Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Formailag leszámoltatnak?

Formailag leszámoltatnak?

Figyelt kérdés
13 hetes terhes vagyok.Táppénzen vagyok mint veszélyeztetett terhes a munkahelyből kifolyólag. Most szólt a főnököm,hogy be kell mennem,hogy formailag leszámoltassanak. Mert hogy helyettem tudjanak felvenni embert. Gyári operátori munkáról van szó. Ez csak nekem gyanús?
2018. nov. 16. 16:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk ez az okoska éppen arra akar figyelmeztetni, hogy ha a munkahelyed nem alkalmas arra, hogy terhesen ott dolgozz, akkor nem 60% táppénz jár, hanem az alapbéred.

Ugyanis nem vagy keresőképtelen...

2018. nov. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt leokoskázol nyomtatott betűvel valakit , csak szólok , hogy amennyiben a munkahelyed miatt nem tudsz dolgozni akkor 100 % - os alapbérre vagy jogosult, de ha még ezt sem tudtad elintézni, vagy legalább utánanezni, azon ne te legyél már felháborodva.
2018. nov. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Felháborodás helyett inkább gondolkozz. Ha a munkahelyeden nem végezheted terhesen azt a munkakört, mint terhesség előtt, ÉS a munkahelyeden nem tudnak olyan feladatot rád bízni, ami veszélytelen, akkor a teljes fizudat kapod akkoris, ha nem jársz be dolgozni.
2018. nov. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
83%
Azt azért mondanám, hogy az általad leokoskázott kb az egyetlen, aki úgy tűnik, ért is a témához és jó választ adott...
2018. nov. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Valóban,nyilván félre értettem a válaszolót.Ezért elnézést is kérek tőle!Erről pedig nem tudtam,hogy ilyenkor ez így működik,mivel minden kismama a cégnél sima 60% os táppénzen van!
2018. nov. 16. 19:14
 16/20 anonim ***** válasza:
52%

HR-en dolgoztam, imádtam az ilyen operátorokat. Azt se tudják merre van az előre, de mindenen háborognak...

Valószínű amúgy igen, hogy az eszközeidet kell leadni. Engem is leszámoltattak, ugyanis nem tarthattam meg a telefonom és a laptopom.

Először gondolkodni, utána háborogni kedves kérdező.

2018. nov. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
93%
Nekem is le kellett adni a telefonom a kulcsaim és mindent ami a munkakörömmel járt, DE akkor is résen kell lenni mit ír alá mert beállíthatják úgy is a dolgot mint ha nem is tudna semmit dolgozni vagy nem tudnak neki olyat adni. Nem mindegy hogy, fogalmazzák meg azt a papirt.
2018. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

16!


Hogy lehet valakit, aki táppénzen van leszámoltatni? Nem tudja senki előre hogy meddig lesz táppénzen. Ha két hét múlva vissza megy dolgozni, akkor újra felvesz mindent, aztán ha 3 hét múlva megint táppénzre kerül akkor újra leszámol? Vagy higy kell ezt elképzelni? Úgy általánosságban

2018. nov. 17. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18nak igen sajnos így működik
2018. nov. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Aki veszélyeztetett terhes, az ritkán megy vissza dolgozni 2 hét múlva... Ha valóban baj van.
2018. nov. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!