Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetesen +10kg sok? Ebből...

32 hetesen +10kg sok? Ebből mennyi lehet a baba, magzatvíz stb. és mennyi a zsír rajtam?

Figyelt kérdés
Olvasgatom a hasonló témában kiírt kérdéseket és teljesen "kiborító", hogy milyen sokan olyan ügyesek, hogy alig híznak. Én próbálok mindent megtenni hogy ne gyarapodjon ilyen tempóban a súlyom és mégis...Igyekszem minimalizálni a szénhidrátot (terhesség előtt is így étkeztem+ semmi cukros üdítő). Tegnapi menüm pl.: reggeli 2 db natur activia, 1 db banán; tízórai alma; ebéd sütőtökkrémleves, 1 db sült csirkecomb párolt zöldséggel, uzsi 1 db gyümölcsszelet (alesto fruit snack), vacsi 4 dl 1,5%os tej. Egyébként normál testsúllyal kezdtem 170cm/60kg, minden eredményem rendben. Már a védőnő szólt, hogy sok lesz, de mit kellene változtatnom?
2018. nov. 6. 12:52
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

De most komolyan, én ezeknél a kérdéseknél azt nem értem, hogy mégis kit érdekel a védőnő? Azt mondta sok lesz. Na és? Mit csinál, feljelent?? :D Amúgy sztem 32 hetesen 8-10 kiló totál átlagos, én nem nagyon feszülnék rajta a helyedben.

(Válaszoltam a többi kérdésnél is, első gyerekkel 12 kilónál tartottam ilyenkor, 15 lett a vége, most 30 hetes vagyok, 8-9 kilónál járok. Amúgy a kutya nem szól érte, a védőnő se próbálkozott, vékony vagyok alapból, elfér, majd lemegy).

2018. nov. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a fele biztosan.. a baba kb 1,5-2 kg, a tartozékairól nem sokmindent találni csak szülés körüli súlyt, de pl magzatvíz is lassan maximumon van és a méhlepény sem fejlődik már tovább. Szóval még 2 kg tuti. De a maradék se biztos, hogy zsír. Lehet víz is. Akkor is, ha nem feltűnő. 1-2-3 liter el tud bújni úgy, hogy ne szúrjon azonnal szemet.
2018. nov. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én doktornőm szerint 12-13 kiló a normális. Abba szerintem simán bele fogsz férni.

Én úgy olvastam, hogy a harmadik trimeszterben heti 0,3-0,5 kiló hízás a normális, de az utolsó hónapban a legtöbb kismama nem gyarapszik vagy ha gyarapszik is akkor zömében vizesedik. ( [link]

Én 31 hetes vagyok, most tartok 7-7,5 kilónál és picit többel kezzdtem mint te (168cm/61,5kg).

2018. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Amúgy én még ezt találtam a neten, sajnos mér nincs meg a link csak a kép így csak ezt tudom elküldeni.

[link]

2018. nov. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A terhesség 32-36hetére összesen kB 6-9kgot nyomnak csak ezek:

Baba

Magzatviz

Mehlepeny

Víz-valamennyi plusz akkoris van ha nem erzed/latod

És több vérünk is van ugye a várandósság alatt, kB 25%al.ezeket nekem az orvos mondta, mert szerinte alultáplált voltam, mivel a végére 7kg plusz volt rajtam, azta. Kiderult h "csak" ellent mérve a baba és nem 3400gramm volt hanem 2450, meg valamivel kevesebb volt a magztavizem és ugye fogytam a terhesség alatt(5honapig hánytam) így ha nem fogytam volna akkor 11kg plusz lett volna a vége.

2018. nov. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen ne stresszelj, teljesen átlagos, jó vagy ezzel a súlygyarapodással. Főleg, ha oda is figyelsz. A lényeg, h egészségesen eszel. Most várom a második babámat, látványosan vizesedek, több a súlyom is ezáltal. Az elsővel is vizesedtem, de ott abszolut nem volt feltűnő, csak szülés után látszódott. Szóval simán lehet h ami rajtad van az a baba, plusz víz. Védőnővel meg ne foglalkozz.
2018. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!