Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2. Babat mikor mondtàtok el a...

2. Babat mikor mondtàtok el a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Még van 1 évem a gyedből, 1 évem a csedből és terhes vagyok. Pontosan ez h műkodik h tàppenzre tudjak menni a munkahelyen hogy azt is kapjam?

2018. okt. 27. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
1 éved a csedből? Nem gyesből? Bemész, közlöd terhes vagy,és kéred a fizetésnélküli szabid megszüntetését. Kiveszel pár nap szabit,majd táppénzre veteted magad.
2018. okt. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én csak amikor igényelhettem az adókedvezményt, akkor szóltam. Vagy 14 hetesen. Igaz én nem mentem táppénzre, "csak" gyedet kaptam. (Szeretnék majd visszamenni..)
2018. okt. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, elirtam, nem csend hanem gyes;) koszi. És amíg én tappenzet vagyok addig a férjem megy gyedre munka mellett? Miért érdemes pár napszabit ki enni?
2018. okt. 27. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

2-es vagyok, maradsz gyeden, kaphatod együtt a táppénzzel.


Én pontosan nem tudom miért de nekem is kellett kérelmet írni fizetés nélküli szabi megszüntetésére, mikor a csedet intéztem. 4 hónapig kaptam egyszerre a gyeddel. Azt mondták csak ezzel a papírral kaphatom mindkét gyerek után, nem kérdeztem miért.

2018. okt. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért kell szabit kivenni, mert csak akkor mehetsz táppénzre, ha visszamész papíron dolgozni. Ezt meg csak úgy lehet, ha megszakítod a fizetésnélküli szabadságot (amíg otthon vagy a gyerekkel addig a munkahelyed azon vagy), és kiveszel pár nap szabit, mintha munkába álltál volna. Fizetésnélküli szabadság alatt nem vagy jogosult táppénzre, hiszen az a fizetés kiesés pótlására szolgál.

Nem kell lemondanod a gyedet, kaphatod együtt a kettőt.

2018. okt. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!