Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor voltatok először...

Ti mikor voltatok először védőnőnél? 11. héten nem késő? Voltatok magánlaborban?

Figyelt kérdés

Tegnap töltöttem a 11. hetet és holnap megyek először védőnőhöz, majd a kiskönyvvel a kezemben a háziorvoshoz labort kiíratni. Nem késői ez? A nőgyógyászomnál voltam a 6., 7., és 10. héten, utolsó alkalommal adta azokat a papírokat amik kellenek majd a védőnőhöz. A hosszú hétvége miatt majd csak szerdán tudok laborba menni, szóval mire annak eredménye lesz, már bőven a 12. hét végén leszünk.

Illetve a másik, ti az első trimeszterben milyen laborvizsgálatokat csináltattatok? Voltatok magánban is vagy csak amit a háziorvos kiírt? Én csak a toxoplazmát nézettem meg eddig magánban.


Köszönöm a válaszokat!


2018. okt. 17. 20:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell túlaggódni a dolgokat. Bőven jó vagy 11-12 hetesen is a védőnőnél és laborban is. Elég sok mindent néznek az első alkalommal, nem kell más. Nyugi!
2018. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én 10 hetesen néztem meg hova kellene mennem, a 11. héten találkoztam a védőnővel, nekem azt mondta hogy hát nagyjából jókor jöttem (hozzáteszem nem túl pozitív, a 12. hét után mikor aggódtam arra is csak annyit mondott, hogy történhet ezután is bármi..kösz). Úgyhogy neki emiatt szerintem az is megfelelt volna, ha a 12. heti genetikai után megyek. A labort a genetikai után csináltattam, a 12. hét közepe táján, egy hét alatt meglett a vércsoport meghatározás, van, amelyik részét még nem kaptam meg. Magánban én HIV szűrésre mentem, mert úgy tudtam arra nem szűrnek, és bár nem volt alapja, hogy kellene, úgy voltam vele, hogy jobb egy biztosan negatív lelet.
2018. okt. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
12. héten, nem mondta hogy bármivel is meg lennék késve.
2018. okt. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én hozzád hasonlóan csak a 12.dik héten mentem a védőnőhöz.Jó az akkor amikor oda kerülsz, nem napra pontosan nézik ezeket a dolgokat.Én az első vérvételt államilag csináltattam, azóta se kapta meg a háziorvos az eredményeket(1 éves a lányom) így a következő 2 vérvételt már magán úton rendeztem azok az eredmények e-mailbe jöttek és tudtam mutatni a nőgyógyászomnak.
2018. okt. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
13. héten voltam a védőnőnél, és még aznap a háziorvosnál a beutalóért vérvételre. Nem mondtak semmi rosszat. A genetikai uh miatt lehet fontos, hogy legyen kiskönyved, én magánban voltam ott senki nem kérte.
2018. okt. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok! Nem vagy elkésve. Én 11.héten jutottam el védőnőhöz. A laborokra, vizsgálatokra mindig sima állami kórházba mentem. Mindig nagyon pozitív volt a tapasztalatom. Persze volt hogy bárni kellett, de ennyi. Nem jó a túl sok vizsgálat se! A vizsgálatoknál mindig a betöltött hét a lényeg, az mindegy hogy 12+3 vagy 12+6 napos. Jó babavárást, ne aggódd túl! Felesleges pénzköltés a magánlabor,magandoki, azt költsd a babádra 😀
2018. okt. 18. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Elsővel 14 hetesen jutottam el a védőnőhöz.

A kutya se szólt érte, mivel ami lényeges, hogy nem ellátatlan terhesként jelentkeztem ennyire későn, mivel már a kombinálton is túl voltam.

Az első trimeszteri vérvétel meg csak azért első trimeszteri, mert el kell valahogy nevezni, de nem lényeges hogy a 12. hétre meglegyen az eredménye.

2018. okt. 18. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!