Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes a családnak,...

Mikor érdemes a családnak, barátoknak, munkatársaknak elmondani, hogy babát várunk?

Figyelt kérdés
8 hetes terhes vagyok, és már nagyon szeretnénk a jó hírt megosztani másokkal is, de kissé tartunk is tőle, hogy nem korai-e még, nehogy valami baj legyen. Attól is félünk, hogy ha csak a közeliknek mondjuk el, akkor is kitudódhat.
2009. márc. 2. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várjatok még pár hetet. Azt mondják a legnagyobb kő akkor eshet le a kismama szívéről, mikor meghallja a szívhangot. A legtöbb vetélés, missed ab a baba hiánya és szívhanghiány miatt alakul ki.

Ha van szívhang jelentősen lecsökken a baj lehetősége, a következő "lépcső" a 12. hétig van. Azután már alig van esély bajra, de sajnos az mindig megtörténhet.

Szerintem a 12. heti uh után már bátran elmondhatjátok.

2009. márc. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
En azt tanacsolom nektek, hogy meg varjatok ki a 4 hetet. Addig oruljetek egyutt a paroddal esetleg a szuloknek elmondhatjatok. Sajnos nekem tavaly decemberben elment a babam es szerencsere senkinek nem mondtam, hogy terhes vagyok, csak edesanyamnak meg a ferjejmnek. Igy nem kellett magyarazkodnom. Nekem nem azzal volt gondom, hogy mit gondolnak rollam a munkatarsak, ismerosok, kozeleli rokonok mert ez a resze annyira nem erdekelt, de en olyan vagyok aki nem szereti ha sajnaljak. Valami miatt nem szeretem ha elkezdik mondogatni, hogy jajj te szegeny, hogyan tortenhetett ilyen. Ujbol es ujbol elmondani feltepkedni a sebeket. Ezzel lett volna nekem gondom. Ennek elkerulese vegett en nem mondtam el senikinek de mar nagyon vartam a 12 hetet. Most igy visszagondolva, jobb is, hogy nem mondtam el. Most ismet probalkozunk, remelem hamarosan osszejon es most is ugynigy fogom gondolni, hogy csak 12 het utan mondom el. Persze ez csak az en velemenyem. Boldog babavarast kivanok neked!!!! :)
2009. márc. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi is megvártuk az első 12 hetet, mert az előző babánkat a 11. héten elvesztettük. Én azt javaslom addig várjatok, akkor már meglesz az első genetikai uh is. 12 hét után csökken a vetélés kockázata.
2009. márc. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
A családnak persze, hogy elmondhatod, amikor jónak látod, de a munkahelyeden a 12. hetet mindenképp célszerű megvárni, persze csak úgy, ha nincsenek egyértelmű tüneteid, amiből amúgy is rájönnek. Amikor megmondod, legyen nálad az az igazolás, amit a doki adott a terhesség megállapításáról, mert így írásban is tudod igazolni. Nem előírás ilyet leadnod, csak ha kéri a munkáltató, így leszel "védett", egy esetleges leépítés során.
2009. márc. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én nem mondanám el senkinek a 12. hét betöltéséig.

Hidd el, a családnak is nagyon rossz elmagyarázni a helyzetet, ha vmi baj történik!

Én kétszer vetéltem el, szörnyű volt magyarázkodni!

A kislányomnál már jobban aggódtam, így nem is mondtam el senkinek, amíg le nem telt az első 12 hét.

2009. márc. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi idejekorán közöltük, mert 6 hetesen kórházba kerültem kis vérezgetéssel! (Nem volt igazán vetélésveszély!) Így anyósomék, anyukámék, valamint a munkahelyem is megtudta. Én nem bánom, mert nagyon boldogok voltunk és nem is hiszem, hogy nagyon bírtam volna titkolni. Plusz már nyúztak, hogy mikor lesz már baba. De ha nem kerülök kórházba, akkor sem valószínű, hogy megvártuk volna a 12 hetet! Egyszerűen nem volt olyan félelmem, hogy elveszíthetem a picit. Úgy éreztem, hogy minden ok!

Persze ezt mindenkinek magának kell eldöntenie! Ha szeretnél még várni, hát ne mond még el!

Boldog babavárást! :)

26 hetes kismami

2009. márc. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én elég jóban vagyok a fönökömmel ezért korán elmondtam mert nem akartam titkolozni ha vizsgálatra mentem vagy ha rosszul voltam és alig birtam dolgozni, utána sokkal könnyebb volt. Terhesen nem rúghatnak ki, nem túlóráztathatnak, és minden orvosi vizsgálatra elmehetsz munkaidőben akkoris ha egész napos. Legalábbis nálunk nekem ezt mondták. Szük családnak az elején elmondtuk hiszen együtt örülhettek,izgulhattak velünk, és anyukám sokat segített amior nem voltam jól. Bövebb rokonságnak csak a 12. hét után mondtuk el
2009. márc. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Bár elképzelhetetlen, hogy még ilyen sokáig titkolózzunk, de megpróbáljuk kibírni még egy darabig.
2009. márc. 3. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!