Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy élitek meg a baba...

Ti hogy élitek meg a baba mozgását?

Figyelt kérdés

22 hetes terhes vagyok. Pár hete már érzem őt mocorogni, egyre intenzívebben.

De 2 dolog miatt nagyon fura nekem.

Először is. folyamatosan csak lenn érzem. A szeméremdomb tetejénél. Feljebb sohasem. Nem hinném, hogy csak ott lenn lehet.

A másik, én majdnem csak fájdalomnak élem meg. Nagyon rossz érzés, mikor mocorog. Nem tudom pontosan leírni. Mintha belülről ütnének kb. Nem fáj csak nagyon kellemetlen. Főleg ha pl valakivel beszélgetek, vagy olyan helyen vagyok, és a hasamhoz kell kapnom, mert megint "belémrúgott"

Nagyon nem így képzeltem el

Lehet én dramatizálom túl, de első baba és nagyon nincs kitől tanácsot kérnem.


2018. nov. 28. 11:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Én nagyon örültem neki, mert ez azt jelenti, hogy jól van. A vége felé már tényleg voltak fájdalmassabb rúgások, de az sem volt kibírhatatlan, csak picit kizökkentett a feladatomból. Azért nem gondolom, hogy egy 22 hetes baba olyan fájdalmasat tud rúgni bentről. Majd megszokod , ezzel nincs mit csinálni.
2018. nov. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Imádtam, mert azt jelenti, hogy jól van a baba. Soha egyik gyerekem sem okozott fájdalmat magzatmozgással, pedig egy ikerterhességet is kihordtam. Ezt mindenki másképp éli meg, olvastam mástól is, akinek kellemetlen volt. Szerintem ha a baba jóllétével azonosítod a magzatmozgást, segíthet pozitívabban megélni. :)
2018. nov. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

Én most 32-33 hetesen is egész lent érzem mozogni, szeméremdomb környékén :) még ott is csuklik. Néha érzem fentebb is de inkább lent.

Nekem sem fájdalmasak a mozgásai, inkább csak kellemetlen tud lenni néha, főleg ha teli a hólyagom. :D

2018. nov. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
33 hetes vagyok, most már néha kellemetlen, ahogy betámaszt és feszíti magát. De amúgy én szeretem, ahogy írták a többiek is, azt jelenti, hogy jól van, minden rendben, nekem megnyugtató nagyon. 22 hetesen a lányomra nem emlékszem, mennyire volt aktív, a fiam most nagyon bulizott, egész nap meg se állt, de nem fájt egyáltalán.
2018. nov. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
imádtam az első babámnál is már, és kistesónál is alig vártam,hogy érezzem 😍nekem is van mikor fájdalmas, de én nem élem meg rosszul! Engen pl. megnyugtat, mert tudom,hogy mindenrendben 😊
2018. nov. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%

Valószínűleg azért érzed most lenn, mert jelenleg faros. Ha megfordul (még ezerszer megteheti oda-vissza), majd feljebb érzed.


Egyébként megértelek. Elsővel se volt kellemes nekem, most a másodikkal még rosszabb. Nyilván annak örülök, hogy él és mozog, de attól még kellemetlen és ez még csak a kezdet, most még ~400-600 g, 3 kiló körül jóval erősebb lesz.

2018. nov. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
Én imádom, amikor mocorog, nagyon aktív, de mindig arra gondolok, hogy bárcsak többet érezném. Engem is megnyugtat, annak a jele, hogy minden okés. Nekem nagyon vicces, mikor este lefekszek és "beindul", keresi a helyét, jó nézni meg érezni, mikor odateszem a kezem. Nem tudom neked miért fájhat, nekem volt hasi műtétem is (petefészek+méh), a mozgás egyszer sem fáj, a köldökömben volt egyetlen egyszer kb. fél napig olyan érzés, hogy mindjárt szétszakad, mert ott még valószínű megvan a belső hegem.
2018. nov. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
Egy ideig én is csak lent éreztem, és furcsa-szokatlan-bizarr érzés volt, de hamar megszoktam. Viszont nagyon korán befordult, azóta vannak kellemesebb, és nagyon kellemetlen napok is... :D 33 hetes vagyok, néha olyanokat rúg felfele, hogy a tüdőmet majd kiköpöm, beszúr a rekeszizmom, és alig tudok kiegyenesedni. Meg a köldökömnél ha kinyomja magát, az is sokszor fájdalmas. Szóval nem vagyok az a tipikus párás szemmel, rózsaszín ködben megélős fajta, természetesen örülök, hogy ennyire aktív és jól van, de nem mindig olyan varázslatos, ahogy a barátnőim áradoztak erről. :D
2018. nov. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
off, de valahol felháborítónak tartom, mikor valaki mások véleményét, tapasztalatát kéri ki, és a válaszadók nem bunkó stílusban (!) leírják a kért véleményt, de mivel az nem azonos a kérdezőjével, le vannak pontozva. Elnézést kérek mindenki nevében, aki nem kínok kínjaként éli meg a magzatmozgásokat, a pontok alapján legalábbis az lenne a normális.:)
2018. nov. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos vannak itt olyanok, akiknek az a hobbijuk, hogy másokat lepontoznak, elég ingerszegény életük lehet, ha ez nekik örömet okoz... :D Ez pont olyan kérdés, hogy mindenkinek zöldkéz járna, választól függetlenül, de hát nagyon sokan nem értik az oldal lényegét. :)
2018. nov. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!