Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Nektek nincs/nem...

Kismamák! Nektek nincs/nem volt elegetek sokszor a környezetetekből?

Figyelt kérdés
Gondolok itt olyanokra, hogy "á ez még nem látszódhat ez még nem a baba csak menj ki wcre." "á ez még semmi majd várd ki a végét milyen szörnyű lesz" "á még nem fájhat a derekad korai" "á még lehet hányigered ha eddig nem volt majd fogsz hányni" "á amikor én szültem három gátmetszés volt nem akart kijönni sürgősségi altatásom volt.." "á a szülés az egy hentelés, csúnya dolog" stb stb stb. 12 hetes vagyok már és kivagyok ezektől. Miért kell ezt?!
2018. dec. 1. 08:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%

Neked elég idióta ismeröseid vannak.

Az elsö mondat valami iszonyat durva, aki ilyet mondana azzal én többet nem is beszélnék. Azt akarja, hogy elvetélj??????

2018. dec. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ne beszélj a terhességedről ilyen embernek.

Nekem is volt olyan ismerősöm, aki csak a negatívat mondta. Így csak azt mondtam, hogy "Köszi jól vagyunk. Te hogy vagy? Gyerekek?" És nem beszéltem magamról.

2018. dec. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Itt is sokszor megy ez. Engedd el a füled mellett!

Engem legtöbbször anyós fáraszt az ilyenekkel. Már megszoktam, mondja magának, engem nem hat meg.

2018. dec. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
És ez még csak most kezdődik, mi lesz még a szülésig... Utánna pedig nehogy azt hidd hogy vége, akkor majd jön a rengeteg tanács, beleszólás mit hogy csinálj a babával. Törődj bele, bólogass és engedd el a füled mellett, mert ennek soha nem lesz vége.
2018. dec. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

Én a rémtörténeteket mesélőknek megmondtam, hogy köszönöm, de nem érdekel. Aki meg piszkált, hogy majd meglátom milyen rossz lesz még ezután, azokat nagy ívben elkerültem + nem beszéltem a terhességemről nekik. Gyorsan megtanultam, hogy ki az akinek tényleg őszintén elmondhattam, ha valami baj volt és ki az, aki azért várta a panaszaimat, hogy rám licitáljon. Ilyenek vagyunk mi nők.

Menekülj az ilyen emberekről minél messzebb és akkor nyugodt lesz a várandóságod.

2018. dec. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

Ilyenek nem voltak. De valahogy nem nagyon volt terhesség/szülés/babatéma a környezetemben.

Ok, terhes voltam, de úgy viselkedtem, mint előtte. SZóval lehet ezért sem ment rá a környezetem erre a témára nagyon.


Engem inkább az idegesített, hogy pultosként dolgoztam a 37. hétig, és sokan ledöbbentek, hogy mit keresek még ott, miért nem vagyok otthon. EZ zavart. Hiszen tökéletesen egészséges terhességem volt, semmi bajom nem volt végig, szerettem a munkám, akkor miért ne dolgoztam volna? Én meg ezt nem értettem.

Szóval ez kicsit zavart, de nem vettem úgy fel.

2018. dec. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Igen, vicces ez a nem érezheted még ezt, vagy azt. Mert ő aztán tuti jobban tudja, hogy te mit érzel vagy mit nem :D

Nekem anyám rohadt idegesítő egyébként. A második babát várom, 33 hetes vagyok, az elsőnél is ez volt, meg most is rendesen mintha versenyezne velem, hogy ki csinálja ezt "jobban". Mert ugye lehet ezt jól csinálni meg rosszul, persze...

Elsőnél sokat hánytam, 14. hétig voltam rosszul. Ő is hányt, de azért nem eddig, és nem egész nap. Most a másodiknál dettó, de most csak a 10. hétig volt nagyon nehéz, utána már jobb. Oké, bocs, béna vagyok, én nem csak reggel hányok :D

Aztán a végén az elsőnél vizesedtem, vérnyomásom is ment felfele. Hát ő ezt nem érti, neki soha semmi baja nem volt, ezeknek a mai kismamáknak már minden bajuk van, mert "táposak". Császárom volt farfekvés miatt, ezen is tök kiakadt, ő mindkettőnket simán szült, miért nem fordult meg ez a gyerek. Meg amúgy is, én nem mozgok eleget, ő minden nap állt az üzletben és dolgozott (fodrász), én meg csak tespedek (ülőmunka...), 500 kiló leszek a végére, úgyse fogok olyan jól visszafogyni, mint ő (de, visszafogytam teljesen, de azért ez most ismét téma). Ja, és most természetes szülés a terv, de nekem az nem fog menni, mert most is csak tespedek, alig mozgok, így nem lehet szülni (továbbra is ülőmunka, de azért a 3,5 éves nagy után futkosok eleget), és amúgy is akkora vagyok, mint a ház, neki alig volt hasa.

Szóval folyton hasonlítgat magához, és élete csalódása vagyok, hogy nem minden pontosan úgy zajlik nálam, ahogy nála anno, én mindenben sokkal bénább vagyok. Kivéve a szoptatást, ami neki nem ment, nekem meg igen, de azért az első hónapokban sokszor előadta azzal kapcsolatban is, hogy rosszul csinálom, így nem lehet.

Amúgy ja, készülj, ahogy már előttem írták, ennél csak akkor lesz még okosabb mindenki, ha már megszületett a baba. Mert ugye mindenki rettenetesen jól fogja tudni, mit kell vele kezdeni, kivéve titeket.

2018. dec. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, ez a más sokkal jobban érzi meg tudja mert ő már 3x volt terhes 10 éve és neki nem fájt a dereka. Biztos csak "kaki" az nem gyerek. Szabályosan majdnem elsírom magam ilyenkor, de ez is csak... Ja nem.. "á nem lehetnek a hormonok" :D :D
2018. dec. 1. 10:01
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Meglepődve tapasztaltam, hogy milyen bunkók tudnak lenni az emberek egy kismamával. Olyanok is akiktől nem várnánk. Senkinek nem jó semmi, egyiknek túl kicsi a hasam, biztos visszamaradott a baba, a másik meg egy "Jézusom mekkora vagy" köszönéssel üdvözöl.

Hallgatom, hogy nem fogok tudni természetesen szülni, mert kis termetű vagyok, az orvos viszont nem mondta, hogy gondot okozna.

Mindenki mindent jobban tud...

Elengedem a fülem mellett, régebben rosszul esett, de már tudom kezelni, tudom hogyan álljak hozzájuk.

32 hetes vagyok.

2018. dec. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ehhez jó lesz,ha hozzá szoksz ilyenek az emberek sajnos a többség. Engem is piszkáltak miért mentem tp.-re. Mondtam rosszak a leleteim orvos eltíltott. Jött a biztos tespedni akarok szöveg. A munkaköröm sem engedte átrakni könnyítettebb pájára nem tudtak ahhoz nem volt még képesítésem. Mondták,hogy ő 37. hétig dolgozott. Én is örültem volna,ha eljárhattam volna melózni jobban is telt volna a napom. Először bántott aztán egyik fülenen be másikon ki. Aztán megszületett mindenki jobban tudott mindent miert sír a gyerekem... 😆 Utólag ez vicces... Egyedül anyukam adott hasznos tanácsot meg a gyerekorvos. Most lesz 15 hós azzal piszkálnak miert nem jár.. Ő az a gyerek aki ráérősen csinál mindent mint az apja. Megfontolt elmés kisfiú. Érzem,hogy ameg nem érzi biztosnak magát addig csak bútorok mentén lépeget. Szóval eljön az amikor megpróbálják elhitetni veled jobban ismerik a gyereked nálad. 😆 Idejében tanuld meg lecarni. Bólogass vagy kerüld az ilyen embereket.
2018. dec. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!