Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérjek segítséget? Lehet a...

Kérjek segítséget? Lehet a terhesség és a gyerekvállalás mánia?

Figyelt kérdés
2 éves a lányunk, 3 hónapos a fiúnk. Amikor a lányunk 2 hónapos volt már szerettem volna megint babát, a Férjem mondta, hogy várjunk egy kicsit, végül mikor 14 hónapos volt a lányunk belekezdtünk a tesó projektbe, meg is fogant a fiúnk. Megint úgy érzem, hogy szeretnék még egy babát. Tudom, elvileg a hormonok, de a lányomnál is végig amíg nem próbálkoztunk (1 év) mindennap reménykedtem, hogy a Férjem hamarabb bele akar kezdeni az újabb gyerekvállalásba. Megbeszéltük, hogy lesz 3.baba, de 5-6 év múlva. Most azt érzem nem fogok tudni addig várni. Tudom, hogy ez beteges, ezért gondolom, hogy talán segítséget kéne kérnem?!

2018. nov. 22. 09:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%
Mi az ami miatt "új" babát szeretnél, amikor épp ott az öledben egy picurka. Meg tudnád fogalmazni?
2018. nov. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nem beteges, de olyan pasi kellene, aki évente teherbe ejt.
2018. nov. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
És akkor hogyan tervezd évente egy poronty? Meddig akarod ezt csinálni, 10.évnél azért megállsz?
2018. nov. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Igen, ez beteges. Ha meglesz a harmadik, aztán kell egy negyedik, ha meglesz a negyedik kell egy ötödik?!
2018. nov. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A lányom születése után beleszerettem ebbe az egészbe. A terhesség, a szülés, a szoptatás, nevelés, minden. Ahogyan cseperednek fel. Minden szépségével és nehézségésvek együtt. Igen, én is tudom, hogy ez beteges, ezért gondoltam, hogy el kellene mennem egy pszichológushoz. Férjemnek természetesen nem mondtam, hogy már megint szeretnék még egy babát, de egyébként ismer, tudja jól. Nem szeretném tönkretenni a kapcsolatunkat.
2018. nov. 22. 09:47
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért akarsz másikat ha adott a dolog h babázhatsz a kisfiaddal ? 😊
2018. nov. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
Én is így voltam az egésszel. Mert annyira szép és jó dolog, ahogyan vigasztalod vagy ahogy nevetgél, amikor elrontok vmit, hogy már nem is érzem azt, hogy nehéz az élet. Csak én akkor éreztem, amikor 3 éves lett és oviba kellett mennie. Én visszamentem dolgozni és hiába volt rengeteg dolgom, éreztem a hiányt, hogy 0-24ben éber alvás meg minden. Szóval újra próbálkoztunk és mikor a kisfiam 4 éves lett, pont egy napon meg is született a kislányom. Ezután már nehezebben estem teherbe, de lett még egy kisfiam 6 évre rá. Most pedig teljesen véletlenül teherbe estem, nem számítottuk rá, de lesz még egy kislányunk 9 év után újra és megint fellobbant a láng:)))
2018. nov. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem vagyunk egyformák, lehet, hogy te a 3. baba után érzed majd úgy, hogy kerek egész a család, és a Te terhelhetőséged is elérte a határát.

Nem gondolom, hogy valami “bajod” lenne amiért szeretnéd, hiszen ez a legszebb dolog a világon. Megértem az érzéseid. Viszont nem ösztönlények vagyunk az eszünkkel tudunk határokat szabni. Például azzal, h elképzeled milyen életszínvonalat szeretnél a gyerekeknek és magatoknak a ferjeddel. És ezt mennyi gyereknek tudod/tudjátok biztosítani.... vagy hasonlókkal.

Nekem egy gyermekem van, és a szülés után egyből éreztem h nekem ezt újra át kell majd élnem. Sokat gondolkodtam vajon miért szeretünk bele a terhessegbe, kisbabázásba és azon kívül h ezt megélni nagyon szép lelki dolog, de azért benne van az is, hogy magunkra befelé figyelünk amikor a babát várjuk és ez a mai modern extrovertalt világban nagyon ritka elethelyzet.

2018. nov. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ahogyan az utolsó két válaszoló írta olyan érzés. Anyagilag szerencsére megtehetnénk 5-6 gyereket is. Kedves utolsó előtti Válaszoló! Mit szólt az Urad a váratlan meglepetésnek? Bár ez kettőn múlik, ha valaki véletlenül terhes lesz, senki nem tehet róla. Ez egy megmagyarázhatatlan érzés egyébként... nem tudok egyelőre mit kezdeni vele és kezelni sem, pedig muszáj lesz.
2018. nov. 22. 10:58
 10/16 anonim ***** válasza:

En most vagyok terhes a 3. babankkal, es mar az első baba óta nagyon vágytam a 2.ra es a 3.ra. Es most ugy érzem, hogy kerek a család, 3 gyerkoccel vagyunk tokeletesek ❤️

De azért van köztük különbség, 7 & 3 lesz a 2 nagyobb amikor jon a pici :)

2018. nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!