Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Könnyű terhesség, könnyű...

Könnyű terhesség, könnyű baba, nehéz terhesség, nehéz baba?

Figyelt kérdés

Azt látom a környezetemben, hogy akinek könnyű és problémamentes terhessége volt, azoknak nagyon kiegyensúlyozott a babája. Mosolygós, keveset sír, hamar átalussza az éjszakát.

Akinek nehéz terhessége volt, nehezen viselte, sokféle kellemetlen tünettel, azoknak nehezebb. Nyűgös baba, sokat sír, hasfájós, nagyon sokáig többször kel éjjel.

Ti hogy látjátok ezt? Nálatok hogy volt?

Nyilván elég kicsi halmazban látom a példákat, de abszolút ezt vettem észre az ismerősöknél.


2018. nov. 30. 17:31
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
E=mc2
2018. nov. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindhét terhességem problémamentes, mintaterhesség volt, ehhez képest a fiammal nagyon nehéz volt, nem aludt, sem éjjel, sem nappal, hasfájós is volt, hozzátáplálás is nehézkesen ment, kevés ételt fogadott el. Mai napig válogatós, és egy örök harc minden altatás. A lányom az ellentéte teljesen, igazi eszik alszik baba. Saját példámból, nincs kiindulva nincs összefüggés.
2018. nov. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Első terhességnél semmi bajom sem volt. Nyugodt kiegyensúlyozott volt a baba. Azt hittem nem lehet überelni.

Második terhességem elején hánytam, egy ideget nyomott így volt, hogy menni sem tudtam. Vizesedtem és ráadásul a végén jól megfáztam. Sikerült überelnie a tesóját. 😊

2018. nov. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Borzasztóan nehéz terhesség, csoda, hogy itt vagyunk és teljesen kiegyensúlyozott gyerekem van, átlagon felüli.
2018. nov. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Borzalmas terhességem volt: állandó görcsök, méhszájon fekvő lepény miatt özönvízszerű vézések, méhnyak elégtelenség miatt 16 hetesen méhnyakzáró műtét, 6 hónap szigorú fekvés, ebből 3 hónap fejjel lefelé megdöntve, RH összeférhetetlenség a babámmal, császár.

Mindezek ellennére egy csodálatosan nyugodt kisbabám van, aki csupa mosoly, mindenkit levesz a lábáról; 4 hónap alatt mindössze 2x éjszakáztam Vele, egyébként 8-10 órát alszik éjszaka. Napközben gyönyörűen eljátszik a játékaival, mindenkivel barátságos, mindent tud, ami az ő korában elvárható.

Szóval mi élő bizonyítékok vagyunk arra, hogy nincs összefüggés a kettő között. Illetve lehet, mégis van: bőségesen kárpótolt Vele a sors a sok szenvedésért.

2018. nov. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A világ legegyszerűbb terhessége volt a lányommal. Semmi hányás, rosszullét, semmi komplikáció, orvost csak a havi viziten és a szülésnél láttam, a hasam sem volt nagy, nem vizesedtem, savam sem volt, tényleg semmi kellemetlenség csak nőtt a hasam.

A kislányom hasfájós ugyan nem volt de most fél évesen még mindig 2 óránként kel éjszaka, akaratos, folyton sír mert semmi sem jó neki. Ezeket leszámítva egy mosolygós tünemény, csak éppen fél éve nem aludtam, minden nap kilométereket sétálok vele és még sokszor akkor sem jó neki. Sehol (nagyszülőknél) nem lehet ott hagyni mert akkor végigordítja az időt amíg távol vagyunk, a férjemmel sincs el mert csak anya jó és ezért szegény még segíteni sem tud mert a gyerek nem hagyja. Én így imádom őt, elmondhatatlanul de meg kell cáfolnom a fenti állítást. :)

2018. nov. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
Hüüülyeség
2018. nov. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kezdeti időt leszámítva minta terheségem volt. Szülés nem ment egyszerűen császár lett, de mindketten jól vagyunk.

Babócám mintagyerek. 6 hetesen már átaludta az éjszakát,pedig anyatejes. Egy problémánk van a hasfájás, de szerencsére nem vészes, estefelé jön csak elő éjszaka soha és nem minden nap.

2018. nov. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is pont fordítva volt. Könnyű terhesség, a gyerek nehéz eset, nehéz terhesség utàn eszik-alszik baba, semmi hasfájás.
2018. nov. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!