Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek hányadik héten kezdett...

Nektek hányadik héten kezdett "terhes" lenni a terhesség?

Figyelt kérdés
31 hetes vagyok,de már 3 napja a torkomban van a savam,fáj a hasam, mozogni,levegőt venni is nehéz,és az alvás sem a legegyszerűbb. Nem korai ez még?
2018. nov. 7. 08:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nincs két egyforma ember, így terhesség sem. Holnap töltöm a 37. hetet, és attól eltekintve, hogy háton fekvésből nehezen kelek fel, és néha fáj a hátam, nincs semmi panaszom. Nem igazán küzdök sav problémával, ha még is felmeg, egy pohár tej megoldja. Aludni minden pózban tudok, akár a hasamon is. Nem egyforma a nők testalkata, fiziklitása, így relatív kinek mikor kezdődik a nehéz időszaka?
2018. nov. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Átérzem, 30 hetes vagyok, én a szívdobogás-érzéstől vagyok ki, éjjel nem tudok aludni miatta, nagyon fáradt és kimerült vagyok, mert állandóan bedobban a szívem. Mostanában sokat keményedek, ilyenkor marha nehéz a hasam, a legjobb, mikor a pénztárnál, sorban állaskor jelentkezik. A baba mozgása miatt sokszor úgy érzem, hogy mindjárt bepisilek, és néha úgy mozdul, hogy a hüvelyembe-hólyagomba is belehasít a fájdalom. A magzatmozgás is kellemetlenebb, sokszor felszisszenek, úgy kinyomja a hasamat, rugdos-ficereg. Azzal vigasztalom magam, hogy már nincs sok hátra, valahogy majd csak kibírom.
2018. nov. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
88%
Nekem ilyen gondjaim nem voltak. Helyette az elejétől a végéig terhes volt a terhesség, mert végig komoly problémák voltak... Az egész terhességemet kórházban töltöttem, szigirú fekvéssel, így nem tudtam egyetlen percét sem élvezni. Ha voltak is ilyen tipikus terhességi problémáim, fel sem tűntek a többi mellett...
2018. nov. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Én most vagyok a 36 hétben és kezd egy kicsit fárasztó lenni. Mondjuk lehet azért, mert most utaztunk 700 km, túl vagyunk egy disznóvágáson meg hasonló finomság, de most elfáradtam. Napok óta rosszul alszok (nehéz a hasam és sehogy sem kényelmes) és bosszant, hogy egy csomó dolog lenne, amit meg kellene csinálni, de nagyon lassan haladok velük. Néha keményedik a hasam, de más tüneteim nincs, úgyhogy én csak "szellemileg" érzem terhesnek.
2018. nov. 7. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Az elsőnél kb. ilyenkor lett nekem is savam 2-30 hétig (Gaviscon rágótabletta használt), de aztán lejjebb ment a baba és elmúlt - bár onnantól meg 3 hetet voltam kórházban a végén, és semmit nem aludtam, mert mindenem viszketett epepangás miatt, meg plusz 20 kiló víz is felszaladt (még az arcom, kezem is puffadt, a lábam meg papucsba sem fért bele). Hát elég depressziós voltam, hogy ilyen selejtes "ház" vagyok. Erre a másodiknál a végén csak annyi volt a bajom, hogy folyton pisilnem kellett séta közben :)
2018. nov. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
*"2-3 hétig" :)
2018. nov. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%
Hányadikon? A 6.-kon, amikor elkezdődött a non stop hányás. Végig terhes terhességem volt.
2018. nov. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én mindkettővel az elején szenvedtem a legjobban. A hányinger és az állandó álmosság miatt. Aztán az elsővel 30 hetes kortól reflux, emiatt alig bírtam aludni, a másodikkal 27-28 hetes kortól az, hogy alig bírtam a tempót. 21 hó a korkülönbség és olyan gyerekem van, akit kenyérre lehet kenni, ha eleget mozog. (Ellenkező esetben kezelhetetlen) Így muszáj volt menni vele ugyanúgy mindenfele délelőtt-délután és nem fél órát. De a harmadik trimeszterben sokszor alig bírtam. Szóval elég terhes volt az utolsó 3 hónap.
2018. nov. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az első 14-15het nagyon rossz volt mind a kettővel a sok hanyasmiatt utána 43 hetesen kezdett minden fájni, szűrni, feszülni, nyomni, stb mindkettő baba 37+heten jött világra
2018. nov. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az utolsó héten: végig dolgoztam, a szülés előtt 4 nappal mentem utoljára annyira királyul voltam végig. Nem volt semmilyen kínom amire azt mondtam volna, hogy tényleg terhesség a javából. Az utolsó pár napban találkoznom kellett a kórház főorvosával az indítás miatt, na ő olyan barbár módon próbált meg kézzel tágítani, hogy utána véreztem, görcsöltem, minden bajom volt. Ami még tarkította az utolsó hetet az egy nagyon durva vertigo volt, ha megmozdultam, elfordítottam a fejem akkor olyan szinten forgot a világ, hogy majdnem elájultam többször is. A baba nyomhatott egy ideget. Ezt a pár napot leszámítva a világ legegyszerűbb terhessége volt és még a hasam sem volt nagy. A savam nem volt durva, a légszomj az szívás de annyira nem zavart, a 37. héten még szobát festettem, nem esett annyira nehezemre mozogni, aludni meg végig úgy tudtam aludni mint egy mormota a kicsi pocak miatt gondolom.
2018. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!