Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhnyak rövidülés,1 hét alatt...

Méhnyak rövidülés,1 hét alatt 30mm-ről 22mm-re,25 hetes terhesen. Hasonló problémája volt valakinek? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2018. nov. 11. 11:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyílsz is? Görcseid vannak? Pihenés mellett rövidült ennyit? Hüvelyi uh-val mérték? Kaptál tüdőérlelőt? Arabin pesszárium nem került szóba? Első terhesség?
2018. nov. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
Nekem 30 mm-ről rövidült 25mm-re nem tudom mennyi idő alatt, mert 14 hetesen nézték és akkor még ok volt, és 19 voltam, mikor közölték ezt a jó hírt. Lapon annyi van, hogy feküdjek, emeljek a magnézium adagon, és a diagnózis, hogy fenyegető vetélés. Neked már maximum koraszülést mondhattak, ha jól tudom. Most vagyok a 21. hét legvégén, jövő héten kell visszamennem dokihoz, megnézi megint változott-e a dolog, de azt mondta mást ilyen esetben nem tudunk tenni egyelőre. Nálam ami még tabu: biciklizés, bármilyen sport, ami erőlködéssel jár, emelgetés, guggolás, szex, de ezek nagy része fekvés mellett elég nehezen lenne kivitelezhető amúgy is.
2018. nov. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2! Lehet mit tenni. A 30 mm is már intő jel ilyen fiatal terhességnél. Lehet arabin pesszáriumot felrakni, progeszteron kezelést kezdeni.

[link]

Ezen az oldalon nagyon jó dolgokat írnak, a legújabb kutatásokra támaszkodva. Csak sajnos kevés orvos ismeri még ezeket. Nálam is a csodára vártak, de megkértem az orvosomat, hogy ugyan már konzultáljon nála okosabb kollégákkal. Meg is lett az eredménye, kaptam progeszteront, arabin pesszáriumot és elkerültük a koraszülést. 37. héten vették le a gyűrűt és hagytam abba a progeszteront, 2 nap múlva beindult a szülés. Pedig már a második trimeszterben rezgett a léc, hogy egyáltalán a koraszülésig eljutunk-e. Persze nem 100%, hogy beválnak, de bármi jobb mint olbetett kézzel várni a csodát. Két koraszült szobatársat fogyasztottam el, náluk nem tettek semmit, mindketten 28. hét előtt szültek. Egyik baba úgy nez ki egészséges, másik sajnos súlyos beteg (beültetett shunt, vesekárosodás, és valószínűleg súlyos értelmi fogyatékosság).

2018. nov. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
49%
#3 Sajna szerintem részben azért nem mert mást javasolni, mert újonnan mentem át hozzá, az előző leleteimről nem tudtuk eldönteni, hogy hasraütésszerűen volt-e bemásolva mindig a C:3000 érték, vagy tényleg ennyi volt-e, mert kézi vizsgálat addig nem volt...Emiatt azt mondta simán elképzelhető, hogy nekem alapból rövidebb volt, mert ez elvileg genetika is lehet. Próbált magyarázni, hogy mi miért van, de őszintén annyira bepánikoltam, hogy megint rossz hírt kaptam, hogy ennyit jegyeztem meg.:( Megkérdezhezem neked hanyadik héten tették fel a pesszáriumot? Én szedtem progit, a 16. héten hagytam abba, vajon az lehet az oka a rövidülésnek?
2018. nov. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: A méhnyakam zárt szerencsére. Görcseim nincsenek, néha szurkálást érzek itt ott. Kicsit mozgalmasabb hetem volt miután utoljára mérték a 30mm, de csak többet álltam a megszokottnál, megerőltető dolgokat nem csináltam. A 30mm-et hüvelyivel, egy héttel később hasival, akkor végeztek kézzel méhszáj vizsgálatot is akkor mondta az orvos, hogy az zárt szerencsére, de ne utazgassak, pihenjek. Tüdőérlelőt nem kaptam. Méhszáj bevarrásról volt szó, de még semmi konkrétum. Második terhességem, első sajnos missed ab lett 13hetesen.


Holnap megyek vissza a saját orvosomhoz, mert most nem nála voltam. Gondolom vele komolyabban megbeszéljük a dolgokat. Magnézium adagomat emeltük + vas + sok sok pihenés.


Nagyon izgulok, közben olvastam máshol, hogy volt aki ilyen értékekkel simán túl is hordta a babát, de gondolom ez mindenkinél változó. Mindenesetre, jobb felkészülni mindenre és megtenni a kellő lépéseket.

2018. nov. 11. 17:27
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Nekem 2x volt ilyen.

Az elsőnél 20. héten el is vetéltem. 2 héttel korábban még rendben volt minden. A genetikai UH-on meg már nem volt méhnyak és a hüvelyben volt a magzatburok. Már nem tudtak rajtunk segíteni... Se görcs, se vérzés soha sem volt.


Másodiknál végig görcsöltem, az elejétől fogva. Folyamatosan ellenőriztek az előzményeim miatt. 17 hetesen ügyeleten voltam. Alaposan megnéztek mindent UH-gal, és rendben volt a méhszáj. 1 héttel később, újra a genetikai UH-on már csak 1,5 cm méhnyakat mértek 2 cm-es tölcsérképződéssel. Azonnal megműtöttek, és onnantól kórházban, fejjel lefelé megdöntött ágyban fekve vártam a 24. hetet, hogy kaphassunk tüdőérlelőt. Végig ott lebegett a koraszülés, minden hét aranyat ért nekünk. Végül a 38. héten született meg a kislányom. Igazi kis Csodababa nekünk...

2018. nov. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

18. héten tették fel a pesszáriumot, 17. héten kezdtem újra a progeszteront (13. hétig szedtem korábban, mert inszeminációs terhesség volt).

Valóban túl lehet hordani is akar a babát ilyen rövid mehnyakkal, de sajnos az a joval ritkább a statisztikák szerint. Hasi uh-val nehéz pontos értéket mérni. Nekem pl 15 mm eltérés volt a hasi es hüvelyi között 2 perc alatt. Tölcséredést nem láttak uh-val? Ha nem, az jó jel.

2018. nov. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
hány mm-nek kell lennie jó esetben? és papíron hogy tüntetik fel?
2018. nov. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Normál esetben 3 ujjnyinak, azaz 30 mm-nek, ennyivel kezdődik általában. Nekem úgy volt a jelölés: "C:3000"

A 3 jelöli a méhnyakot, hogy 3 ujjnyi, a három 0 a méhszájakat, ebben a sorrendben: külső, középső, belső méhszáj. Lehet még úgy a lapon, hogy cervix, vagy cx (ebben nem vagyok biztos)

Itt találsz erről cikket: [link]

2018. nov. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A 3 ujjnyi nem 30 mm-t jelent. Inkabb a 45 mm es afölötti értékre használják. Szülésnél is 5 ujjnyira, kb 10 cm-re kell kitágulni.

A méhnyak megfelelő hossza fugg a terhességi héttől. De a kézi vizsgálat nem is kellően pontos, hiszen csak a méhnyak hüvelybe belógó részét tudják így kitapintani, es a belső méhszáj állapotáról, esetleges tölcséredésről se nyújt semmilyen információt.

2018. nov. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!