Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Januártól kivehetem az összes...

Januártól kivehetem az összes szabimat?

Figyelt kérdés

Óvónő vagyok, 52 nap szabadságom van egy évben. Áprilisban fogok szülni ha minden jól megy. Januártól maradok itthon, és azt szeretném kérdezni, hogy ki vehetem az összes szabadságomat áprilisig? Az olyan 10 hét. Utána mennék el táppénzre. Ez így járható út? Vagy részarányosan fogják számolni?

A másik kérdésem az lenne, hogy a tavalyi évben a családi gazdaságban keletkezett jövedelmem. Az bele fogják vajon számolni a gyedembe?


2018. nov. 8. 17:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelesek kiadni. De kiadhatják. De azt tudd, hogy nagyon kevés lesz a felgyűlt szabid ha előre kiveszed.
2018. nov. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
52? Biztos ennyit akartál írni? Nem 25 inkább? Lehetetlen,hogy ennyi szabid legyen. Még egy nyugdíj előtt álló embernek sincs ennyi. Amúgy ahogy előttem írták, nem kötelesek kiadni.
2018. nov. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Közalkalmazottnak simán van ennyi.
2018. nov. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2, pedagógus.


Ahogy írták nem kötelesek kiadni, csak kiadhatják.

Mivel felteszem közszféra, szerintem nem fogják kiadni. Nem szokásuk.

Én is onnan jöttem el, szigorúan betartották, hogy csak amennyi jár.

2018. nov. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
27%
Nincs ennyi. Egészségügyben dolgozom, 20 az alap, és minden kategóriával ugrik 2-t. 1 gyerek és 10 év után,most tartok 27-nél. De a kérdező belevette a 25 nap pótszabadságát, de az csak akkor jár ha dolgozik, ha előre azt nem veheti ki terhesség miatt.
2018. nov. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3, még véletlenül sem minden közalkalmazottnak. Sőt, nekik nem is kor szerint jár, hanem besorolás szerint. Így pl. : aki mondjuk 30 évesen vált közszférára, simán kevesebb szabit kap, mint a magánban dolgozó 30 éves.

(A pedagógusok más kategória, ők ugyanúgy többet kapnak egy átlagembernél akár magán, akár közszféra)

2018. nov. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%
Az en anyukam pedagógus de neki sincs ennyi szabja... Nem értem egy óvónőnek h lehet akkor? A nyár nem számít Szabina hisz be kell menni ügyeletre. Amikor elkezdik a nyari szünet az óvónő ek nem kezdődik el! Neki papir munkája van!
2018. nov. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én bölcsiben dolgozom és 45 nap szabadságunk van alapból, erre jön a plusz, ha van gyerkőc stb....
2018. nov. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Igen, 20 az alap, + a 25, plusz van 2 gyerekem, meg az évek számával is nőtt ugyebár. Ezt mind ki is vehetjük az évben, főleg nyáron ugye, illetve a szünetekben. Persze van ügyelet, de olyankor sokkal kevesebb a gyerek is, mindenki el tud menni hosszabb szabadságra.
2018. nov. 9. 17:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!