Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Részemről nem várt második...

Részemről nem várt második terhesség. Jobb lesz idővel?

Figyelt kérdés

A férjem már egy jó ideje szeretne második gyereket. Én úgy éreztem (ezt el is mondtam neki), hogy a kapcsolatunk nem elég jó,kiegyensúlyozott, nem vagyunk felkészülve, hogy vállaljunk még egy gyereket, amíg nem tudunk változtatni a közös dolgokon.A férjem a múlt hónapban ennek ellenére "nem vigyázott" és most terhes vagyok. Ő nagyon boldog,hisz ezt akarta, bennem meg olyan vegyes érzelmek vannak, sőt inkább negatívak. Olyan lelkiismeretfurdallásom van miattuk, hogy így érzek és nem tudok 100 %-ban örülni a kicsinek. Kértem, hogy ne mondjuk még senkinek, de már tele kürtölte a rokonságot, sőt a gyerekünknek is elmondta, hogy ott van a testvérke anya pocakjában.

Volt még anyuka így? Megváltozik ez bennem még, ez csak kezdeti bizonytalanság?Úgy fáj, hogy így érzek iránta.



2018. nov. 16. 20:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

"A férjem a múlt hónapban ennek ellenére "nem vigyázott" és most terhes vagyok."


Ezt úgy írod, mintha senki más nem lenne hibás a jelenlegi helyzetben, csak te.

Ha nem akarok gyereket, akkor normálisan védekezek. A megszakítás nem megfelelő védekezés.

De ha meg még beléd is ment, legalább elmehettél volna esemény utáni tablettáért.


De persze a férjed is egy f.z, ha világosan megmondtad, hogy nem akarsz gyereket, ő meg szánt szándékkal belédnyomta, biztos, ami tuti.


Nem irigylem a kapcsolatot, az biztos.

2018. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Senki más nem lenne hibás, csak a férjed*. Elírtam, bocsi.
2018. nov. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Gondoltam, hogy ez szemet fog szúrni. Nem hibásokat keresünk és vállaljuk a felelősséget is.

Olyan nőt keresnék, aki megélt ilyesmit, voltak hasonló érzései.

2018. nov. 16. 20:17
 4/13 anonim ***** válasza:
72%

de ezt mondjuk én se értem

miért nem rakattál spirált vagy szedtél fogamzásgátlót, ha ennyire nem akartál gyereket

megszakítás nem védekezés

te teljes mértékben tudtál volna ellene tenni


De amúgy,hogy válaszoljak a kérdésedre

biztos idővel változni fog, és örülni fogsz neki

2018. nov. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Évek óta működött így közöttünk a dolog, több, mint 10 éve. Tabletta nem jöhet szóba PCOS vagyok. Óvszerrel szoktunk védekezni a kritikusabb napokon. A fiúnkat is terveztük, sem a fogantatása után, sem azelőtt nem volt baleset. Tulajdonképpen nem is a védekezésünk mikéntje lenne a téma.

Köszönöm, hogy érintetted a kérdésem. :)

2018. nov. 16. 20:30
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Èn a harmadik babàmmal voltam hasonlòan. Nem tervezettem èrkezett, akkor lettem vele terhes, mikor a màsodik 9 hònapos volt! Totàlis kètsègbeesès, bőgès, minden volt. Nagyon èrdekes volt, mert egy porcikàm sem kìvànta az ùjabb terhessèget, babàzàst ilyen gyorsan, viszont első màsodperctől szerettem azt a csöpp kis èletet! A pàrom kiröhögött, nem èrtette, mi bajom. Rèszèről nem volt kèrdès a dolog. Nem mondom, hogy nyugodt, boldog terhessègem volt, de szerettem a kisbabàmat. Megszületett, ès irtò nehèz volt a baba korszak. Hasfàjàs, 4 ès fèl hònap folyamatos ordìtàs, hatalmas gödörben voltam, mert ott àllt mèg mellettem egy 7 ès egy màsfèl èves gyerek, akik naphosszat azt nèztèk, hogyan ràzom a hugukat, hogy ne sìrjon. (Semmilyen hordozò eszközben nem volt hajlandò megmaradni, 5 fèlèt pròbàltunk). Most a pici 19 hònapos ès most is elèg nehèz vele. Viszont annyira sok örömet, boldogsàgot adnak hàrman, hogy most màr ha vàlaszthatnèk, akkor is hàrom gyerkőc mellett tennèm le a voksom. Bàr az is hozzàtartozik az igazsàghoz, hogy a kèt kicsi között több különbsèget hagynèk.

Nyugodj meg! Fog vàltozni a helyzet, de kell hozzà idő.

2018. nov. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
97%
Én nem tudnék többet erre a férfira ránézni sem aki akaratom ellenére teherbe ejt.
2018. nov. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Minden jót nektek és sok örömteli pillanatot + kitartást a nehezebb napokhoz.

Nálunk már a fiam 4 éves, úgyhogy nem hiszem, hogy a korkülönbség gondot fog jelenteni.

2018. nov. 16. 20:53
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem voltam ilyen helyzetben, es a vedekezre nem ternek ki, elottem leirtak...

En rettentoen haragudnek ra, es csalodott lennek. Mivel jon a baba, igy megprobalnek a jo dolgokra gondolni. Apaval meg lehet elkelne egy parterapia, mig meg nem utalod ot...

2018. nov. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam ilyen helyzetben, de szerintem előrefele kellene nézni, ha már így alakult. A következő hónapokban szerintem arra kellene törekedni, hogy helyrehozzátok a kapcsolatotokat. Egy nagyon fontos, hogy az a kisbaba a pocakodban nem tehet semmiről, egy ártatlan kis lény:).
2018. nov. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!