Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért nem tudom átélni a...

Miért nem tudom átélni a terhességem?

Figyelt kérdés

Tervezett baba nagyon örültünk mikor megtudtuk kb 16 hétig alig vártunk minden UH-t hogy láthassuk hogy növögessen vásároljunk neki, aztán egyszer csak úgy elmúlt a baba várós érzet már nem hoz lázba a baba osztály megnézem az UH-t de már az sem olyan látom hogy ott van tudomásul veszem és annyi, nem hoz örömet a rugdosása, sőt sokszor kifejezetten fáj vagy kellemetlen érzés. Elkezdtem felni is a szulestol kicsit az az érzetem van hogy nem túl lennék rajta hanem inkább vissza csinálnám hogy ne is kelljen szülnöm. Egyáltalán nem kötődöm a babához már, valaki a terhességemről vagy a baba rol kérdez tök idegennek érzem az egészet.


Mitől valtozhatott meg ez az érzés? Közre játszhat párkapcsolati gond? Ugyanis újabban a párommal sem vagyunk abba a jó helyzetben nincs vita semmi csak mintha elhidegültünk volna egymástól


2018. nov. 10. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Talán mert mindenki olyan cukormázas rózsaszín ködnek állítja be a terhességet. És amikor rájön az ember, hogy hosszú idő a terhesség, és a maga valóságában nyersebb, mint ahogy beállítják, úgy már azért nem olyan.

A szülés is ilyen: nálam nem volt semmi eufória, meg csoda, csak brutál fájdalom. ÉS nem 10 perc, mire kijön a baba (minta filmekben), hanem hosszú órák...


Csak erről nem beszélnek az emberek.

Mint ahogy a babás időszak is csak cukimuki lehet, és szerelmesnek kell lenned a kisbabádba, és mindent rögtön tudnod kell, mert az "anyai ösztön". Ha kicsit zombi vagy, és néha a hátad közepére sem kívánod a babát, mert inkább aludnál egyet, akkor szranya vagy...



Hát ezért lehet, hogy kiábrándul az ember. Mert a valóság kicsit más, mint ahogy előadják...

2018. nov. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ugyan igy vagyok mint te, azzal a különbséggel hogy mar megszültem. Es nincs lila köd, es terhesség alatt se volt. Utaltam a terhességem, mert minden bajom volt. :( most ott tartok hogy kertem időpontot egy pszichológushoz, mert nem kötődök a babámhoz... most 6 hetes, de nem varok tobb idot a dokival, mert nincs mire.

Erre nem lehet felkészülni, es nalunk is tervezett baba volt. Nagyon sajnalom, es iszonyat lelkiismeretfurdalasom is van. Csak a férjem tud errol, az egesz családnak nem is tudom elmondani, mert egy babának csak örülni lehet, meg minden igy szep es jo...ugyhogy küzdök hogy en is ugy lássam a dolgokat mint a csalad.

2018. nov. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem könnyu a terhesseg hiszen teher! Ha majd megszületik más lesz mindkettőtöknek! Ferjeddel rendezd a dolgokat sztem
2018. nov. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!