sose, terhesen is elégnek tűnt a terhesvitamin. 19 volt mindhárom vv-n a vas, nem ment se le se fel. :D gravidát szedtem az igaz, 30 g volt benne de én sok vörös húst eszek amúgy.


Egyébként nem, nincs meg minden a terhesvitaminokban, inkább csak a vízben oldódó vitaminokból. Esetleg nagyon kevés magnézium vagy kálcium stb de nem elég, viszont aki változatosan eszik, hozzájut a megfelelő mennyiséghez. A femibion meg vasat sem tartalmaz egyáltalán.

2018. okt. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

D3-t, mert abból kell 4000 NE/nap.

Magnéziumot görcsök ellen.

Omega 3-at azért nem, mert napi halevő vagyok.

2018. okt. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Magnéziumot görcs ellen.
2018. okt. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én nem görcsölök sehol, így nem is gondoltam rá. D-vitamint a terhességem előtt sokat szedtem. Lehet, hogy akkor elkezdem most is, meg C-vitamint, halolajat...elbizonytalanítottatok. A doki nem mondta, de ezekből nem lehet baj, nem? Így is lelkiismeretfurdalásom van, mert nem tervezett a baba és sem előtte, sem az első hat hétben nem szedtem semmit, nagyon remélem hogy nem lesz ebből baj és szépen kiszedte belőlem a pici amit kellett. Alapvetően változatosan eszem, sok zöldséget-gyümölcsöt, húsokat stb., de akkor is tartok tőle.
2018. okt. 16. 10:00
 8/9 anonim ***** válasza:

1-2-es vagyok.

En a 3. babat varom, magneziumot csak a masodikkal szedtem, akkor koran nyilt a mehszajam es sokat kemenyedett a hasam. Szerintem amugy nrm segitett, nem volt valtozas tole...

Se az elso terhesseg alatt, se most nem volt ra szuksegem, a 37. hetben vagyok es vannak kemenyedeseim, de az normalis braxto hicks, erre nem kell semmi.

Kalciumot soha nem szedtem pluszban, vasat pedig csak a jelenlegi terhessegemnel, mert 28 hetesen elkezdett lemenni az also hatar ala.

C vitamint js azota szedek rendszeresen, amiota vasat (kell a felszivodashoz). Amugy meg eleg jol taplalkozom szerintem.

Halat viszont nem birok enni semmilyen formaban, ezert az omega3.


Omeganal amugy arra kell odafigyelni, hogy ne olyat szedj, amit a hal majabol vonnak ki, hanem a hal husabol valot. A haljamban nagyon sok az A vitamin, az oedig azon keves vitaminok egyike, ami gondot okozhat a babanal, ha tartosan nagyobb mennyisegben fogyasztja az anya.

Nem Magyarorszagon elek, igy az ottani markakat nem ismerem, de itt ra van irva, hogy mibol van, illetve a majbol szarmazon rajta van az A vitamin tartalom is. A masikon pedig csak az EPA es a DHA.

2018. okt. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem görcsre mondták ugye a magnéziumot, illetve a korai méhösszehúzódások ellen, azt gondolom, hogy a terhesvitamin az mindenképpen jó, azon kívül ha valamivel kapcsolatban kétséged van kérdezd meg a védőnőd. Ő ismeri a terhességed, látja az eredményeid, nyilván jobb tanácsot tud adni mint bárki más, mellette pedig ez a dolga.
2018. okt. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!