Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha picit emelkedett a vérnyomá...

Ha picit emelkedett a vérnyomásom, de még bőven határérték alatt, az jelezhet alakuló toxémiát?

Figyelt kérdés

Sajnos van előzmény, ezért félek ennyire. Lányommal 3,5 éve ingadozott 31-32. héttől a vérnyomásom, többnyire orvosi környezetben volt magas, otthon 120 körül, fehérje sose volt a vizeletemben. Nem tisztázott a mai napig, hogy toxémiás voltam-e vagy nem. Van orvos, aki szerint az volt, más orvos szerint meg fehérje nélkül nincs toxémia. 38 hétre született a lányom, amúgy is császároztak volna farfekvés miatt, de mivel a vérnyomásom ingadozott, 2 nappal előbb megműtöttek a tervezettnél.

Most 31 hetes vagyok, eddig semmi különös nem volt, de pár napja az eddig 105 körüli vérnyomásom már 115 körüli. 2-3 napja még visszament néha 110 alá, most már nem igazán. Tudom, hogy ez még nagyon messze van a magastól, csak nagyon meg vagyok ijedve, hogy mégis mitől emelkedik, és félek, hogy valami elkezdődött. Lehet ez csak simán a stressztől, és mert rá vagyok parázva, vagy tényleg gond lesz? Orvos csak annyit mond, hogy figyeljem, de ettől nyugodtabb sajnos nem lettem, nagyon félek, hogy megint gond lesz, és kórház lesz a vége.


2018. nov. 14. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi gond, nyugi 😊

Én toxiemias voltam és ezekben a terhességi hetekben már dopegyt-et szedtem. Sokat nem használt. Amellett is 150/valamennyi volt rendszeresen.

A vege felé fehérje is volt.

Emiatt csaszaros lettem,de a kiírt nap után egy nappal szültem így is.

Merd meg időnként,akár napi 3x,írd fel.

Könnyebben tudsz konzultálni a mèrt értékekkel akár a vedonovel vagy inkább az orvossal.

Nyugalom,minden rendben lesz 😊

2018. nov. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) Mérem én vagy 200x egy nap, úgy rá vagyok görcsölve :( tudom, hogy ez pont nem segít a dolgon, de nem tudok nem kattogni rajta sajnos. Most még jobban megijeszt a gondolat, hogy kórházba kellene mennem, mert itthon kell hagynom a kislányomat is, és már a gondolattól is kivagyok. Köpenyfóbiás vagyok egyébként, úgyhogy hajlamos vagyok idegi alapon feltolni az értékeket, nagyon remélem, hogy most is csak amiatt van, mert így a 30. hetet átlépve már egyre jobban félek ettől.
2018. nov. 14. 22:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Meg nincs gond. Engem 170 vernyomassal kuldott a doki korhazba. De mivel nem volt a vizeletembe feherje nem toxemia volt. Nekem is dopegyt kellett szedni. Az utolso heten lett egyik naprol a masikra ilyen magas es 38.hetesen magatol beindult a szules. Meg utana par napig magas volt de aztan magatok elmult. A tied egyenlore nem ad okot semmi panikra ne gorcsolj ra attol is emelkedhet.
2018. nov. 15. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%
Tudod, nekem sok gondom van és emiatt fel tud idegesíteni, ha valakinek nincsen semmi problémája és gyorsan csinál magának, ahelyett, hogy örülne a kellemes, gondtalan helyzetének. Neked nem volt toxémiád és most sincsen, a vérnyomása meg mindenkinek ingadozik a nap folyamán, szerintem nyugodjál le.
2018. nov. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ennyi belefér, alapból változik a vérnyomás terhesség alatt. Nekem 30 után már egyszer sem volt az alacsony. 110-120 körül volt, főleg félidő előtt meg legtöbbször 100 alatt.

120 felett sose volt.

2018. nov. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Én is tudom, hogy nem teljesen vagyok normális, sajnos erre a témára nagyon rá tudok parázni, aminek főleg az az oka, amit az előző terhességem alatt műveltek velem az orvosok emiatt. Megpróbálok lenyugodni, el tudom képzelni, hogy tényleg magamat idegelem csak, hajlamos vagyok rá. Bízom benne, hogy itt megáll a dolog és nem megy följebb. Köszönöm.
2018. nov. 15. 09:55
 7/7 anonim ***** válasza:

mindenkinek emelkedik a vérnyomása minimálisan terhesség során!

nekem pl. végére lett viszonylag normális, átlag vérnyomásom

amúgy nagyon alacsony

2018. nov. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!