Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességre utaló jelek ezek?

Terhességre utaló jelek ezek?

Figyelt kérdés

Kb. 10 napja ovuláltam. Ezek a tüneteim:

- Haspuffadás nagyon brutál szinten olyan 5 napja. Érzésre olyan, mintha jó sokat felszedtem volna, de ez a szigorú IR diétám és a mérleg szerint sincs így. Az anyagcserém meg elég gyors szokott lenni, most viszont 3 este is nagyon nehézkesen ment a wc-zés...

- 3 napig volt elég erős, sűrű, fehér, hüvelyváladékom. Nem rémlik, hogy ilyen valaha lett volna. Nagyon meglepő volt, de se szaga, se nem volt kellemetlen viszketés.

- Szurkál a hasam alja, de nyilván most már annyira a fejemben van az egész, hogy én is tudom, lehet hogy annyira figyelem már magam, hogy ezért érzem így, közben meg valami egész más dolgok zajlanak odabent.

- A hőm meg ma és tegnap is reggel 5-kor 36,5 volt. (Nyáron, mikor utoljára mértem a reggel 5ös ébredési hőmet egy hónapig a csúcs 36,1 volt, az átlag 35,6.)


Szerintetek ezek terhességre utaló jelek? Nem szoktam így szenvedni menstruáció előtt...

Mikor végezzek terhességi tesztet? Tegnap már csináltam, negatív lett. De még valószínűleg egyébként is korai lett volna a dolog...


Köszönöm a válaszokat!



2018. okt. 16. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, ez még nem utal feltétlenül terhességre

Puffadni mástól is lehet

Hüvelyváladék máskor is lehet ilyen, nem csak terhesen

A szurkálás sem jelent terhességet, nekem minden hónapban van

A hő pedig értékelhetetlen, ha nem vezettél hőgörbét ciklus első napjától kezdve rendesen. Egy hónapokkal ezelőtti méréshez nem lehet viszonyítani

Terhességi tesztet pedig akkor érdemes csinálni, ha már 1-2 napja késik

2018. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommentet!

Igen, persze. Nyilván mástól is lehet. De nekem sosincs ilyen PMS tünetem, pláne nem 8-9 nappal a menstruáció előtt... De egyébként tényleg sosincs.

De pár nap és kiderül... :)

2018. okt. 16. 13:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem sem voltak ilyen-olyan tüneteim soha :) Aztán amióta próbálkozunk, és reménykedem, mindenféle hülyeséget érzek, mégsem terhesség miatt.

Ettől függetlenül, szívből kívánom, hogy az legyen :) Csak én a sok havi reménykedés után már óvatosan állok hozzá az ilyen tünetekhez, mert legtöbbször tényleg semmit sem jelentenek

2018. okt. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 momoka 2002 ***** válasza:
Rendszeres a menzeszed? Neztek mar nalad pajzsmirigy ertekeket? Bar nincs hogorbed,de akkor minek mersz veletlenszeruen? Ezek a hoertekek eleg alacsonyak. Az ovulacios fazisban kene 36 folott lennie kicsivel majd a lutealisban 2-3-5 tizedet is nohet a hod. A 36,5 a lutiban is alacsonynak tunik. Babara gyurtok? Ovu utan 14 nappal tesztelhetsz. Addig semmilyen tunet nem mutatja a terhessegget.
2018. okt. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen, rendszeres. Nem naprapontos, de 29-31 napos általában. A pajzsmirigy értékeim (már) rendben vannak. Inzulinrezisztens vagyok és jó pár hónap diéta után, minden értékem rendbejött. Szerencsére gyógyszer sem kellett. A hőgörbét júliusban a doki kérte, akkor végig mértem magamat. Mivel nagyon keveseket aludtam akkoriban és 5kor kell kelnem, az orvos is megállapította, hogy nálam így nem igazán eredményes a hőgörbe. (Főleg mert annyira tartottam magam az ötös méréshez, hogy nyaralás alatt is 5kor keltettem magam, majd utána még aludtam. Tehát nem volt tekinthető rendes ébredési hőnek.) Viszont hormonvizsgálat során megállapították, hogy minden rendben zajlik, van ovulációm. Az alacsony hőm valószínűleg a nem megfelelő alvás miatt + az akkori egészségügyi állapotom miatt volt. Most már rendben van minden, tehát lehet, hogy csak emiatt lett mostanra magasabb, de még most is hajnalban kelek. Nem hiszem, hogy ez így annyira alacsony. De majd meglátjuk...

Azért van, aki már a beágyazódás tüneteit is érzi, de én is azt gondolom, hogy hétvégén fogok legközelebb tesztelni, akkor majd kiderül...

2018. okt. 17. 10:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Terhes vagy!
2018. okt. 17. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azóta pozítivat teszteltem! :)
2018. okt. 21. 13:21
 8/8 A kérdező kommentje:
*pozitívat
2018. okt. 21. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!