Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen esetben jöhetek el...

Milyen esetben jöhetek el táppénzre?

Figyelt kérdés
Cukor betegség, magas vérnyomás és az ezzel járó vizsgálatok sűrűsődése elég indok?
2018. okt. 28. 16:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Általában a főnök el szokott engedni ezekre a vizsgálatokra


Táppénzre csak veszélyeztetett terhesség esetén mehetsz,

Beszéld meg a nőgyógyászoddal

2018. okt. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A nődoki már október közepén kiírta a non pot javaslatot, nem foglal állást a kérdésben.
2018. okt. 28. 16:12
 3/15 A kérdező kommentje:
Én csak azért vagyok bizonytalan, hogy nem tudom, mikor árthatok a babámnak. Védőnő és a nőgyógyászati asszisztens szerint rég táppénzen a helyem. A munka rengeteg bent, és bűntudatom van, hogy elgondolkozok azon el kell e jönnöm már táppénzre. Viszont a vezetőség nem gondoskodott a pótlásomról sőt szerintem azt gondolják végig bent leszek, hogy onnan megyek majd szülni.
2018. okt. 28. 16:20
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy mi a kérdés. A nőgyógyász már ugyancsak állást foglalt. Innentől csak rajtad múlik.
2018. okt. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ez az, hogy rajtam múlik és én nem tudom azt mondani, hogy ennyi volt és nincs tovább mert bűntudatom van a kollégáimmal szemben, pedig egyik sem érdemli meg.

De ha bármi baja lesz a babámnak akkor majd szidhatom magam, de az nem fog akkor már segíteni.

2018. okt. 28. 16:36
 6/15 A kérdező kommentje:
Kellene valaki aki megmondja, hogy ha ezt tovább folytatod kórházba kerülsz vagy nyugodtan dolgozz semmi gond nem lesz.
2018. okt. 28. 16:37
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Olyat senki nem fog mondani. Megvárod amíg valami baja lesz a babának v most nem értem..


Én a 36. hétig dolgoztam, szóval tudom milyen végig szenvedni,de én nem voltam veszélyeztetett, mert bírtam is dolgozni.


De ha te el akarsz menni onnan, akkor nem tudom mit szenvedsz, mi a fontosabb, a munkahelyed vagy a gyereked?


Ha a főnök eddig nem gondoskodott utánpótlásról az az ő baja, elküldöd neki a papírt, oszt csókolom



Menj csak el táppénzre, de ugye tudod h havonta kell új papírt kérned a nőgyógyásztól a javaslatra h táppénzre vegyenek? Tehát ha kaptál október elején akkor most nov elején is kell kérned az újat. Feltéve ha 9es kóddal írtak ki.

2018. okt. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Ez igy hulyeseg, amin gondolkozol.

Nogyogyaszod egyertelmuen azt szeretne, ha mar nem dolgoznal.

Biztos nem viccbol irta ezt a papirjaidra.

Ha a babadnak barmi baja lesz, az a te felelosseged lesz.

Ugy oszinten, ha ennyire csak a kollegaid szempontjait nezed es oket sajnalod, akkor ez nem volt felelos gyerekvallalas.

A gyerek ele nem helyezhetsz senkit es semmit, foleg ha az o, a ti egeszsegetek a tet.

Ezt gondold at.

2018. okt. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2018. okt. 28. 18:21
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyszerű: kérdezd meg az orvost, hogy csak rutinból küldött táppénzre (szokásuk), vagy tényleg veszélyes dolgoznod.


Elsővel tőlem is állandóan kérdezte az orvos, hogy mikor megyek már, de valójában nem voltam veszélyben, sőt az aktív élet használt, trombofíliásként feküdni lett volna kockázatos.

2018. okt. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!