Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzre vesz-e az orvos...

Táppénzre vesz-e az orvos ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék gyereket, és már próbálkozunk egy ideje. A jelenlegi munkaköröm igencsak stresszes, és megterhelő. Ha tehetném, váltanék, de így a gyermekvállalás előtt nem merem megkockáztatni, hogy egy új helyen derüljön ki a terhességem.


Csupán a saját kérésemre táppénzre vesz-e majd az orvos? Nem a fizikai munkakörülmények indokolják, hanem, a szellemiek. Több munkatársunk is távozott a cégtől, és ezt nem új munkaerő felvétellel látták jónak megoldani. Hanem azzal, hogy ránk kényszerítik pluszban a távozottak munkaköreit is. (Én egyébként is egy elég stresszes alkat vagyok.)


2018. máj. 26. 14:29
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Ha terhes vagy, simán kiírnak, amikor csak kéred.

De terhesség nélkül nem hiszem. És ha még hónapokig vagy ki tudja, meddig nem esel teherbe?

2018. máj. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így nem. Csak ha terhes leszel, és indokolt.
2018. máj. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Arra gondoltam, hogy ha majd terhes leszek, akkor táppénzre vesz-e az orvos, ha stresszes munkakör miatt kérem rá. Persze nem azonnal, de mondjuk az utolsó 4-5 hónapra.
2018. máj. 27. 08:17
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Orvosa válogatja. Én nem akartam tp-re menni, de elzavart mindjárt 9 hetesen, mikor megtudta, hogy villamosvezető vagyok :D
2018. máj. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És egyébként ilyenkor, ha egy teljes hónapig nem dolgozol, mennyi a táppénz? A fizetésed kb. fele?
2018. máj. 27. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!