Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondjam meg a vedonomne...

Hogyan mondjam meg a vedonomnek hogy nem akarok szuleszorvost felfogadni?

Figyelt kérdés
15 hetes terhes vagyok. Par hete jarok terhesgondozasra a vedonomhoz es elso alkalommal mondtam neki hogy szuleszorvost nem akarok viszont gondolkodom rajta hogy egy szulesznot felfogadnek. Erre akarhanyszor megyek szandekosan fujja hogy o talalt egy nagyon jot,hogy neki sok kismamija ezt es azt fogadta fel. Egyszeruen nem erti hogy en nem akarok felfogadni dokit pedig mindig elmondom.. Miert ilyen ertetlen? Es egyebkent a vedono ugye nem szolhat ebbe bele? Akkora baj ha nincs felfogadva orvos szerintetek? :/
2018. nov. 20. 22:55
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Mondd meg, hogy köszi a tippet, de te ügyeletben szeretnél szülni, ennyi. Az én védőnőm is fura dolgokat mond gyakran, de abba egyik szülésnél sem szólt bele, hogy kihez járok és hogy nem fogadom fel.
2018. nov. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Koszi a tippet :) csak tudod annyira bosszant hogy akarmikor odamegyek ezt hallgatom,es barmit monsok egyszeruen mint aki nem hallja...
2018. nov. 20. 23:05
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Nem szólhat bele. Mond meg neki hogy te eldöntötted hogy nem fogsz felfogadni orvost és kész.

Nem baj,mindenkinek a saját döntése hogy lesz e választott orvos vagy sem. Ha te így gondolod jónak akkor senkinek nincs beleszólása. (Ezt írom ugy hogy nekem van fogadott dokim,)

2018. nov. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Koszonom neked is a valaszt :) nagyon halas vagyok :)
2018. nov. 20. 23:15
 5/10 anonim ***** válasza:
1%
Valóban nincs jogap beleszólni. De én ezt átgondolnám a helyedbe. Borzalmas lesz így a szülés és a bentöltött napok.
2018. nov. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%
Abba, hogy fizetsz-e valakinek, nem szólhat bele, de AZT, hogy orvos vagy szülésznő gondozza a terhességed, NEM te döntöd el. Csak ha alacsony kockázatú a besorolásod, akkor gondozhat szülésznő. Egyébként meg járnod kell a körzeti ingyenes nőgyógyászhoz. Nem ezzel kevered az erőltetését?
2018. nov. 21. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Jogod van dönteni fogadsz-e orvost vagy nem. Nem mindenkinek van igénye arra hogy figyeljenek rá a szülés közben. Viszont azt érdeklődd meg hogy a kórházban ahova tartozol, lehet-e orvos nélkül csak szülésznőt fogadni, mert nem mindenhol engedik.
2018. nov. 21. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%

Megmondtam, hogy elvből szülök az ügyeletesnél. Minden gyerekem így szültem. Semmilyen hátrányom nem volt, ugyanúgy elláttak, nem bunkózott senki.

A védőnőm elsőre elfogadta a döntésem.

2018. nov. 21. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
6-os valaszolo...ertem mar hogy miert csak 8%-ban vagy hasznos valaszado..De igenis en dontom el hogy fogadok-e orvost a szulesemhez vagy sem,nyilvan ha nem lenne alacsony a kockazat mar fogadtam volna fel. Es nemsokara anya leszek szerintem van annyi eszem hogy jarok normalisan a vizsgalatokra illetve nogyogyaszhoz. Es nem a penz miatt kerdeztem,mert magan dokikhoz jarok es az sem egy olcso mulatsag igy a szules sem az szoval nem emiatt nem akarok felfogadni, de te ezt biztosan jobban tudhatod :D
2018. nov. 22. 23:48
 10/10 A kérdező kommentje:
Egyebkent a tobbieknek koszonom akik elmondtak hogy milyen ugy szulni es tanacsot adtak,halas vagyok :) megy a zold kez :)
2018. nov. 22. 23:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!