Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A macskák tényleg veszélyesek...

A macskák tényleg veszélyesek a terhességre?

Figyelt kérdés

Mivel nemrég hallottam, hogy nem jo ha szobamacska van tartva mert hogy nehezebben lehet teherbe esni(nem tudom miert) vagy nem is lehet, de neten csak azt olvastam, hogy a terhesség alatt nemjó mibel texoplazmat hordoz a cicus.

Nem vagyok terhes csak érdekel , mivel pár év múlva már szeretnénk a barátommal :)


2018. nov. 11. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Normálisan oltott, gondozott macska semmiféle problémát nem okoz.
2018. nov. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem, a teherbeesést nem befolyásolja, a toxoplazmát meg mosatlan zöldségtől nagyobb eséllyel kapod el, mint a macskától.
2018. nov. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Csirke úr válasza:
79%
Ajánlom az "Zállatorvos" erről szóló videóját!
2018. nov. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, megnézem majd a videót :) Igazábol nemszerettem a macskákat mivel kiskoromban elkoatam valamit egy beteg cicátol (képes lettem volna minden kóbor állatot haza vinni) csak most fél éve kaptam kiscicát es nagyon megszerettem őket ismét:)
2018. nov. 11. 19:52
 5/7 anonim ***** válasza:
81%
Háromszor lettem villámgyorsan terhes macska mellett, szóval nyugi, ennek semmi alapja. A toxoplazmózist pedig valóban hamarabb kapod el mosatlan zöldségtől vgy gyümölcstől, mint egy ápolt macskától.
2018. nov. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kár, hogy nem igaz, pedig milyen jó kis fogamzásgátló lenne!😁 Mindig volt macskánk, kisgyerekkorom óta, még csak közelében sem voltam sosem a toxoplazmózisnak. Nagyon ritka, főleg macskától. És ahogy előttem is írták, mosatlan dolgoktól nagyobb az esélye.
2018. nov. 12. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ajánlom én is a Zállatorvos videót!


Én világ életemben összefogdostam minden macskát-kutyát-egyebet már gyerekként is, jó, hogy meg nem nyaltam őket :D a gyümölcsöt csak úgy leettem a bokorról/fáról és a terhességem alatti vizsgálatkor derült ki, hogy soha nem kaptam még el a toxoplasmosist. Nem olyan könnyű elkapni, pláne macskától aki egész élete során csak kb. két hétig fertőz!


De van olyan ismerősöm, aki pont terhessége alatt kapta el, nem lett semmi baja a babának, antibiotikumot kellett szedni a szülésig.

2018. nov. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!