Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apasági lemondó nyilatkozat?

Apasági lemondó nyilatkozat?

Figyelt kérdés

Szisztok! Párommal évekig együtt éltünk ,én 31,ő 32 éves.Szerettük volna a babát.Mikor kiderült,hogy terhes vagyok sírtunk örömünkben,már tervezgetni kezdtünk pedig még csak 2 hónapos a magzat. Pár napja ő bejelentette,hogy ő mégsem akar gyereket mert előző kapcsolatából van egy kislánya és nem szeretné ha egyszer velünk is az történne és csak hétvégi apukája lenne a gyereknek.Vetessük el,kérte.De én semmiképp sem szeretném ezt,megtartom és felnevelem tisztességben.Viszont a kérdesem az lenne,hogy az apasági nyilatkozatot ha nem teszi meg,lehet bármiféle joga, vagy ahhoz meg kell tennie a lemondó nyilatkozatot? Soha többé nem akarom látni és nem szeretném ha bármi köze lenne a babához,akit ő meg akart gyilkolni.

Válaszokat köszönöm



2018. nov. 27. 12:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, hogy nem tesz apasági nyilatkozatot és te ismeretlen/fiktív apát diktálsz be. Akkor a gyereknek nem lesz papíron sem apja, így az apjának nem lesz semmiféle köze, joga, kötelezettsége a gyerek felé.

Biztos, hogy ezt akarod?

Ha már van apasági nyilatkozat, akkor lemondani a gyerekről nem lehet, csak abban az esetben, ha más teljes jogú apává válik, vagyis törvényesen örökbe fogadja.

2018. nov. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Amig nem tesz apasägi nyilatkozatot addig te vagy egyedül a pici törvênyes képviselője. Nem kell lemondó nyilatkozat.
2018. nov. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%

Ha nincs apasagi nyilatkozat, nem kerul az anyakonyvbe az apa neve. Igy hivatalosan nem az apja, csak biologiailag. Ez esetben gyerektartast se fog fizetni.

Persze, a jogait tudja ervenyesiteni, ha bebizonyitja, h o megis o az apa (DNS teszt) ekkor kap lathatast es fizetni is fog.


Lemondo nyilatkozatot meg miert nem irna ala, ha ugyse akarja a gyereket?

De szerintem lemondani akkor tud, h mindketten elismeritek, h o az apa, vagy mar szerepel az anyakonyvben a neve. Jelenleg nincs kirol lemondania...

2018. nov. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
97%

"Lemondo nyilatkozatot meg miert nem irna ala, ha ugyse akarja a gyereket?


De szerintem lemondani akkor tud, h mindketten elismeritek, h o az apa, vagy mar szerepel az anyakonyvben a neve. Jelenleg nincs kirol lemondania..."


lemondó nyilatkozat nincs. Lemondani csak a jogairól (kapcsolattartás, láthatás) tud a gyerekkel kapcsolatban, de a kötelezettségeiről nem.


Kedves kérdező, jól gondold végig. Értem, hogy nem akarod, hogy köze legyen a gyerekhez, de bárhogy is nézed, legalább a gyerektartás jár a GYEREKEDNEK az apjától. Nem neked, nem attól függ, te milyen anyagi helyzetben vagy, hanem a gyereknek, gyerekre jár. Bármikor megszorulhatsz, bármikor kerülhetsz olyan helyzetbe, hogy szükséged lehet rá. de még a gyereknek is lehet szüksége apára. ne vedd el tőle önkényesen.

2018. nov. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor ha jól értem ha nincs apasági nyilatkozat,akkor nincs miről lemondania.

Igen,ezt szeretném mert azt sem akarom,hogy tudja mikor születik,nem akarom,hogy lássa mert képes volt ezt tenni.A gyerektartásra sincs szükségem tőle.

2018. nov. 27. 12:33
 6/31 A kérdező kommentje:
Utolsó igazad van! A gyerekemnek járna a gyerektartás de akkor már azt gondolhatná kedves apuka,hogy ha már fizet,akkor lárhatja is és elviheti bármikor ha mégis úgy döntene,hogy igényt tartana rá. Biróságra,mindenféle végzésekért pedig nem szeretnék járkálni
2018. nov. 27. 12:36
 7/31 anonim ***** válasza:
84%
és biztos vagy abban, hogy 3-5-10-15 év múlva sem lesz szükséged a gyerektartásra? (amiről ismét megjegyzem: nem neked jár, hanem a gyereknek)
2018. nov. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 babyboom567 ***** válasza:
83%
Pedig magadat szívatod meg szerintem, mert bizonyos határidőig, több év (5-6 valamennyi év nem tudom,) amíg tehet apaságit, vagy apaság vélelmére indíthat pert,És mondjuk 4 év múlva meggondolja magát(mert meg fogja),addig te küzdöttél ,éjszakáztál,ápoltál,gondoztál,tanítottál,és hirtelen a nagy semmiből feltűnik a nagy apacsoda,és a gyereked oda lesz érte.Tehát az összes kőkemény feladatból kimarad, mégis rajongani fog érte.
2018. nov. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
68%

"A gyerekemnek járna a gyerektartás de akkor már azt gondolhatná kedves apuka,hogy ha már fizet,akkor lárhatja is és elviheti bármikor ha mégis úgy döntene,hogy igényt tartana rá. "

És mi van akkor, ha a gyerekednek is egyszer szüksége lesz az apjára? Mit mondasz, miért nincs apja?


A gyereknek is jár az apa, aki lehet, hogy MOST megijedt és nem szeretné, de lehet, hogy megszületése után a világ legjobb apukájává válik.

2018. nov. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
81%

Apuka tudja már, hogy ez a terv? Ő mit szól hozzá? Mert a gyerektartás tényleg jól jön és lehet, hogy mellette nem akarja látni a gyereket mivel azt sem akarja, hogy megtartsd.

Ez amúgy kamu szöveg amit mond az apuka.

2018. nov. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!