Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek terhesen egyedül?

Mit tegyek terhesen egyedül?

Figyelt kérdés

2 éve vagyunk/voltunk együtt párommal.

Nagyon link életet él. Állandóan a haverok, ide oda mászkálás, fű, alkohol. Próbáltam megváltoztatni mert szeretem. De az igazsag az hogy nem nagyon ment nagyon elzüllött. És amire nem számítottam terhes lettem. Hozzá teszem hogy fogamzásgátló szedése mellett, valamint a gyógyszer ellenére is nagyon vigyáztunk mindig és lám mégis. Mindenki nagyon örült a hírnek amikor elmondtuk de az igazsag az hogy az öröm ellenére ottvolt bennem is és mindenki másban hogy se munka se semmi. Valamint az apukára nem lehet számítani mert magyaran szólva semmire kellő és amint pénz van a kezébe elszórakozza.

A döntés az én kezemben volt. Nem vetettem el a babát. 12 hetes terhes vagyok. Rengeteget idegeskedem ezáltal volt kissebb vérzésem is ami miatt veszélyeztetett terhes lettem. Mikor terhes lettem nem dolgoztam épp munkakeresésben voltam. Szóval most annyit tudtam tenni hogy beregisztraltam a munakanelkuli kozpontban de sajnos tamogatast onnan sem kapok. A szuleim mellettem allnak , hazakoltoztem hozzajuk. Tamogatnak amiben csak tudnak de nem nagyon szeretnem hogy ok tartsanak el. Munkat is probaltam keresgelni de egy kis faluban terhesen nagyon nehez, sehol sem akarnak alkalmazni. Plane hogy veszelyeztetve vagyok. Az apukat nem tudom hova tenni. Azt sem tudom hogy egyaltalan akarom e majd hogy a gyermekem megismerje. A kerdesem az lenne hogy volt e esetleg valaki hasonlo cipoben? Mit tudnatok javasolni?


2018. okt. 22. 17:33
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Marha nehéz lesz, de ezt már vállaltad. Viszont lesz egy édes kisgyermeked. Szerencséd van a szüleiddel. Használd ki az időt és tanulj. Utána a gyerek bölcsibe mehet, te pedig dolgozni.
2018. okt. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
28%

Megeszed, amit főztél.

Erre mit lehet javasolni? Így jártál.

2018. okt. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Járj be a városba dolgozni, más is ezt teszi.

Nemcsak falu létezik.

Muszáj lenne pénzt keresned, egy gyereknek sok dolog kell.

Amúgy bátor vagy és felelőtlen, mert egy alkoholista, füvező ember a gyereked apja, és ez nem jó dolog.

2018. okt. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen lehetseges hogy a legjobb megoldás a tanulás lenne. Legalább az időmet is lekötné talán nem idegeskedék ennyit. Gondoltam OKJ képzés elvégzésére is a munkaügyi központ álltal mivel regisztrálva vagyok. Mondjuk nem tudom terhesség alatt ez mennyire lehetséges. Köszönöm a válaszodat.
2018. okt. 22. 17:54
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen gondoltam arra is hogy eljárjak dolgozni csak az a baj hogy veszélyeztetve vagyok és a vérzés mellett nagyon nehéz olyan munkát találni ami nem megerőltető. Valamint ha elmondom a munkáltatónak, hogy kismama vagyok biztosan nem fogok kelleni.

Igen bátor és felelőtlen döntés volt de ez már így alakult, úgy éreztem ha ennyire jönni akar a baba hogy védekezés mellett is becsúszik akkor nem vetethetem el.

2018. okt. 22. 17:56
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
2 barátnőm is vállalt így gyereket, mind a kettőnek jó élete lett, úgyhogy nem lehetetlen. Az egyiknél viszont apuka még le is húzta őket, úgyhogy óvatosan. Lehet könnyebb lesz nektek nélküle.
2018. okt. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen igen félek ettől én is hogy majd rajtunk akar élősködni
2018. okt. 22. 18:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt ne hagyd. A barátnőm visszafogadta azt, aki nagyon akarta a babát, aztán a 4 hónapos barátnőmet ott is hagyta, és az lett a vége, hogy amikor az oviból hozta haza a gyereket, ki volt pakolva a lakás, apuka vitt mindent, amihez egy zsepit sem rakott le.
2018. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jaj istenem. Szornyu lehet enis ettol reteggek mert valahol azvan bennem hogy megis csak az apja.. de az ilyen nem ember
2018. okt. 22. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!