Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mostansag hogyan zajlik a...

Mostansag hogyan zajlik a genetikai uh? Aki jartas benne az leirna reszletesen?

Figyelt kérdés
Ma voltam nogyogyasznal,kiderult hogy a babocam mar 10 hetes es hogy 2 het mulva genetikaira kell mennem. Aki mostanaban jart ilyen vizsgalaton leirna mi hogyan zajlik? Huvelyi vagy hasi uh-t vegeznek? Apuka ilyenkor bejohet,vagy ez korhaz fuggo? Kell ilyenkor idopont vagy valami,vagy csak mutassam be a papirjaimat amit a nogyogyasztol es a vedonotol kapok? Sajna az idosebb rokonaim akiket kerdezni tudok,nekik meg mashogy volt anno,igy nem tudnak olyat mondani ami most zajlik..koszonok minden valaszt :)
2018. okt. 24. 23:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszoló! Nem véletlenül mentünk a 12.hetire mi sem magánklinikára. Miskolcon nálunk ugyanilyen törődőek voltak a 0. ultrahangomon az sztk-s rendelésnél. Amég bent voltam, amikor ultrahangoztak a doki már mást vizsgált, amég pedig öltöztem már mást ultrahangoztak. Hagy ne mondjam milyen pozitív élmény volt.. Majdhogynem elnézést kell kérned hogy bemertél menni... Képről meg ne is álmodj... Ha rám hallgatsz inkább rááldozod azt a tízezer forintot és elmész egy magándokihoz, ahol emberként kezelnek és nem tesznek tönkre egy ilyen különleges élményt.
2018. okt. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
8.valaszolo azt nem neked irtam hogy a kerdes nem csak uh-ra vonatkozik :) az elozo mondta hogy lehet o ertette ferre h nem csak uh...mert eloszor nem tudtam h csak uh vizsgalat van igy azthittem meg mashova is kuldenek stb :) koszi csajok a valaszokat,nagyon remelem hogy en nem fofok csalodni,annyira szeretnem mar latni hatha ugy fordul :) ...es akkor ezek szerint a pici mar 12 hetesen mozog? Vagy csak en ertem ferre hogy nem ugy fekszik?
2018. okt. 25. 21:08
 13/18 anonim ***** válasza:
Kecskeméten 12. ultrahang is hüvelyi volt. Apuka nem jöhetett be és én se láttam semmit. Csak szonográfus volt bent, ő mért, diktált az asszisztensek és ennyi.
2018. okt. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Persze, hogy mozog.

De nem érzed.

Elvileg sokadik terhességnél már 18 hét körül érzik.

Nekem első terhességem, sajna méhlepény is elől van és nádszál se vagyok, így 22-23 hét körül kezdtem el érezni.


Amúgy ne haragudj, de nem egészen értem,te most 10 hetesen voltál elsőnek dokinál? Meet igen van ezer más vizsgálat.

Én 7 hetesen mentem dokihoz, onnan a védőnőhöz kiskönyvért, onnan háziorvos, fogorvos,EKG,és az első nagylabor.

Utána jött a 12 hetes genetikai uh, ami lehet és általában egy kombinált teszt része szokott lenni, tehát uh+vérvétel. Ez a Down kór szűrés, és egyéb ilyen fontos genetikai betegségek szűrése, Edwards, velőcsőzáródási rendellenesség.

Ez még közkórházban is fizetős.

Magán úton kb 25-50e, korhazban nem tudom max 10e.


Bocsi ha ezeket tudod, nem bunkóságból írom, csak nekem az jön le, hogy neked ezeket nem mondta el a doki.

2018. okt. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Amúgy kórházban ne számíts rá, hogy nagyon nézegetheted meg apa bejöhet stb..Kb 2 perc lesz az egész, lemérik amit kell és mehetsz is.

Magán úton azért kb fél óra, megnézheted rendesen,apa is, kapsz képeket stb.

Ha van rá kereted áldozd rá.

Mi a 12. és 18. heti genetikai uh-n is magán úton voltunk, belekerült 40 ezerbe a 2 de csodás élmény volt.

A 30 hetesre már én is a kórházba megyek, mert most baromi sok kiadásunk van, de ha nem így lenne megint magánban mennék.

2018. okt. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igen 10 hetesen voltam mivel keson vettuk eszre hogy valami nem oke,es mar 8 hetes voltam mikor a dokit irtam de csak ket hetre ra adott idopontot...hat en ugy tudtam ingyenes,legalabbis abban a korhazba ahova megyek,de majd kiderul...koszi a segitseget :)
2018. okt. 26. 20:01
 17/18 anonim ***** válasza:
Az ultahang ingyenes :) Csak ha akarsz kombinált tesztet (uh+vérvizsgálat a genetikai betegségek szűrésére) az fizetős.
2018. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kecskeméti kórház le van szerződve. Ott a kombinált teszt se fizetős pl, ingyen csináljak. :)
2018. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!