Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes elmondani a...

Mikor érdemes elmondani a munkahelyen, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Most vagyok kb. 4hetes. Tehát még az elején vagyok. Csak nem tudom meddig várjak vele, nehogy előbb megtudják mástól.

2 hét múlva megyek ultrahangra ha ott minden oké akkor mondjam talán?


2007. dec. 6. 08:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy mikor mondod el, már nem tudnak kirúgni. Ne törődj a babonával, csak magadra hallgass! Gratula!:)
2007. dec. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem írtad, hogy esetleg próbaidős vagy-e. Ha igen, akkor amennyiben véghezvihető, a próbaidő lejárta után. Utána már valóban nem rúghatnak ki. Ha olyan munkát végzel, aminél fontos hogy tudják, terhes vagy, (pl. emelgetés stb.) akkor mielőbb. Egyébként - de ez csak magánvélemény - én biztosan megvárnám (és megvártam) a 12 hetes ultrahangot.

Grat. a babához. 14 hetes kismama.

2007. dec. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom, az előttem szólókhoz, hogy ha próba idős vagy még akkor jobb minél később, mert akkor szó nélkül kitesznek/ki tehetnek. De ha már rendesen dolgozol, akár több éve akkor már nem rúghatnak ki. És igen, ha "veszélyesebb" fizikai munkát végzel, akkor minél előbb szólj, hogy kíméljenek, nehogy elvetélj vagy ilyesmi. Sőt, ha tényleg nehéz a munkád, akkor lehet, hogy a doki hamar ki is ír táppénzre, és azért nem árt ha erre előre készül a munkáltatód. Főleg ha szeretnél gyed után vissza menni, akkor nem mindegy milyen hangulatban "váltok el".
2007. dec. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ez tényleg sok mindentől függ.Én 5 hetesen mondtam el,mert a doki egyből táppénzre vett(veszélyes munkahely).Nem fogadták kitörő örömmel,de így éreztem korrektnek.7 éve dolgoztam ott és mióta tudják talán kétszer beszéltünk,amit nem bánok,mert nem ott tervezem a jövőt.Inteligencia kérdése is az,hogy hogyan reagálnak.Magatokkal törődj és grat a babához.17 hetes kismama
2007. dec. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én az 5. héten mondtam el, amikor megkaptam a terhességi kiskönyvemet, tehát már igazolni tudtam. Nem szerettem volna, ha a főnökeim pletykákból tudják meg, mert akkor oda a bizalom. Az elején meg úgy is sok szabadidő kell a sok kötelező vizsgálathoz, és azokra is el kell vmilyen indokkal kéredzkedni. A holnapi nap lesz az utolsó napom, azután megyek szabadságra és jön a baba. Így hogy mindent meg tudtam velük beszélni nagyobb eséllyel jövök majd vissza (kb. 2 év). 33 hetes kismama
2007. dec. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!