Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt eredménye...

Egylánykétlány kérdése:

Kombinált teszt eredménye milyen lehet?

Figyelt kérdés
Második babámat várom. Voltunk a 12. Heti uhn, ahol elvileg minden jó volt, de nem volt megfelelő pozícióban a kicsi, így a nyaki redőre 1,6-2,4 mm közötti értékek jöttek ki, a végén a papíromra az átlag, 2 mm került. Az orrcsontja látható volt ugyan, de lemérni nem tudták pontosan, mert a keze is ott volt mindig. Az orvosom a bizti kedvéért csináltatott kombi tesztet, várjuk az eredményt. A kérdésem az, hogy ilyen értékek mellett mennyire kell aggódjak? Plusz tudom, szégyen gyalázat, de még el-el szívok egy pár szál cigit, már nagyon rajta vagyok a leszokásban, de azt olvastam, hogy ez is befolyásolja az eredményt

2018. nov. 15. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem 2,4 mm lett beírva nyaki redőre, az eredmény Edwards, Patau kisebb, mint 1:50.000, Down 1:1604. Az életkorból számolt értéknél jobbak voltak ezek a számok. Amúgy engem a doki beparáztatott, mert pontatlanul mért és elsőre behúzott 2,7 mm-ert, én meg majdnem rosszul lettem. Eleve csináltatni akartam kombit, de mikor közölte, hogy ez nem olyan jó, és nagyot fog dobni a kockázaton, pedig 21 évesen még kicsi...Elmentem másnap egy szonográfus magánrendelőbe, kiderült, hogy mikor megvárták, hogy normálisan tartsa magát 1,88 és 1,91 mm között volt, egyszer mértek 2,4-et, amikor szemmel láthatóan hátrafeszítette a fejét... Ott mondta is a szonográfus, hogy már általában több mindent néznek és úgy döntik el, hogy van-e kromoszómarendellenességre utaló jel. A dohányzásra nem tudok válaszolni, mert nem dohányzom, nem is olvastam még utána, hogy mennyire befolyásolja az eredményt.
2018. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem orrcsont látható volt, nyakiredő 1.5 mm, 24 éves vagyok és 1:927 lett az eredményem, közepes kockázat.....

Nem értem hogy....

Eléggé ki voltam, de az orvosom megnyugtatott.

Nem mentem további vizsgálatra el, pedih ajánlottak mindenféle Nifty meg Prena meg ilyeneket. Az orvosoü azt mondta én dolgom, de ő nem menne tovább.

Szóval ha rossz lesz nem kell azonnal pánikolni.



A cigiről no comment, az tényleg szégyen gyalázat.

2018. nov. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2,4 alatti tarkóredő, amit mértek a babádnál teljesen rendben van. Az orrcsont mérete annyira nem lényeges, a meglétét szokták vizsgálni.

A cigi az ronthat az eredményen úgy tudom.

2018. nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!