Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ez normális, ha...

Szerintetek ez normális, ha valaki terhes?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A gyerekkori legjobb barátnőmről van szó. Terhes és feltűnt 1-2 dolog az evési/ivási szokásaival kapcsolatban. Tudom, hogy nem az én dolgom és én magam nem is voltam még soha terhes, de nagyon sok terhes ismerőstől hallottam és olvastam neten is, hogy nem szabad nyers húst, nyers tojást enni, na meg ugye alkoholt fogyasztani és cigizni se. Erre a múltkor látom vígan tiramisut enni. Azelőtt egyszer meg tatár beefsteaket evett. Rákérdeztem csak finoman, hogy amúgy az nem tiltólistán van a terhes nőknek? Erre annyit mondott, hogy ő most akkor is ezt kívánja, úgyhogy megeszi, mert hogy a tiramisu amugy is a kedvenc sütije.

De arra is volt már példa, hogy dugiban elszívott egy-két szál cigit. Én pont akkor mentem át hozzájuk, egyből megcsapott a cigi szag, kikerekedett a szemem. Kérdeztem mi ez a szag, ramnez és mondja, hogy jó tudom hogy nem lett volna szabad, de egyszerűen nem bírt nemet mondani. Tudni kell, hogy ő nagyon nagyon cigis volt terhesség előtt és mindig is olyan volt, hogyha megkívánt valamit, akkor megette, itta, mindegy hány óra volt. Szerencsés alkat, mert tényleg azt evett, amit éppen kívánt mégis mindig csinos, vékony volt mindig is. Bár azért edzett is sokat, vagyis még most is. A lényeg h kb úgy viselkedik, mint terhesség előtt is, most is mindent megeszik, amit kíván. Nem úgy kell elképzelni, hogy zabál és akkora, mint egy malac, hanem hogyha olyan dolgot kíván meg, amit terhesen nem szabadna, ő akkor is megeszi. Múltkor ivott egy doboz sort, mert azt mondta elviselhetetlen vágyat érzett iránta, pedig amúgy nem szereti. Egy dobozzal megivott. Azt mondta a doki javasolt is néha 1-2 de bort vagy sört, csak h ő egy teljes dobozzal ivott.

Szerintetek ez így normális? Én nem szóltam neki, csak 1-2x rákérdeztem, hogy ez jó ötlet-e, de tudom, hogy ez az ő dolga, szimplán csak a legjobb barátnőm és aggódom érte. Mi a véleményetek?


2018. okt. 24. 20:35
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Hát tényleg a legjobb barátnőd hogy itt akarod kibeszélni 10 idegen nővel. Vele próbálj beszélni normális aggódó hangnemben, ne itt pletyimanózz vadidegenekkel. Te qurvaxar barátnő vagy.
2018. okt. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
A cigi tényleg gáz. Amúgy meg megtudod ha terhes leszel 😊
2018. okt. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyes nem kell sertegetned, igen is a legjobb barátnőm, csak nem akarok olyanba beleszólni, amit én magam még nem tapasztaltam. Hisz még nem voltam terhes, csupán érdeklődőm! Nme kell leszedned a fejem!
2018. okt. 24. 20:49
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Én szeretek enni (mondhatjuk ugy hogy zabalni habar nem vagyok malac) de arra figyeltem a terhesség során, hogy az előirt tiltó listás dolgokból ne fogyasszak. Talaltam heylette ezer mas finomsagot amiben kivanosan kedvem leltem.

A cigit meg mar honapokkal elotte letettem mert terhesen az ember sokat idegeskedik es szerintem nehezebb lett volna.

A baratnod felelotlen. Most hogy errol megbizonyosodtal, nyugodtan mondd el a velemennyed neki. Valoszinu megserted (terhes nok erzekenyek) de ha csak egy napot puffog emiatt, ellenben elgondolkodik es legalabb a 10 dologbol amit irtal, akar csak egyet is hanyagol, már megérte nem? Ha tenyleg a baratnod akkor ezen nem fogtok osszeveszni.

2018. okt. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Öcsém párja minden úgy csinál terhesen, mintha nem lenne az. Cigi, energiaital, sörike, vagy whiskeykóla, ha úgy esik. Nem figyel magára, volt, hogy szedte a terhesség alatt nem tiltott gyógyszereket. Most 3-as a méhlepény, és majd 3 honap van hátra neki a terhességből. Őt nem is érdekli, folyton azzal nyugtatja magát, hogy neki nem árt. És a kisbaba? Tesóm meg bolond, hogy ezt hagyja, ráadásul anyám is csak mosolyog a dolgon.

Nekem nem férne bele, és nem ia fér, de ez mindenki ek a magánügye sztem.

Én mondjuk azon vagyok, hogy a magzatnak joga van egészségesen születni, csak sokan nem gondolnak ebbe bele.

2018. okt. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%

Az a baj, hogy igazából nem annyira az ő dolga, mert ha a gyereknek valami baja lesz a miatt, hogy egy idióta az anyja, akkor az én adómból megy majd neki a fogyatékossági támogatás. Félreértés ne essék, nem arról van szó, hogy sajnálom a fogyatékos emberektől a támogatást, ők nyilván nem tehetnek róla, hogy így születtek. De az eléggé felhúz, ha valaki végigcigizi meg piálja a terhességét, aztán kuncsorog az állami pénzért, ha fogyatékos gyereke születik, és még rinyál is, hogy milyen kevés a támogatás.

2 gyereket szültem. Tudom, milyen kívánósnak lenni. Szerintem aki ennyire nem képes uralkodni magán, az ne vállaljon gyereket. Majd ha meglesz a gyerek, és ez a barátnő "elviselhetetlen vágyat" érez, hogy mással foglalkozzon helyette, akkor nem eteti, nem pelenkázza majd?

2018. okt. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát nagyon felelőtlen barátnőd van. Azért annyira nincs sok étel, amit nem szabad enni, ezeket igazán betarthatná. 5 hónapos terhes vagyok, tudom milyen kívánósnak lenni. Imádom a lágysajtokat és megveszek, hogy nem ehetek, de ez van.. majd eszek még eleget, ha nem leszek terhes. Annyiszor megkívántam a sört, főleg nyáron a 30 fokban, amikor itták mellettem. Egy kortyot nem ittam. A cigitől undorodok. Könyörgöm egy kis élet növekszik benne és csakis rajta áll, hogy egészséges lesz-e. Beszélgess el vele...
2018. okt. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%

lehet lepontozni :D

az, ha tényleg csak 1-1 szálról van szó, meg mittom én összesen 1 doboz sörről, az még nem a világ vége.

Anyukám az öcsémmel a 25. hétig minden héten tartott egy barátnőzős-kávézós délutánt, ott mindig elszívott 1 száll cigit.

Én most 16 hetes vagyok, nekem kifejezetten az orvos mondta, hogy 1-1 deci bor, vagy 1-1 pohár sör nyugodtan belefér. A sör a vesék miatt (vesekövem volt), a bor pedig a vérképzéshez. A kajával úgy vagyok, nem válogatok mi tiltott, mi nem. Nézd meg nagyanyáinkat. Szerinted ők listáról ettek?

Én nem ítélném el csak ezek alapján, de nyilván nem ismerem, nem tudhatom.

De ez csak az én véleményem :)

Nem rosszindulatból írtam.

2018. okt. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
1. Válaszoló, ez elég bunkó viselkedés egy olyan személy iránt aki csak szeretne segíteni a legjobb baratnőjén és nem szeretné megsérteni vagy beleavatkozni az életébe!
2018. okt. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!