Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes elmondani a...

Mikor érdemes elmondani a főnöknek, hogy babát várok?

Figyelt kérdés
A 12. Hétig szeretnék várni, lehet? Vagy egyből érdemes szólni? Elég szóban az étterem vezetőnek, vagy kell írásban a tulajdonosnak is?
2018. nov. 11. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Miért ne lehetne? Jogilag egyáltalán nem kell elmondanod nyugodtan mehetsz 40 hetesen is szülni, anélkül hogy szóltál volna.
2018. nov. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Semmikor, semmi köze hozzá. Vagy igen ?
2018. nov. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

De jó! Azt hittem, szólni kell.

Azért fontos a kérdés, mert a tulajnak több étterme is van, a miénk a legkisebb. Itt terhesek elvileg nem dolgozhatnak, mert egyedül vagy a pozíciódon, és zárósként este 9kor végeznék, amit szintén nem lehet. Nem tudom, hogy ezek kimondottan jogi szabályok-e vagy a főnök döntött-e így. De aki babát vár, azt átteszik a másik étterembe, ezt szeretném kiküszöbölni vagy legalábbis az áthelyezés időpontját kitolni. Köszi a válaszokat!

2018. nov. 11. 21:25
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Ha már van terheskönyved írásban jelentsd be, mert ettől kezdve már kedvezményeket vehetsz igénybe.

Amint bejelentetted, hogy várandós vagy, munkaadódnak olyan körülményeket kell teremtenie számodra, melyek nem ártalmasak egészségedre - ez járhat akár a munkaköröd vagy a beosztásod megváltoztatásával is, ám bércsökkenéssel nem.

Ezen túlmenően a munkáltatónak megfelelő számú szabadnapot kell adnia a terhesség miatt szükséges orvosi vizsgálatok elvégzésére.

Rendes felmondással nem bocsáthatnak el, de rendkívülivel és közös megegyezéssel igen.

Terhesség során nem kötelezhetnek túlmunkára.

Ha meglesz a baba már kaphatsz Kismamabérletet tömegközlekedéshez.

2018. nov. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%
Igazából akkor kéne a tudtára hoznod, amikor te megtudod, hogy legyen elég idejük a helyettesítésed megoldani. Ha jó munkahelyed van, akkor mond el nyugodtan. Ha nem tud róla hivatalosan, akkor is védettséget élvezel, de hangsúlyozom, hogy az etikus hozzáállás sokat lendíthet a megítéléseden. Mi amúgy 16 hetesen korban hozzuk a munktató tudtára. Van ismerősöm, aki azt javasolta, hogy ha nem tartunk kirúgástól, akkor is minél később kell szólni.
2018. nov. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Azt ugye tudjátok hogy a Munka tvkonyve szerint csak akkor vedott a varandos no ha bejelentette h terhes? Ezt csak azok miatt irom akik szerint semmi koze hozza....valoban...csak ha megvan a terhes kiskonyv es lebukik a munkavallalo ki is rughatjak.

Kerdezo irasban kell bejelenteni legalabbis ez lenne a munkavallalo kotelezettsege de raersz a 12. Het utan! Utana viszont ajanlott egyreszt hogy engedjenek el a kotelezo orvosi vizsgalatokra ha nem tudnak rola..masreszt rajtam 14 hetesen mar latszodott

2018. nov. 12. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem igaz. Akkor is védett a kismama, ha nem jelenti be a terhességet. Sőt már akkor,mikor a baba megfogan, de a kismama még nem is sejti, hogy terhes.Nem köteles írásban bejelenteni, a védettség akkor is él. Viszont terhesen csak nappalos műszakban dolgozhatsz.
2018. nov. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Nekem 2 közvetlen vezetőm van, meg 1 felettük is aki ugye nekem is.

A 2 közvetlennek már 6 hetesen elmondtam, de alapból nagyon jó barátok vagyunk, szóval nem főnök-beosztott kontextusban. Aki mindegyikőnk felett van később tudta meg, kb 10 hetesen mondtam el neki, már gyanította, mert volt hogy délután aludtam az asztalomon mert nem tudtam fent maradni :D Így nem leptem meg.

A cégvezetővel ő közölte, dilemmáztam is mert ismerem én is a cégvezetőt, kis cég (70 fő) de végül őt kértem meg, aztán mondták, hogy a HR-re adjak róla egy írásosat is :)


Nálad elég lesz az étterem vezetőnek.


Én nem várnék amúgy a 12. hétig.

2018. nov. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Ja és oké, hogy védett.

De már a 12 hét előtt is vannak vizsgálatok, védőnő stb

Maximum szabira megy, oké.

Másrészt te visszavennél olyan embert, aki 40 hétig annyira nem tartott, hogy említse? Ha nem akar visszamenni, akkor jó, ez se lényeg.

Arról nem is beszélve, hogy ha olyan a munkakör, nem is dolgozhatna benne, könnyített munkát kellene adniuk Amit megint nem tudnak, ha nem közli a nő a terhességét. Túlórára sem kötelezhető, ga bejelenti.

12. héttől jár a családi adókedvezmény is, persze igényelheti a párja is, ha házasok.


Szóval nem tudom mennyire életszerű nem bejelenteni.. :D Oké, hogy nem kötelező, de akkor mondjuk úgy, erősen ajánlott.

2018. nov. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom szólj a főnöködnek, mert ha titokban tartod és esetleg valami baleset ér, ami a nehéz munkából adódik és a baba veszélybe kerülne, akkor csak magadat okolhatnád.

Én ezt felelőtlenségnek tartom, most már a baba az első.

Ha későn szólsz a bizalom is megtörik és kitudja visszavesznek-e.

Ne úgy menj el szülni, hogy "de jól kitoltam velük" jó későn szóltam.

Ilyen hozzáállással nem lehet jó kapcsolatot kiépíteni sehol.

2018. nov. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!