Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másfél éve volt egy vetélésem,...

Másfél éve volt egy vetélésem, most a második baba 19 hetes a hasamban. Már mocorog, de azt hiszem félek kötődni hozzá még. Kell-e csinálnom valamit ez ügyben, vagy majd jön a dolog magától?

Figyelt kérdés

Sajnos a vetélés elég "látványos" volt, sokáig nem is tudtam feldolgozni. Persze a babának nagyon örülünk, de azt vettem észre magamon, hogy még a terhességemen se tudtam túllépni rendesen: minden reggel újra kell hogy tudatosuljon: terhes vagyok. Néha persze vicces, mikor vacsora után rugdos,de nem tudom őt elképzelni.. nevet sem találtunk még (úgy érzem, fiú lesz, de még nem tudjuk).

Más kismama is van így ezzel? Vagy ezt nem a vetélés miatt érzem? Ti beszélgettek vele? Nem tudom, fog-e menni, hogy énekelgessek neki meg ilyesmik.

Sajnos nálunk a családban nincs is kisgyerek sehol, életemben nem is láttam még újszülöttet, nemhogy megfogni.. a férjem családjában viszont sok gyerek van, ő oldottabban is közelít a témához.. de mégiscsak én leszek az anyja.. (ez is olyan furcsa, nem tudom magamhoz kötni az "anya" szót.)


2010. jún. 24. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! a vetélés sajnos nagyon gyakori dolog... én is átéltem, nem volt kellemes, de hát kinek az? a lényeg, hogy lehetséges túl korán jött az új babó még lehet kellett volna neked egy kis idő, de ne bánd, hogy így alakult, 19 hetesen ne aggódj a vetélés miatt, eszedbe se jusson! mindenkinek vannak félelmei, olyannak is, akinek sosem volt vetélése ez teljesen normális!az idő haladtával ahogy egyre nagyobbra nő a pocid és a baba is egyre erősebb lesz benned, úgy is megbarátkozol a gondolattal, hogy anya leszel! :-) legkésőbb akkor, amikor legelőször hallod ahogy felsír szülés után és amikor a karodban fogod tartani őt! tudom, hogy ez még olyan távolinak tűnik, de az idő tényleg mindent elfog rendezni a gondolataidban hidd el! :-) szóval ne félj kötődni hozzá, ő a te kis picurod és csak ez számít! :-)
2010. jún. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kicsit meg vagy ijedve az egésztől. De majd ha már nagyobb lesz a pocid, úgyis tudatosul benned, hogy ott van 1 kis jövevény, aki a tied. És hidd el, mikor megszületik, oda és vissza leszel érte!:)

Meg kérdezhetem hogy te mennyi idős vagy??

17/L.

2010. jún. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom, korai volt-e, a vetélés után másfél évvel jött. Igaz, nem nagyon sürgettük :)

Lehet,hogy igazad van, csak gondoltam, megkérdezem, mert foglalkoztat.. úgy érzem, van még hátra pár nagyobb sírás, mire felszabadultan tudok örülni neki .. :)

2010. jún. 24. 16:57
 4/10 A kérdező kommentje:
32 éves vagyok. Nem érzem magam annyinak, de nem hiszem, hogy ez annyit számít, a 32 nem sok:) igaz, nem vagyok egy anyatipus, sose gügyögtem idegen gyerekeknek.
2010. jún. 24. 16:58
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, a pocim már most óriási, majdnem 100 centi, azon nem múlik :)))
2010. jún. 24. 16:59
 6/10 A kérdező kommentje:

És még valami: "van ott egy kis jövevény, aki a tied" ez zavar egy kicsit, mert nem hinném, hogy az enyém:)

Én is a magamé vagyok,nem anyué:)

Lehet,hogy ez onnan indult ki,hogy már kicsi koromban is elég önálló, "koravén" voltam, pedig anyu is azt hitte, hogy de jó játék leszek:))) (20 évesen szült.)

Inkább az melegít, hogy én mutathatom meg neki,hogyan legyen boldog, és hogy milyen fura ez a bolygó ahova érkezett:)

Ja, és a koromról annyit,hogy épp tegnap sóhajtottam el magam, hogy még nem voltam Prodigy koncerten, mire a férjem megjegyezte, hogy terhesen az nem jó buli, rám nézett, és kitört rajtunk a nevetés.. néha elég hülye vagyok, de egyébiránt normális felnőttnek számítok, azt hiszem:)

2010. jún. 24. 17:10
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem két vetélésem volt a fiam születése előtt és ha hiszed ha nem akkor nyugodtam meg igazán amikor már a karomban fogtam, addig mindig ott volt bennem a félelem, hogy itt hagy bennünket.

Jó persze ez csak bennem zajlott legbelül kívülről normális kismama voltam.

Az anyaság érzés meg majd kialakul és menni fog az éneklés is.

17 hónapos kisfiú anyukája és 21 hetes kismama.

2010. jún. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Jaj, de jó, örülök neked:) a két babának is, örülök, hogy írtál, feldobott:)
2010. jún. 24. 18:40
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 33 hetes vagyok, de amit írtál, akár Én is írhattam volna...:-(

Mondjuk mostmár azért néha tudok boldog is lenni, attól aztán mindig meg is ijedek, és elsírom magam, hogy nehogy gáz legyen, nem tudok bízni igazán még mindig. Már mindenki azzal jött, hogy megvettük-e a cuccokat, de mi csak a 31 héten álltunk neki, mert nem vitt rá a lélek...

Összességében nem tudom magam elképzelni anyaként, pedig az agyammal tudom, hogy jó anyuka leszek, és nagyon félek a szüléstől is, de még jobban attól, hogy vmi baja lesz a bébinek, pedig tudom, hogy mostmár azért biztonság van...:-)


Azt nem mondanám, hogy nem kötődök már hozzá, meg már tudok dumcsizni is neki...:-)

Remélem ez a görcs elmúlik lassan, mert nem lenne jó, ha a szülésnél is erre koncentrálnék, nem arra amire kéne..


De mindenesetre fantasztikus dolog babásnak lenni, nem??


Minden jót kívánok Neked!

2010. jún. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm:)

Igen, azt hiszem, tényleg fantasztikus. Ma úgy rugdos egész nap, hogy alig tudok másra figyelni:)

A szüléstől nem félek, mert mindenképpen kiszedik valahogy,:)) ma már nagyon fejlett az orvostudomány, magamat nem féltem, fájni meg fájni fog, egye fene.

Azt hiszem, én is egész jó anyuka leszek, bár néha el-elkap a kétség, de szerencsére a férjem megnyugtat:)

Azt hiszem a kötődés is ki fog alakulni, előbb-utóbb mindenképp. Lehet, hogy nagyok az elvárásaim:)

2010. jún. 25. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!