Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen vörösbor?

Terhesen vörösbor?

Figyelt kérdés

Úgy tudtam, mindenféle alkohol tilos terhesség alatt, de most a tesómnak kimondottan a nőgyógyász javasolta, hogy igyon meg 1 deci vörösbort esténként.

A vörösbor más kategória? Az nem árt?


2018. nov. 6. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ritkán tényleg nem árt 1 dl.
2018. nov. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Nem más kategória. A néphiedelem tartja, hogy vérképzéő hatású, de ez nem igaz.

Fogadni mernék, hogy idős a tesód dokija, és a népi receptet mondta. Napi 1 dl nem jó terhesség alatt.


" Egy majdnem 80 ezer főt vizsgáló felmérés szerint heti négy vagy annál több ital növeli a baba halálozási arányát."


[link]

2018. nov. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

én úgy hallottam nem rég egy rádió műsorban hogy a legújabb kutatások szerint egyáltalán nem ajánlott még vörösbort SEM fogyasztani a terhesség alatt. a Napi egy pohár nem teljesen is sok nem hogy terhesen!!! Hogy mondhat ilyet az orvos napi 1 dl már simán függőséget is okozhat.

egyébként azért szokták javasolni mert javítja a vérképet de erre van egy csomó élelmiszer is. Nem kell a pohárhoz nyúlni emiatt!

nyilván ha valaki esküvőre megy ponta 9 hónap alatt egszer és ott megiszik 1 pohárral, semmi baja sem lesz a magzatnak, de a napi egy pohár nagy marhaság! Olvasson utána! és ne 2010-es cikkeket mert vannak erre friss kutatások is!

2018. nov. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*nem terhesen is sok
2018. nov. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem más.

Ajánlom tesódnak a Krauterblut-ot vagy ott a szintén alkoholmentes vasbor is, ha nem akar "szintetikus" vasat szedni.

2018. nov. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
A vörösbort ajánló orvost lecserélném, gondolkodás nélkül. Nem naprakész és ez vészhelyzetben veszélyes is lehet.
2018. nov. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Igyon inkább céklalét. Napi 1 dl azért durva.

Én 1 kortyot ittam pároméból az egész terhesség alatt a nagyfiamnál. Most meg semmit.

Elavult dolog ebben én is egyetértek.

30hkm

2018. nov. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

egy kortyot se innék terhesen, pedig a terhességem elején eszméletlenül kívántam a Sommersbyt

amúgy meg napi 1 dl bor rendszeresen, már alkoholizmusnak is számít

2018. nov. 6. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!